Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
42%

Én bevállalnám, mi voltunk Görögországban autóval és nem volt vészes. 15 éve kb., gyerekként, a legkisebb tesóm 3 éves volt. Nekem az apartmanozás is fekszik, pláne szerintem babával praktikus, de ti tudjátok, mi válik be nektek.


Szerbia olyan volt, mintha 90-ben megállt volna az idő. Régi kocsik, retró utcakép. Macedóniában már egy kicsit neccesebbnek éreztük a helyzetet, nem is nagyon álltunk ott meg. Ami a térképen autópálya, az igazából egy 2x1 sávos hegyi út volt nagyrészt, leállósávval, és a helyiek mind a leállósávra húzódva mentek (ez 15 éve volt, most lehet más). Valami elhagyatott múzeumnál álltunk meg pisilni. Tankolnunk is kellett ott, szerencsére elfogadtak eurót (normális árfolyamon de egészre felkerekítve), viszont a benzin rossz minőségű volt, legközelebb inkább 100-asat tankoltink az elvileg 95-re tervezett autóba, mert a 95-össel csörgött a motor. A cirill betűs táblákra készüljetek, nameg a görög betűsekre. Az autópályán még egész jól ment, csupa nagybetűsek voltak a feliratok, a kisebb utakon volt nehéz. A térképünk se volt 100%-ban pontos, de már volt gps, az segített sokat, ma már ez nem lesz gond.


Thessalonikiben aludtunk egyet (vagy talán pár napot maradtunk, nem emlékszem), amúgy Maraton volt a cél. De a ti célpontotok Görögországon belül kb olyan messze van mint Thessaloniki. Esetleg Szegeden is alhattok egyet, de Szerbia sem gáz. Valószínűleg Macedónia sem.


A görög szállásokon is éreztük, hogy ez a balkán. Napi többször elment az áram, eleve érintésvédelmileg elég meredek volt a hálózat. A sátorhelyünkön volt egy hosszabbító, de látszott hogy párszor már eltalálták a kábelt cövekelés közben. Sima beltéri villanykapcsoló volt egy fára szerelve, és hasonlók. Mondjuk nem biztos, hogy a szálloda jobb ebből a szempontból.

jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

Mediterranean Village Hotel & Spa, amit néztem. Elég sokan értékelték már és 4,5 az értékelése, szóval olyan rossz csak nem lehet.



Szeged tőlünk 1,5 óra, azért annál nagyobb távot mennénk egy lélegzettel, mert sosem érnénk oda, ha 200 kilométerenként megállunk. :D


Szerbiától és Macedóniától emiatt félek amúgy, hogy ki tudja, hová keveredünk, milyen emberek közé...

jún. 30. 14:32
 23/53 anonim ***** válasza:
82%
15, nem mindenki ilyen kis szolgalelkű, mint te. Minek menjen arrébb 1000kilométereket, ha ugyanazt csinálja, mint itthon, csak nagyobb melegben? Vagy nyaralsz vagy gürizel.
jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
56%

#22, szerintem kicsi az esélye, hogy problémás emberekbe fussatok ott. A férjem évi többször jár Belgrádban, csak jó tapasztalata van.


#21 vagyok, nekem pozitív tapasztalatom van a hasonló nyaralással. De különbözőek vagyunk, és nektek lehet, hogy sokkal kevésbé lenne buli az autózás, a közös főzés stb. (Utóbbi nekünk jelenleg muszáj a családban előforduló speciális allergiák miatt, de előtte is így szerettük csinálni, nekünk az étterem a nyűg.)


Azt kell eldöntened, hogy ez kisebb kényelmetlenség amit simán bevállalsz a nagyi miatt, vagy túl sok és inkább nem. Vagy hogy milyen kompromisszum férhet bele. Nekem a külön szállás például nagyon lerontaná a közösségi élményt, mi egy nagy apartmant szoktunk bérelni és tök jó közös estéink vannak, főleg miután letettük a gyerekeket. Nappal sokkal inkább csoportokra oszlunk mert más jó kisgyerekkel és a felnőtteknek.

jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
66%
Ezt csak ti tudjátok eldönteni,több okból is.Én szeretem annyira a mamámat,hogy elmennék vele bárhogy,hogy neki jó legyen,mert valóban az is lehet,hogy utoljára láthatom őt ilyen boldognak egy utazás miatt.Aztán ott van az is,hogy mások az igények.Nekem pl teljesen megfelel az apartman,sőt mi pár éve ezt sem engedhetjük meg magunknak sajana,így a bőrömből kiugranék kb egy ilyen lehetőség hallatán is,nektek meg ezek szerint más az igény,ami érthető,de abba is gondoljatok bele,hogy hányan vannak úgy mint mi is,hogy csak álmodozhatunk bármilyen tengerparti nyaralásról,és máros elviselhető lesz az apartman.Ott is lehet olyat foglalni amúgy klímás,enni is el lehetenni étterembe ha van rá keret.Az utazás része pedig megint olyan,hogy ti tudjátok hogy milyen a baba,nekünk nem lenne gond a 10 óra hossza,de van akinek 1 is az,mert nem bírja a baba.Az tuti,hogy egy buli autóval menni a családdal,persze ez is akkor igaz,ha szeretitek,bírjátok egymást,ha nem, akkor viszont nyaralni sem kellene együtt menni.
jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
26%
Azt hiszem, itt a külön utazás nem lenne opció. A nagyszülők valószínűleg arra is számítanak, hogy a kérdezőék vezetnek, agy legalábbis váltják őket. Egy biztos, sem az autós utazás, sem az apartman nem nyaralás. Ez még gyerek nélkül is szívás.
jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező ha otthon is lusta vagy főzni mikor otthon vagy, a családod ezt úgyis tudj így tőled szerintem el se várnák
jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
37%
23as otthon se főz így nem hiszem hogy elvárnák tőle :-D
jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
65%
26 már akinek.Mi szeretünk autózni is,és az apartmant jobban szeretjük,mint a szállodát.Országon belül is nekünk könnyebb autóval felfedezni,mint tömegközlekedni.Bérautó nálunk szóba sem jöhet.Aktívan szeretünk pihenni is,értsd meg se ülünk a fenekünkön,szeretünk mindent bejárni,nem azért utazunk el,hogy egy szállodában üljünk, akkor értelme nincs odáig elmenni.Úgyhogy ez is relatív.Persze akinek csak az az opció a nyaralás,hogy kiszolgalják,és klímás szobában üldögél,annak megértem,hogy ez szóba sem jöhet,nem vagyunk egyformák.Mo viszont nem dobunk ki egy rakat pénz szallodára,hogy elmondhassuk,hogy nem apartmanban nem ültünk otthon.
jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta főzni, de felesleges időtöltésnek gondolom, napi szinten.

Úgy, hogy 1000+ hely van, ahová beülhetünk, vagy ha épp nincs kedvünk menni sehová, rendelni is tudunk.

Van egy 10 hónapos, örökmozgó kislányunk, a vele való foglalkozás, utána való pakolás a napon nagyobb részét kitölti. Mellette dolgozom is, ahogy időm és energiám engedi. Férjem és én nagyon más ételeket, konyhákat szeretünk, nem fogok naponta kétféle ételt főzni-sütni, ha egyszerűbben és kényelmesebben megoldható.

Lehetek emiatt lusta, pont nem izgat. Te állj akkor a konyhában szabadidődben, ha ez tesz boldoggá.

jún. 30. 15:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!