Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elítélendő, ha a baba...

Miért elítélendő, ha a baba körül anya-apa együtt csinálnak mindent, nem csak az anya van 0-24 készenlétben?

Figyelt kérdés

Mi már a terhességem előtt, alatt beszéltünk róla, hogy a szülőséget hogyan képzeljük el. Ebben az is benne volt, hogy nem szeretnék kb. egyedülálló anyukaként mindent megoldani a gyerek körül, a férjem pedig mondta, hogy nem az az apuka szeretne lenni, akit a gyerek az esti alvás előtt lát fél órára, vagy aki kétségbeesik, ha egy délutánt vigyázni kell rá.


A babánk 8 hetes koráig itthon volt velünk, azóta is 5-6 órákat dolgozik csak. Velünk, a babánkkal tölti a legtöbb időt. Van, hogy itthon vagyunk, csinálja ki-ki a maga dolgát, van, hogy hármasban megyünk valahová, programozunk, de igen, arra is van példa, hogy ők kettesben mennek sétálni, vagy itthon vigyáz rá, én pedig "énidőzöm", ami lehet akár edzés, barátnős kimozdulás vagy annyi, hogy egy jó könyv társaságában habfürdőzöm 1-2 órát.

Nekünk ez a rendszer bevált eddig, de sokan meglepődnek, mert "ez mind az én dolgom lenne". Hétvégén babalátogatóban volt nálunk egy baráti pár, közben a pici felébredt, mondta a férjem, hogy elviszi tisztába tenni, megetetni. A vendégeink meg csak néztek, hogy miért ő, a nő meg is jegyezte, hogy én ezért kapom a "fizetést", ez az én dolgom lenne. Hát, nem akartam mondani, hogy abból a hatalmas pénzből, amit kapok az államtól, nem megyünk messzire.


Anyósom is megjegyezte, hogy nem kéne a fiának ennyire papucsnak lenni, hogy ugrik a gyerek minden nyikkanására... De tényleg az a gond, ha egy apuka tud gondoskodni a gyerekéről, nem esik kétségbe, ha éppen pelenkát kell cserélni, vagy ha megéhezik, tudja, mit tegyen?


máj. 14. 19:09
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

#19 Mondjuk a villanyszerelők pont a "gyűjtő" elitje, a gimis fizika órán tanult elektromosság kismiska lehet ahhoz képest, amit egy villanyszerőlenek tudnia kell, és mégis szenvednek vele az "éltanulók".

Én dolgoztam diplomásként építkezésen, egy villanyszerelőt nem lehet a talicskázó segédmunkáshoz hasonlítani, pedig az is többet keresett ott, mint én aki a főnöke voltam az msc diplomámmal.

máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
10%

#20! Talán nyugdíjas? Akkor visszaszívom😂

#21! Ebben egyetértünk. Szerintem is a villanyszerelés a "legnehezebb" szakmunka, de írhattam volna mást is. Mondjuk egy lakatos is irreálisan sokat keres a befektetett energiához képest. Sajnálom, de én nem tudok felnézni az ilyen lehúzós emberekre. Végső soron ők azért élhetnek jól, mert se eszük, se tehetségük, se szorgalmuk. Ő gyakorlatilag csak kényelmes, jól fizető munkák közül választhatott. Ezzel szemben egy csomó ember, aki tanult, szorgalmas, választott egy munkát, amit szeret, de nem teheti meg, hogy a családjával töltse az ideje nagy részét. Miért ők vannak büntetve?

máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
35%

19# Nem írtam, hogy rám irigyek voltak, ezt hol olvastad? Azt írtam a kérdezőre azok. :) Ha pedagógus vagy szar helyen melózhatsz, én aztán tényleg szétdolgozom magam, de nem keresek fél milliót havonta közel, mint

a férjem úgy hogy van pár plusz órája. Én eü-ben a 250+ túlórával és 12 órával sem kaptam ennyit, mivel más munkakör a kettő. Férfinak nem is kell eltartania a családot, legalább is erre két ember van aktuálisan. Szomorú, ha nálatok a férjed tart el, akkor viszont lépj olyan iskolába, ahol szépen megemelték a fizut, mondjuk gimnáziumba. Terhesen is lehet pedagógusként dolgozni. De ez már totál off. :) 5 órát meg nem a tanulatlan fog dolgozni. :D Orvost és társait kár ide felhozni, mivel munkaKÖR függő ez. Testvérem home officeba is pár órát dolgozik a 2 diplomájával, amit úgy oszt be, ahogyan akar és mellette iszonyat jól keres is. És de, ha nem irigység, mi másért néznéd le? El tudnád végezni? Akkor hajrá a terhesség végén. Én inkább csinálom azt amit szeretek, kevesebb szabadidővel és kevesebb bérért, nem vagyok irigy a villanyszerelőkre például. Mert én nem csinálnám.

máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
31%
22 Én az irodistákkal vagyok így, akik éppen egy büfészakot letoltak, ami után 0 ész, de azért ott csücsülget a klímás szobába 8 órát. Ehhez képest minden papírt elnéznek, elcsesznek, elírnak. A lakatos legalább energiát fektet amúgy be.
máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
36%
Jaja, mindenki irigy, véletlenül se a kérdező dicsekszik :D He ennyire tökéletes minden, miért kell vele itt villogni?
máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, a kérdezőt egy másik kamu miatt kivágták, de csak mondjátok...


A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vettem dicsekvésnek tőle amúgy. Villogni max olyannak lehet, akit érzékenyeken érint. Engem nem érint, mivel nálunk is minden oké, ha nem lenne, akkor valahol zavarna, hogy de jó nekik. De így nem. :D Akit megmozgat ez, picit gondolkozzon el ezen.
máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


ez is ő volt, mert nemrég még írtam neki, de hopp, eltűnt hirtelen, pont amikor ez a kérdező :D

máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk a példádnál maradva, az érdekes, hogy pusztán ennyin csodálkoznak a vendégek, hogy az apa teszi tisztába a gyereket.

Mert ha valaki sok órát dolgozik apaként, tehát keveset van otthon, meg az éjszakázásban sem segít az anyának, még egy ilyen apától sem nagy dolog, hogy mondjuk mikor otthon van és ébren van, akkor igenis ellátja a gyereket ő is. Ez aztán tényleg alap kéne legyen.

máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
76%
29 Ez így van. Ehhez képest nálunk a családban két nőnek is leesett ettől az álla, egyik a saját anyám. Büszkén meséli, hogy márpedig ő mindent is egyedül csinált-csinál, mert apám tojt belénk. :D És ez a normális szerinte. Mai napig, amikor a fél oldala le volt bénulva akkor is neki kellett mindent, mert apa hátradőlve sorozatozott. Ő erre büszke. A másik női rokon, aki ilyen a testvére pont. A csontról leszedi a férjének a húst is, ellátja a háztartást, a kertet, befőzi a dolgokat, a két kislányt intézi, most már pluszba az anyósát is ő látja el, mert beteg lett, a férje pedig hazamegy. Kimeri neki a levest, leszedi a csontról a húst, majd ha evett beáztatja a fáradt lábait a kemény 8 óra munkája után. :D Ja és mellé 12 órás beosztásban dolgozik, sokszor hétvégén is. Szerintük ez a normális, na ők hüledeznek a pelenkacserén egyébként. :D
máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!