Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elítélendő, ha a baba...

Miért elítélendő, ha a baba körül anya-apa együtt csinálnak mindent, nem csak az anya van 0-24 készenlétben?

Figyelt kérdés

Mi már a terhességem előtt, alatt beszéltünk róla, hogy a szülőséget hogyan képzeljük el. Ebben az is benne volt, hogy nem szeretnék kb. egyedülálló anyukaként mindent megoldani a gyerek körül, a férjem pedig mondta, hogy nem az az apuka szeretne lenni, akit a gyerek az esti alvás előtt lát fél órára, vagy aki kétségbeesik, ha egy délutánt vigyázni kell rá.


A babánk 8 hetes koráig itthon volt velünk, azóta is 5-6 órákat dolgozik csak. Velünk, a babánkkal tölti a legtöbb időt. Van, hogy itthon vagyunk, csinálja ki-ki a maga dolgát, van, hogy hármasban megyünk valahová, programozunk, de igen, arra is van példa, hogy ők kettesben mennek sétálni, vagy itthon vigyáz rá, én pedig "énidőzöm", ami lehet akár edzés, barátnős kimozdulás vagy annyi, hogy egy jó könyv társaságában habfürdőzöm 1-2 órát.

Nekünk ez a rendszer bevált eddig, de sokan meglepődnek, mert "ez mind az én dolgom lenne". Hétvégén babalátogatóban volt nálunk egy baráti pár, közben a pici felébredt, mondta a férjem, hogy elviszi tisztába tenni, megetetni. A vendégeink meg csak néztek, hogy miért ő, a nő meg is jegyezte, hogy én ezért kapom a "fizetést", ez az én dolgom lenne. Hát, nem akartam mondani, hogy abból a hatalmas pénzből, amit kapok az államtól, nem megyünk messzire.


Anyósom is megjegyezte, hogy nem kéne a fiának ennyire papucsnak lenni, hogy ugrik a gyerek minden nyikkanására... De tényleg az a gond, ha egy apuka tud gondoskodni a gyerekéről, nem esik kétségbe, ha éppen pelenkát kell cserélni, vagy ha megéhezik, tudja, mit tegyen?


máj. 14. 19:09
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell más véleményével foglalkozni...irigyek.
máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
89%

9


Akkor tulajdonképpen meg is válaszoltad a saját kérdésed. Szerencsések vagytok és ennyi.

A legtöbb apa nincs otthon 8 hétig szülés után ,mert nem laknak jól azzal amit így folyna be a kasszába és a legtöbb apa nem 5 órát dolgozik így ha csak munkaidőt nézed és nem számolod az utazást(van akinek 1óra van akinek pár perc ,másnak meg 2 óra) már többet távol kell lennie a családtól, eleve nem jut rá annyi a baba körüli tennivalókból.Az se mindegy, hogy valaki valóban fizikai munkát végez vagy irodait stb..stb..Mondjuk a 40fokban tűző napon gályázó férjet biztos nem kérném meg hogy éjjel keljen a babához hétköznap rendszeresen meg ilyenek.

Nálunk amúgy a fürdetés páromé volt, de soha nem aludt el vele a gyerek. Éjjel is hiába próbálkozott nála és 2 éves koráig kb nem volt igénye az apjára.Pedig ő itthonról melózott mindig és saját maga szabadon osztotta az idejét, bírt volna rendelkezésre állni.

Azóta változott a helyzet bőven van apa lánya játék is.

máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
46%

Így van, ahogy #11 írja. Valószínűleg irigyek. Teljesen jogosan amúgy. A villanyszerelőm például annyit keres rajtam 1 napos munkával, mint én diplomával egy hónap alatt. Egyáltalán nem fair és ezt ők is érzik. Biztos más apuka is szívesen ellébecolna napi 5 órás munkával és lenne ideje a gyerekére, csak nem teheti meg.

Te meg lehet, hogy nagy, elkerekedett szemekkel kérdezed, hogy miééééért, a te férjed nem ugrik éjszakánként a gyerekhez? Hát, 12 óra fizikai és/vagy erős koncentrációt igénylő munka után lehet, hogy nem. Ettől nem lesz rosszabb a tiednél.

máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
86%

"mert itt is olvastam például, hogy az anyuka "ezért van otthon" és valakinek nem lenne pofája még munka után a férjet ugráltatni a gyerek miatt."


Hát valóban, én a 12 órázó férjemet nem fogom "ugráltatni" - bár nem ezt a szót használnám, de nálunk evidens volt, hogy én keltem éjjel, hiszen ő hajnalban vezet a munkahelyre, és a munkájával a saját, de akár más ember életéért is felelhet, ha hülyeséget csinál, és a munkaidő miatt én csinálok több mindent.

Viszont másrészt imádja a gyerekeit, munka után is foglalkozik velük, pihenőnapjain pedig nem is kérdés neki, mindent megcsinál ő is a gyerekek körül.

Azt már én is megkaptam, hogy mennyit foglalkozik velük férjem, de amolyan dicséret volt ez, nem szemrehányás. Saját rokonságomban is ismerek olyat, aki ugyanennyi munka mellett nem is akar a gyerekeivel foglalkozni. Szerintem ez a nem normális.

Ha nektek jó, akkor tegyél rá magasról mit mond más. A ti életetek, nem anyósé, és nem is másé. Szerencsés helyzetben vagytok, amit jól használtok ki. A gyerek teljes értékű apukát kap, és kiegyensúlyozott anyukát. A legideálisabb eset.

máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
50%
Vigyázz,mert a sok irigy befog majd támadni. Amugy nagyon rendes ferjed van,nagyon ritka az ilyen. Legyetek boldogok!
máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
73%
Egy szó: irigyek.
máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
49%
Irigyek, itt is láthatod kérdező. Egyből ugranak, hogy 5 órát lébecol, az övéké bezzeg 12 órát zsákokat pakol. Kérdem én, ki választotta magának az adott munkát? :) Ő maga, úgyhogy nem kell a másikra mutogatni szerintem. Nem a kérdezőék szerencsések, csak jól építették az életüket és pont, ez nem szerencse kérdése. Nekem már akkor arcokat vágtak, mert a férjem pedagógus és amekkora szerencsénk volt pont úgy született az első lányunk, hogy az egész nyarat együtt töltöttük hármasban. :) Hatalmas segítség volt és nagyon jó visszagondolni. Most is így vagyok kiírva a másodikkal. Én nem vagyok irigy más munkakörére pl, mert tudom, hogy én azt nem tudnám ellátni akkor sem, ha napi 5 óra.
máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
51%
13, Miért nem fair? Miért nem mész el villanyszerelőnek akkor, ha annyira irigy vagy a lóvéra? :D Nem menne vagy mi is itt a probléma?
máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
25%

#17! Az enyém nem pakol zsákokat. A válasz arra vonatkozott, hogy miért akadhatnak ki a kérdező ismerősei. Lehet, hogy rád irigyek voltak abban a 2 hónapban, de a másik tízben nem, mert egy pedagógus fizetésből nehezen tart el egy férfi egy családot egyedül.(Én is pedagógus vagyok.)

Szerintem egy szakmunkát bárki el tud látni, aki azt tanulta, mivel szakmunkásba nem az éltanulók mentek, valószínűleg neked is menne.

#18! De, nyilván menne. Azért nem egy agysebészet. Egyébként ráhibáztál, el akartam végezni, de jelenleg terhes vagyok, szóval nem most van itt az ideje. De a gyerekem tuti, az lesz 😉

Az irigység pedig nem abból adódik, hogy más nem lenne rá képes, hanem, hogy pont azok tehetik meg, akik egész életükben lébecoltak. Már az általánost is végig lógták, szín kettessel bekerültek valami gyűjtőbe és azóta is napi 5 óra lébecolással keresik halálra magukat. Orvost, közgazdászt, ügyvédet még nem nagyon láttam olyat, aki napi 5 órát dolgozgat.

máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Tanult, dolgozott a férjem eleget életében, hogy most nyugodtan “lébecolhasson” már és az idejét a családjával tudja tölteni nyugodt szívvel. 😅
máj. 14. 21:14
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!