Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Sok-sok zöldséges étel még a...

Sok-sok zöldséges étel még a -24 kiló eléréséhez, ötleteket kérnék?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 09:00
1 2 3 4
 31/39 Combi27 válasza:

amit linkeltem az egy tudományos szakcikk, ami kémián és biológián alapul...de nem akartam ezt szóvátenni, mert tiszteletben tartom azt amiben hiszel...

várom azt a linket amin te bebizonyítod nekem hogy szénhidrátból elég 20gramm / nap, vagy akár nulla, és semmilyen kárt nem okoz..De ne sarlatán cikk legyen, hanem minimum egy olyan szakcikk amit én is linkeltem...

2013. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Combi27 válasza:
bakker, gyere el velem betonozni, vagy épüéetet bontani..egy hét múlva már azt sem tudnád fiú vagy e vagy lány, több hónap után pedig leépülnél ilyen kevés szénhidrátbevitellel...
2013. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 poiu ***** válasza:

Nyilván 5-6 ezer Kcal/nap nehét bevinni keményítő nélkül. De itt most a fogyás a kérdés, és az energiadeficit legkönnyebb elérése a keményítő kizárása. Persze az is jó, ha mindenből kevesebbet eszel (fél almáspite, félpohár kóla, de aki erre képes nem is hízik el, aki elhízott, többnyire nem képes erre.

A "tudományos" link érdekes dolgokat állít, pl. "nem ad energiát a Keményítő" Nagggyon todományosss.

2013. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

1. lókukit volt tudományos cikk. Nőklapjakáfé szintű agyhabarás.

2. zsírt kell enni, és akkor lesz energia a betonozáshoz. Jaj de eretnek vagyok, ami millió éven át jó volt az embernek, a legkeményebb időkben is a túléléshez, az ma a munkához kevés, mellette fűtött lakással, a higiénia alapjainak betartásával? Ez kamu. Ha keleten harcművészek szinte húsevés nélkül, csak zöldségeken élnek, akkor mi hússal és zsírral, szintén keményítőszegényen csak kihúzzuk valahogy. Ha nem tetszik, akkor lehet erőt meríteni abból, hogy nem lesz sok szívbeteg, elhízott ember.

2013. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Combi27 válasza:

keleten szinte hús nélkül.. na a natúr húsban mennyi szénhidrát is van? ja hogy szinte nulla?Akkor miért is nem lehet húst enni?..mennyi van 10 deka rizsben? 8 deka.., mennyi a rizslisztben? szintén 8 deka...és ne mondd nekem hogy ezeket sem ették, vagy csináltak tésztát belőle, a sok gyümölcsről nem is beszélve.

az a pláne hogy mindazt amit mondtál mindeddig semmilyen tudományos cikkel, linkkel nem erősítetted meg.


tessék egy szénhidrát táblázat:

[link]


és persze cseszheted a zsírzabálást, mert hihetetlen , de a zsírok lebontásához szénhidrát kell....

[link]

2013. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

A natúr húsban érdemben nincs szénhidrát. Ezért ajánljuk a húsevést.


Én a keleti harcművészekről, azaz a Taoistákról beszélek akik az egészséget, hosszú életet kutatták, és igen, zöldségeket, gyógynövényeket esznek, igen kevés állati táplálékkal. Hogy a kínai paraszt mennyi rizst eszik, egészen más kérdés.


Mit kellene megerősítenem tudományos cikkekkel? Azt, hogy a keményítőforrásokat nem termesztő bennszülött törzsek nem csak látszólag élnek, hanem valóban sétálgatnak, vadászgatnak, ahogyan minden ember tette millió éven át, hiszen senki sem termesztett növényeket. Húst lehetett enni, illetve olyan növényi táplálékot amit éppen találtak. Az, hogy a zsír felhasználásához szénhidrát kell, néhány ponton vérzik. Én már nem élnék, az emberiség is kipusztult volna, ma élő bennszülött törzsek nem élnének (hiszen húst és zsírt esznek, keményítőt nem). Ajánlok jobbat: A szervezetünk a zsírokból és fehérjékből fedezi a saját szénhidrát igényét, egészen pontosan szintetizálódik a szükséges mennyiségű vércukor.


Pontosan miről küldjek szakcikket? A keményítőről és hatásáról?

2013. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 poiu ***** válasza:

Combi27: A blogoló összekeveri a ketózost a ketoacidózissal, innentől nincs miről beszélni.

"Szénhidrát hiányában a zsírsavak un. ketoacidózisos bomlással lebomolhatnak a májban, de ez minimális energiát ad, sportolásra nem alkalmas.

Ez a ketoacidózisos bomlás jellemző a cukorbetegekre"

2013. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Combi27 válasza:

igen látom én is hogy keveri a szezont a fazonnal, információmorzsákból, félinformációkból levon magának tetsző következtetéseket...


[link]

2013. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Azon az oldalon egy igen magas szintű táplálkozástudomány néhány elméletét találhatod, nem valószínű hogy átlag nyugati embernek van energiája ezt felérni ésszel. Én ezért is vagyok a paleolit táplálkozás híve, könnyebben megvalósíthatónak tartom mint a Taoista 5 elem táplálkozást. Persze érdemes figyelmet fordítani az utóbbi bölcsességére, mert már akkor tanulmányozták Kínában a táplálkozást és az emberi test működését, amikor nálunk még sötét középkor SEM volt.
2013. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!