Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megallni az esti...

Xaba89 kérdése:

Hogyan lehet megallni az esti zabalast?

Figyelt kérdés
Neki kezdtem fogyozni mozgassal meg meg helyes etrenddel,de estenkent nagyon ehes vagyok es kenytelen vagyok csillapitani az etvagyamat evessel.Mit tegyek,hogy megalljam az esti zabalast?Csak komoly valaszolokat.
2011. szept. 29. 11:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

hee he he he.. hehe!


kettlebelleznek? meg szálkásítanak és erőt növelnek? szép dolog :) de én azért mást nevezek keménynek. bár tisztelem a sportolók kitartását..


és pl. én nem zsigerből utasítom el, gondolkodom rajta. el is olvasom, amiket linkeltél, bár már ajánlottak nekem írásokat, el is olvastam, és egyik sem támasztott tudományosan semmit alá.


tisztában vagyok vele, hogy nem mutatok fel én sem semmilyen tanulmányt arról, hogy van-e negatív hatása az alulevésnek. ezért természetesen elfogadom, ha ebben a témában nem hiteles amit írok. de tanulmányokat keresni, forrásokat.. most nagyon nincs kedvem.

2011. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

jajj előtte utána kép..

testépítés nagyságrendekkel komolyabb dolog, spéci edzést és penge étkezést kíván, ide szerintem nagyon nem jó példa.

2011. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

és látom a sikersztori is csak egy példa.


1 év alatt leadott zsírt. ez bárkinek mehetett akár még a harcosok étrendje megalkotása előtt is (nem tudom mikori) szálkásító étrenddel. egyszerre úgysem fogyott és izmosodott, ez a két folyamat általában nem játszódna le egyszerre. bár egy tervet és tapasztalatot olvastam róla, hogy megoldható. nem kicsit kockázatos, és mindenféle gyógyszer nélkül önmagában is károsítja az egészséges szervezetet.


a srác akinek a története be van linkelve, vagy leadott némi zsírt, esetleg elkezdett jó edzéssel testet építeni, majd szálkásított pár hónapot. nem olyan dolog, amit nem csinálna több 1000 testépítő csak itthon.

2011. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"de én azért mást nevezek keménynek. bár tisztelem a sportolók kitartását.."

Ezt fejtsd már ki bővebben légyszíves!

Megjegyzendő minden étrend mellett elengedhetetlen a tudatos sport.


"és pl. én nem zsigerből utasítom el, gondolkodom rajta. el is olvasom, amiket linkeltél, bár már ajánlottak nekem írásokat, el is olvastam, és egyik sem támasztott tudományosan semmit alá."

Azokat a dolgokat amik a könyvben le vannak írva azt én se találom a neten. Tehát ez most olyan h megveszed-e a könyvet és elolvasod-e. Én nem vagyok se táplálkozási "szakember", se biológus, se orvos - egyszerűen sportolok, emellett a HÉ-je szerint étkezek és érzem, h jobb a szervezetemnek. Megmagyarázhatod nekem a tanulmányaidra hivatkozva - mert a tapasztalatodra nem tudsz ugyebár - h szar amit csinálok, és h az egész értelmetlen, de olyan dologgal mész szembe, amire nincs érved: az én érzéseimmel, közérzetemmel, állóképesség és teljesítmény növekedésemmel (amik ugyebár már mérhető adatok is).


Amíg nem veszed a fáradságot h tágítsd a látóköröd, és csak a SOTÉn tanultakra hivatkozva érvelsz, addig felesleges szócséplésnek érzem az egészet, mert elbeszélünk egymás mellett. Te mondod a saját álláspontodat, én meg mondom amit érzek és tapasztalok.

2011. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

lényegében egyetértek, kissé elbeszélünk egymás mellet.


harcművész vagyok, nekem az az ember kemény, aki ha kést szegeznek rá, le tudja győzni a félelmét, és túl tudja élni a fenyegetést. tehát 2 nagyon fontos, sőt meghatározó eleme szerintem, hogy uralkodjon magán (félelem elnyomása, felülkerekedés) és erős legyen (túléli az akár életveszélyes helyzetet).

sportolók baromi kitartók, és szinte már emberfeletti dolgokra képesek, ezért is szoktam leírni, hogy a munkájukat és elhivatottságukat tisztelem.

2011. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Azért a keleti harcművészek sem a napi 5-6szori étkezésről híresek :oP


Ez meg csak úgy:

“Modernkori harcosként látom magam: üzletember, családapa és hivatásos sportoló vagyok. Két éve követem a Harcosok étrendjét és ezidő alatt megadatott nekem a ragadozók szabadsága, hogy nincs szükségem arra, hogy állandóan egyek. A versenyzésben is igazán jól jön, hogy egy zsírégető gépezet lettem. A tizenkétéves fiam, aki szintén versenyzik, önkéntelenül is a Harcosok étrendjéhez vonzódik. Szálkás, erős és egészséges, társaival ellentétben, akik közül sokan túlsúlyosak és gyakran betegek. Köszönöm Ori, hogy megírtad a Harcosok étrendjét.”

Stephen Maxwell, 2x-es brazil jiu-jitsu világbajnok, a Maxercise Sports/Fitness Training Center és a Relson Gracie Jiu-Jitsu Academy East társtulajdonosa"

2011. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Hát csak hajrá. Bár attól, hogy könyv jelent meg róla, még nem biztos, hogy így kell táplálkozni. Jelent meg könyv az update-étrendről, a paleolitról, a makrobiotikáról, stb. Akkor most mi van? Én továbbra is az arany középutat keresgélem.
2011. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

én meg nem tartom magam modern kori harcosnak :D

csak simán, értek ehhez ahhoz. de attól még hogy vannak beteg és kövér emberek, akik akár edzenek is stb. ez még semmit sem támaszt alá :)

nekem sem kéne napi 5 étkezés. de azért örülök, hogy jelenleg éppen optimális körülire tudom állítani az étrendemet :D

ha csak este ennék? vagy 2 naponta egyszer? hát, ez van, részlet kérdés, megteremteném a lehetőséget, hogy tudjak enni eleget. a bjj-s versenyző csak egy versenyző, táplálkozásról tud amit tud.

nézzünk más versenyzőket, testépítők. na az ő testükön látszik épp hogy esznek. nem kicsit, és egyik étrendjük sem a warrior's diet lesz.

továbbra sem elzárkózom, csak még mindég nem látok magam igazán meggyőző érvet arra, hogy nap közben az alulevés hasznos lenne. az esti túlevés, nos mióta vagyok, eszem este ahogy csak tudok :D este is.

2011. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"nézzünk más versenyzőket, testépítők. na az ő testükön látszik épp hogy esznek. "


És az ő izmaik azok, amik egyáltalán nem funkcionálisak. :o))


Aki meg előtted szólt, annak üzenem. Nem az a lényeg h könyv jelent meg róla.... istenem. A lényeg, h abban le van írva mit miért hogyan, én nem tudom azt 3 sorban átadni. De ne is beszéljünk róla többet, mert nagyon sok ember akik eszerint élnek, tudják, h milyen élettani hatásai vannak, mert magukon érzik és tudják. Aki meg csak egy olyan mondat után vonja le a konklúziót, h "ne egyél napközben és egyél este" - és azt hiszi ennyi az egész, azzal nem éri meg erről beszélgetni.

2011. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

testépítők izmai nem funkcionálisak.

valóban, a hétköznapi életben nem ér semmit egy 50-70 centi kerületű bicepsz. de nem ezért hoztam fel példának őket, hanem hogy mintául szolgáljon az ő táplálkozásuk. hiszen az ő általuk is követett, napi 5-6-(7-8) étkezéssel, mennyiséggel és minőséggel tud a szervezet akár nagy tömegű izomzatot felépíteni és fenntartani, illetve nagy mennyiségű zsírt felhasználni úgy, hogy közben igen kicsi az izomveszteségük.

én ezt elég sikeresnek tekintem. hogy mire használják az izmukat az már inkább életfelfogás kérdése szerintem.


harcművészek - napi 5 étkezés. szerintem sem erről híresek. nézzük meg, honnan is származnak a legbrutálisabb, kegyetlenebb harcművészetek? éhező, háború sújtotta országokból, ahol fegyvernek örültek, ha egy botot, munkaeszközt vagy a puszta kezüket tudták használni. ez szerintem nem jelenti azt, hogy nekünk is úgy kellene ennünk mint nekik, pláne hogy lehet azért is harcoltak, hogy jobb körülmények közé kerülhessenek (élelemforrás, biztonság..)

2011. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!