Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megallni az esti...

Xaba89 kérdése:

Hogyan lehet megallni az esti zabalast?

Figyelt kérdés
Neki kezdtem fogyozni mozgassal meg meg helyes etrenddel,de estenkent nagyon ehes vagyok es kenytelen vagyok csillapitani az etvagyamat evessel.Mit tegyek,hogy megalljam az esti zabalast?Csak komoly valaszolokat.
2011. szept. 29. 11:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Nem próbálnám ki. A sógorom az utóbbi években az új munkahellyel és időbeosztással új életmódot vett fel, mondhatni csak este eszik. Hízott is k.b. 30-40 kilót.

A férjem ragaszkodik a "Reggelizz úgy mint egy király, ebédelj úgy..." elvéhez: piszokul bereggelizik, ebédre bármi van, egy tányérral eszik csak, este meg már általában csak túrót, esetleg egy falat husit vagy gyümölcsöt eszik. Egy gramm felesleg sincs rajta. 184 cm és 81 kiló. És csodaformás a felsőteste meg a popója. ☺

A sógorom is k.b. olyan magas csak minimum 120 kiló.

Rajtam van egy kis felesleg, 2-3 kiló, szerintem azért mert én ebédre eszem a legtöbbet, ami 2 körül van, és már ez is késő ahhoz, hogy a nap főétkezése legyen és hogy 2-3 tányérral betankoljak mondjuk a csirkés-borsós-krumplis paprikásból.

2011. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, akkor Te mit tanácsolsz az afrikai éhezőknek, mikor egyenek?

hiszen ezek szerint ha adott mennyiségű tápanyagot eszel meg egy nap, de más napszakban azt az energiát valahogy képesek lehettek megsokszorozni, annyira, hogy nagy mennyiségű zsírraktárat is kialakíthattok minimális mennyiségű élelmiszerből. ez ugyan bizonyos eddig viszonylag hiteles elméletekkel kissé ellenkezik (energia- anyagmegmaradás tétele) de ettől is érdekesebb!

2011. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Aczél, nem igazán értem a kérdésed, de gondolom, arra célzol, hogy az ember mindegy, hogy mikor eszik, és hogy lehetetlenség, hogy a sógi attól hízott akkorára, hogy este eszik. Pedig ezt csinálja. És nyilván többet eszik mint az éhezők, egy-egy vacsorára nyilván többet mint azok egy hét alatt. Attól, hogy ironizálsz, még nagy sz@rságnak tartom az esti bezabálást, nem győztél meg.
2011. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

energiát NEM tudtok létrehozni. szerintem lassan el lehetne fogadnia minden embernek. zsír felépítése pedig kiba. sok energiába kerül.

a fizikai aktivitáshoz képest vagy nagyon sokat kell za.bálni hozzá, vagy rosszul táplálkozni, hogy a szervezet ehhez folyamodjon. én viszonylag rendszeresen eszem, viszonylag kompletten, és úgy alakul az életem, hogy még aktív is vagyok, és komoly erőfeszítésbe kerülne hogy kis zsírt magamra pakoljak. mert nem veszem a fáradságot, hogy x ezer kalóriát megegyek minden nap. reggeltől estig eszem, de mivel nem nagyon sokat, csak sokat, így örülök, hogy a tömegemet tartom.


de a lényeg az, hogy nem tudtok energiát teremteni. ez termodinamika.

2011. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Nem állítottam, hogy energiát termel vagy mi. Nem állítottam, hogy keveset eszik, azt sem, hogy jót, azt sem, hogy eleget mozog. De sokkal rosszabbakat és többet sem eszik mint egy átlag ember, csak egyszerre és sajnos kövérebb mint egy átlag ember! Szerintem, ha szétosztaná reggeltől estig, akkor jobb lenne.

Látod, te is azt írtad, hogy reggeltől estig fogyasztod el a napi kajád. Gondolod, ha éveken át este, egyszerre vinnéd be a napi adagod, ugyanakkora súlyú lennél?

2011. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Mármint most vagy, nem mint a sógi. ☺
2011. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

:)

nem, egész nap gyakorlatilag éheznék, jó nagy stressznek kitenném a szervezetem. jó eséllyel nappal izomszövetből tartanám fenn magam, este meg amint lehet zsírt halmozna fel a szervezetem. ráadásul nap közben energia híján edzeni sem tudnék, viszont ugyan úgy sokat ennék este, nem csak zsírosodnék, de egyre nehezebb is lennék, valószínűleg.

2011. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Látom nagy lavina indult el a harcosok étrendje nyomán...

A probléma az, h olyanok vitatkoznak róla, akik nem próbálták, így nagyjából csak elméleti síkon tehetik ezt, alapozva az iskolában tanultakra.


Én - és még nem egy ismerősöm - akik eszerint élnek, érdekes módon nem így gondolják, ahogy itt majdnem mindenki.

A gyakorlati oldaláról megközelítve a dolgot:

napközben csak gyümölcsöt (kivéve banán, szőlő) és zöldséget eszek, valamint egy pohár natúr joghurtot vagy fehérjeturmixot és rengeteg vizet iszok (2,5-3 l). Este meg eszek egy jó nagyot. Ilyenkor arra kell figyelni, h amit ilyenkor eszek az MINDENKÉPP minőségi legyen, hisz "az vagy amit megeszel". Salátával nyitok, majd fehérje és szénhidrát + olajos magvak.

Edzeni meg nem h nincs energiám, hanem pont 3 hete kellett emelnem a heti kétszeri futás adagomat háromra, így heti 3x12 km-t nyomok, emellett 1 spinning óra és mindennap bringával járok melóba (nem épp nyugdíjas tempóban), valamint heti egyszer trx vagy kettlebell edzés. Erről ennyit. Az online edzsénaplómat bárki megnézheti.

Farkaséhes sem vagy napközben, egyszerűen ráállt a szervezetem és nem is igényli már. Nincsen dél után az a kajálás utáni majd leragad a szemem fáradság, végig tudok koncentrálni a melóban és elég napi 6 óra alvás.

Kár olyanról beszélnetek (és fikáznotok) amit nem ismertek. Egyetlen egy információ alapján mondtok véleményt.... Attól h szerintetek tökéletesen szembe megy az eddig tanultakkal, nem jelenti azt, h rossz vagy nem működik. Ennyire nem lehettek szűklátókörűek a 21. században. (illetve de...mert az ember folyamatosan abban a tudatban ringatja magát h már mindent tud és ez a tudás örökérvényű - lásd: a Föld ugye lapos...aki mást állít az eretnek - hagyjuk már....)

2011. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

elő kéne szedni azokat az eredeti írásokat, amik az egyenletes tápanyagellátás optimálisságát alátámasztják.. de ezt majd akkor, ha forrásokat kell gyűjtenem valami szakdolgozathoz.

este enni muszáj, persze, de nappal meg kis joghurt, csak zöldség gyümölcs, esetleg 1 adag fehérje? az nappal ~20-30g protein, plusz némi növényi.. nem tudom. elvileg a test hasznát venné egyenletes tápanyagellátásnak, nem csak éjjel vannak anabolikus folyamatok. én nem fikázom ezt, csak mondjuk nappal is eszem rendesen.

legyen poén része is, ha már írok. én nem követem a harcosok étrendjét, de mondjuk kíváncsi lennék mennyi nálam keményebb ember van azok között, akik igen. bár én előbb ülök le olvasni, mint hogy 12km-t fussak. nem koptatom ennyit a cipőmet, mezitlábazástól meg már régen elszoktam :D

arany középút nincs?

2011. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Milyen aranyközéputat keresel? Neked mit jelentene az aranyközépút?


Azt se igazán értem, h mi az h nálad keményebb emberek csinálják-e a harcosok étrendjét?

Ha konkrét akarok lenni, akkor ezt az étrendet leginkább keményebb (általában a kettlebellhez köthető) férfiak követik direkt szálkásítás és erőnövelés céljából. Érdemes before-after képeket nézni róluk, nem pár hónapos, hanem éves időintervallumokban.


[link]

[link]


Nem kell követnie senkinek ezt az étrendet. De a zsigerből elutasítás valahogy nagyon fura számomra, csak azért mert nem olyan mint amit az ember 4-5 éven át tanul, hisz azt nehéz megkérdőjelezni...

2011. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!