Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megallni az esti...

Xaba89 kérdése:

Hogyan lehet megallni az esti zabalast?

Figyelt kérdés
Neki kezdtem fogyozni mozgassal meg meg helyes etrenddel,de estenkent nagyon ehes vagyok es kenytelen vagyok csillapitani az etvagyamat evessel.Mit tegyek,hogy megalljam az esti zabalast?Csak komoly valaszolokat.
2011. szept. 29. 11:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Régi tévhit, hogy este nem ehetsz, mert az hízlal...Norbi egy barom.


A "helyes" étkezéssel való fogyás titka a rendszeresség, (többször mint 3 egy nap, és normális adagokat).... (napi 6 étkezés akár) kb. 2-3 óránként, reggeli 8:30, 10:30 tízórai, ebéd 1-kor, uzsonna 3:30kor vacsora 6kor, és egy kicsi esti nasi 9kor


a lényeg, hogy rendszeres legyen és ne túl nagy adagok illetve a reggeli pl. 1 zsömle 2 virsli, vagy 2 virsli 1 zsömle, tízoraira joghurt vagy alma kockasajt, pár szelet sonka + pár keksz, 1 zsömle.. vagy bármi hasonló, ebéd bőségesebb (leves+második) legyen, uzsi, vacsi hasonló mint a reggeli/tízórai ne annyira, az esti nasi lehet pl. 3 keksz és 1 alma, vagy kockasajt...


amit itt leírtam lehet vagy 1300-1400kalória kb. (mondjuk egy kb. 70kg-os nőnek jó kezdés lehet fogyókúrához)


a lényeg, hogy állíts össze 1-2 menüt a neked való kalóriamennyiséggel (ehhez tudni kell, a súlyodat, magasságot, kort, nemet, stb). De mondjuk egy testesebb férfi 175 magas 90 kiló fogyni akar, nyugodtan kezdheti pl. 2500 kalórián ami aránylag sok... aztán szépen leviszi X havonta 50-100 kalóriával amíg eléri a neki valo (pl.) 2000 kalóriát. (a számokat csak úgy tippeltem, nem pontosak).


a lényeg, ha 2-3 hétig kibírod az étrendet (ami nekem sikerült annó) a 3. héten már nemhogy nem voltam éhes de küzdenem kellett, hogy este megegyem azt a rohadt kockasajtot a két szelet abonettel, vagy a tízórai joghurtot a kiflivel, mert egyszerűen nem voltam éhes...de muszáj volt megenni, mert nem szabad kihagyni


(ugyanis akkor rendszertelen lesz az étkezés és a tested elkezd raktározni ahelyett hogy fogynál hízol)


ez az én fogyókúrám története 1 év alatt -30kg ami úgy ment le hogy 2-4 hónapig állt a súlyom ugyanott aztán megindult 1-2 hétig fogytam 4-10 kilót aztán megint állt... és megint fogytam...periodikusan, a szervezet pont úgy fogy le ahogy elhíztál, ugyanazokon a súlyokon állsz mint hízáskor (ha pl. sokáig voltal 88kiló..évekig..aztán felszedtél 5 kilót... és évekig voltál 93..stb akkor fogyásnál is ott fog állni a szervezet akár hetekig, hónapokig...)-


javasolt egy dietetikust megkérni állítson össze egy menüt neked (kb. minden korházban van ilyen, ők csinálják a betegeknek is a menüt)


a kisregény végén, összefoglalva, napi többszöri+rendszeres étkezést ajánlom mozgással (és nem szabad kihagyni akkor sem ha nem vagy éhes) és akkor 2-3 hét után a szervezeted rááll a "menüdre" és nem leszel este éhes..sőt... napközben is nehéz lesz megenni a "kötelező" kajákat. :D

2011. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Egyél rendesen nap közben, és vacsorázz is.

Ez komoly. :)

Nekem is bevált. :)

2011. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az esti programok váltak be. Pl. valamelyik barátnőmmel találkozom olyaqn későn, hogy mire hazaérek, csak bezuhanjak az ágyba. Ha elég fáradt vagyok, akkor lusta vagyko enni is :D
2011. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
azt írtad helyes étrenddel. akkor este miért vagy éhes?
2011. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
28%

Ah! Nem kétlem, hogy neked bevált, de nagyon nem jó az étrend.


*vacsora 6kor, és egy kicsi esti nasi 9kor


Lehet később vacsorázni, de lefekvés előtt 2-3 órával már semmi, nem "nasi", főleg nem keksz. Oké, hogy néha eszik az ember lefekvés előtt, mert későn ér haza, de ha naponta nasizol lefekvés előtt, annak hosszú távon meglesz a kövekezménye, refluxtól kezdve még rondább dolgokig.


*a lényeg, hogy rendszeres legyen és ne túl nagy adagok illetve a reggeli pl. 1 zsömle 2 virsli, vagy 2 virsli 1 zsömle, tízoraira joghurt vagy alma kockasajt, pár szelet sonka + pár keksz, 1 zsömle.. vagy bármi hasonló, ebéd bőségesebb (leves+második) legyen, uzsi, vacsi hasonló mint a reggeli/tízórai ne annyira, az esti nasi lehet pl. 3 keksz és 1 alma, vagy kockasajt...


Ez sokkal több, mint 1300-1400 kalória, és az ebédet nem is pontosítottad, ha az ebéd leves és második, és ebbe bármi belefér, maga az ebéd lehet ennyi kalória, és akkor még nem ettél sokat.


Napi 3 zsemle meg totál felesleges, vacsira pláne. És mit eszel hozzá? Nem lehet napont 3-szor virslit enni, ha meg felvágott, vaj, akkor máris egy csomó kalória. Ha üresen eszed, meg semmi tápláló nincs benne, csak eltelít, miközben a szervezeted nem kapja meg, amire szüksége van.

Zöldségről egyáltalán nem írtál, és napi 1 (2) alma is nagyon kevés gyümölcs gyanánt.

2011. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
ha ennél nap közben normálisan, akkor este nem lennének falásrohamaid
2011. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
a lenyeg naponta 4szer eszek es 7 utan semmit nem eszek... a gond az h 10 11 fele megebredek es nagy ehsegroham tor ram es nem tudok visszaaludni amig nem eszek.
2011. szept. 29. 13:19
 8/41 anonim ***** válasza:
28%

"Norbi egy barom."


Na idefigyelj te nagyszájú! Olyan embert te csak ne barom-ozz le, aki már letett valamit az asztalra, ő is volt kövér, bevált az elve, százaknak segít.

Jól csinálj azt amit csinál, és meg is él belőle, ha neked más ölteted van, akkor írj róla könyvet és gazdagodj meg te is, de amíg csak a szád jár, addig olyan embert ne szidj, akinek te a bokájáig sem érsz! Te kis p ö cs.

2011. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
21%

Nagyanyáink is tudják, hogy aki fogyni akar, az kerülje a vacsorát. "Reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz mint egy koldus."

A mostani fogyizós "tudomány" már sok baromságot ír, főleg ez a kalória számolgatás..hogy egyek napi 5x keveset? Akkor hagyjam abba, amikor a legjobban esik? Háát úgy csodás élni mondhatom..

Napközben én mindent eszek (persze nem annyit, mint egy ló, normál női adagot eszek), hálistennek nem vagyok édességes, 5után már egyáltalán nem eszem, inkább elmegyek bicajozni, kondizni, zumbázni, kangoozni. Rengeteg folyadékot iszok, az is eltelít.Főleg este:)

2011. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

a "kötözködőnek" írnám, lehet tévedtem a számokat illetően (illetve biztos) de csak az elvet akartam leírni, természetesen ebédnél nem rántotthúsra gondoltam hanem vmi könnyű ebédre (zöldségleves, húsleves sok lé) és vim főzelék szerény feltéttel (pl. 1tojás)...


nekem volt egy 2000kalóriás fogyis menüm a dietetikustól ami bevállt 6 étkezés volt benne (ezzel az ebéddel)


és persze nem virslit ettem egész nap, csak 1 kaját mondtam a sok közül, volt 5-6 választék illetve hasonlóval helyettesíthettem (pl. tejterméket... joghurthelyett bármikor sajt, stb.) vagy virsli helyett csirkemell, gépsonka, stb... ezt nem is ragoznám el tudod képzelni, hogy volt "minden étkezésre" 4-5 opcióm leírva + sok helyettesítő étel verzió


a "nasi" keksznél nem győri töltöttre gondoltam, 2-3 cukkermentes étkezési keksz 1 almával vagy 1 kockasajttal 10deka pufi, vagy 1 abonett egy fél banánnal, este 10kor (mondjuk 180kalória) szükséges a szervezetnek eszerint a "rendszeresen eszünk" diéta szerint + a mozgás hozzá is kötelező


zöldségről nem írtam, valóban nyilván a főbb étkezéseknél, reggelinél, ebédnél, vacsoránál... ha jól emlékszem (magából a zöldséből) bármennyit lehetett enni (kivéve pesze az öntetet szlapálni, ha cukrozott stb)


az egész lényege az volt, hogy próbáltuk kerülni, illetve minimalizálni a mesterséges adalékokat (ezért volt pl. kikötés, hogy virslik közül csak Orsi baromfivirsli, mert az tartalmazta a legkevesebb adalékot) volt a menüben... illetve, hogy rendszeres legyen (sokadszor mondom) és testreszabott, anyum kezdte el 1800kalóriával (én meg lekopiztam a menüjét pedig nem lett volna szabad túl hirtelen fogytam először, aztán a nővér feljebbvitte nekem és akkor normálisan fogytam a bőrömnek is volt ideje regenerálódni stb.)... ja pl. ilyen kapszulát is szedtem mellé vmi Bx vitaminosat már nemtom mi volt.. ilyen fűrészpor jellegű.. (a bőr regenerálódás miatt kellett, csíkok jobban eltünjenek stb.) már nemtom mi volt... vmi sörvalami..:D talán sörélesztő kapszula vagy ilyesmi:D

2011. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!