Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez?

Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Bárkit le tudnék fogyasztani. Halálra idegelnek a panaszkodó kollégák, akik a cukros üdítő, fornetti...stb. majszolása közben panaszkodnak, hogy ők aztán nem tudnak fogyni, holott tele van az étrendük olyan szemét ételekkel, amik elhagyásával könnyen deficitbe kerülnének....

Az én étrendemben meg semmi élvezet, semmi rejtett kalória nincs, mégse mozdul a mérleg nyelve, csakis akkor, amikor nem dolgozok, mert akkor van alkalmam eleget mozogni.

1400 kcal mellett stagnálok, 1500 mellett hízok.

Számolt:

Bmr 1227, tdee 1424, szóval reális.

Évi 25 nap alatt meg nem fogok lefogyni (szabadság). Most mondjak fel?

Mondjuk akkor biztos lefogyok, vagy hamarabb patkolok el valami betegségben az egész családommal.

Nem vagyok egyébként súlyosan elhízott, csak 10 kiló van rajtam, de pont elég ha nem megy le.



júl. 25. 12:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
62%

160/90+ kilóval kezdtem, most nagyjából egy hete mértem 79-et. 1200 kalórián vagyok. Az eleje szar. De csak addig, amíg hozzá nem szoksz. Egy élvezhető ebéd és vacsi kijön belőle, reggel meg ott a kávé. De egyébként meg hadd sírjon a kolléganőd szája, a valóság majd akkor cseszi arcon, ha neked megindul lefelé a súlyod, neki meg ugyanúgy 100+ marad.

Bele sem gondoltam, hogy apróságokban mennyi kalória van, vagy épp olyan dolgokra fogom mondani, hogy köszi de nem, amiket előtte csak úgy felcsipegettem. Ezeket elengedni igazán nehéz, nem pedig a kisebb adagok meg a saláta. A lángos meg a juhtúrós, tejfölös sztrapacska azért hiányzik. Bár ha nagyon akarom, megvárom éhen a délután 4 óra környékét vele, eszek egy adagot, és aznapra annyi.

Légyszi, ne fárasszátok magatokat azzal, hogy megjegyzitek, hogy nem oké, mert tudom, de így marad.

júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
Aki csak ennyire kevés kaján tengődik, nem lesz vitaminhiányos egy idő után?
júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

22, miért lenne, mi köze a vitaminbevitelnek a kalóriákhoz? Annak inkább a tápanyagbevitelhez van köze, vagyis ahhoz, hogy miből áll össze az étrended. Ezért hülyeség önmagában csak a kalóriaszámolás, mert ezen az elven bármit megehetsz ugye, lángost is...lényeg hogy deficitben légy...és fogyni fogsz :D na persze... Nyilván az 1200 kalóriát össze lehet állítani rengeteg zöldséggel, minőségi fehérjével is.

Mert aki több kalóriát eszik, miből gondolod, hogy ott van megfelelő vitaminbevitel? A magas szénhidrát bevitel megdobja az inzulint, amitől egyrészt éhes leszel állandóan, másrészt nem fog zsírégetés történni, mert a magas inzulin megléte kizárja ezt. Szóval a mikro és makrotápanyag is elképesztően fontos.

"Ennyire kevés kaján tengődik"...igen tudjuk hogy ez rohadt kevés, senki nem viccből csinálja, hanem mert csak ez működik. Alacsony nőknél ez van. Hormonális eltolódásnál ez van... Ja igen, egy bizonyos súlyfelesleg után mindenkinek van ilyen, csak még nem kimutatható mértékben. Nőknél 99%. Kár azzal győzködnie bárkinek is magát, hogy ó hát elég csak a kalóriákra figyelni, max a cukrosok problémája a szénhidrát.

Az igazi koplalás meg az, amikor nem eszel elég fehérjét, ami nyilván egy sima kalóriaszámlálós diétával simán előfordulhat, mert nem nézed.

júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
21 vagyok, amúgy sok zöldséget és rostot eszek, szedek multivitamint is. Tudok húst enni, és nem csak saláta a köret. A leveseket is szeretjük. Nem iszok cukros dolgokat, nem eszek péksütit meg ilyeneket, fehér kenyeret sem igazán. Gyümölccsel óvatosabb vagyok. Első babával cukros voltam terhesen, elvileg nincs már baj, a gyakorlatban meg lehet. Diéta mellett tökéletes cukrokat mértem. Szóval nálam tényleg a mennyiségek csökkentése és a felesleges kalóriák elhagyása volt a járható út. Amúgy gyalog megyek városon belül mindenhova, vásárolni is. A kicsi 4 hónapos, az utóbbi pár naptól eltekintve kánikula van, ősztől beiktatom a mozgást is. Csak elindulni nehéz ezzel szerintem. Esetleg a kérdező is nyomhat még lefelé a kalóriákon. Én a yazio-t használom hozzá.
júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok- Az hogy tökéletes cukrokat mérsz #24, semmit nem jelent. Az inzulinrezisztenciát nem mutatja ki a normális vércukorszint. Ha már a cukor is megborulna az eggyel előrehaladottabb állapot, amit már a sima labor is kimutat. Világéletemben normális volt az éhomi cukrom, mégis IR-es voltam. Ezt csak speciális vizsgálattal lehet kimutatni.

Ugyanúgy a pajzsmirigy esetében sem jelent semmit a normális TSH.

Leptinszintet pl szerintem alig mérnek valahol, én is magánban voltam, ahol néztek már kortizolt, AntiTPO-t, mégsem jutott eszébe az orvosomnak megnézni a leptint. Külön el kell menni ezt az értéket megnézetni magán laborba, mondjuk ha állandóan éhes az ember.

Nekem elvileg a pajzsmirigy patika, minden vizsgálat alapján, az IR-re évek óta szedek gyógyszert, mégsem tudtam fogyni... Én meg ezt kérdőjelezem meg magamnál, hogy a pajzsmiriggyel minden oké. Ráadásul a kettő együtt jár (IR+pajzsmirigy), nem tudom elhinni, hogy nincs vele valami. Annyira lassú az anyagcserém.

Fogyási képtelenségnél, nehéz fogyásnál hormonális eltolódás van, csak esetleg még kezdeti.

júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

De ha nálam nincs állandó éhségérzet meg fogyási képtelenség, akkor nem is valószínűsítem, hogy itt ilyen gond lenne. Attól lehet, de nem ezek alapján.

Itt akkor ez a kérdezőre vonatkozik.

júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló adatokkal rendelkezem, a BMR-em 1270 volt mikor fogyózni kezdtem. Csak a sok sport segít ilyen kis feleslegnél, és akkor úgy lehet valamivel többet enni.
júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

Ott a hiba, hogy este 6-kor még leckét kell írni a gyerekekkel. Az a napköziben el kéne készüljön, ha már ott aszalják őket 4-5-ig. Akkor este lenne még egy órátok közösen sportolni.


Így nem igazán tudom, mi lenne a jó megoldás. Veszel egy szobabiciklit és azt hajtod míg felmondják a leckét a gyerekek.

júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
35%

De, igazságtalan, ahogy az élet gyakran igazságtalan. A következőket próbálhatod meg:

* Részmunkaidőt kérsz - ezt lehet, hogy megadják, lehet, hogy nem. Hátránya, hogy arányosan kevesebbet keresel, és a szabadnapjaid száma is arányosra csökken.

* A gyerekeket átiratod egy másik intézménybe, így minden nap kitérőt kell tenned.

júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

Próbáltál már csalónapot beiktatni? Esetleg segíthet felpörgetni az anyagcserét, ha 1-2 hetente egyszer tartasz egy csalónapot, ami nem azt jelenti, hogy aznap korlátlanul bármit, bármennyit lehet enni, de mondjuk 2-300 kalóriával meghaladhatod a kereted, így legalább néha ehetsz olyasmit, ami máskor nem fér bele, vagy lehet egy kicsit nassolni.

Másik módszer, ha nem minden nap fixen 1400 kcal bevitelére törekszel, hanem van benne egy kis ingadozás. Egyik nap 1300, másik nap 1500 vagy akár 1600.

júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!