Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember hogy tudja feldolgozn...

Az ember hogy tudja feldolgozni, ha igazságtalanság, megaláztatás éri az életben és el van átkozva a sorsa?

Figyelt kérdés

júl. 17. 11:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Itt nem rólam van szó. Csak eszembe jutott ez a gondolatmenet.
júl. 17. 11:32
 2/16 anonim ***** válasza:
Úgy hogy rájön, hogy nem csak ő van így egyedül és más sokkal rosszabb helyzetben van.
júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Így nem lehet feldolgozni. Ez leginkább egy pszichés probléma lehet nála. Kezdődő depressziónak tűnik (nekem is ez van, ismerősnek tűnik a megfogalmazás, ezért gondolom). Terápián más megoldásokat kell találni arra, hogy jobban érezze magát.
júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságos senkivel sem, de mindenki más mértékben szembesül ezzel az életében. A legszebb, leggazdagabb emberek többsége is boldogtalanul hal meg, legtöbbjük bedrogozva, teljesen szétcsúszva. Én pl. ezt nagyon nem irigylem. Inkább legyen szerényebb életem, de tudjak örülni az apró dolgoknak is, mint pl. esténként kiülni a kertbe és nézni a madarakat, állatokat, akik ide tévednek a kertünkbe és csodálni őket.


Írom ezt úgy, hogy volt egy alkoholista, agresszív apám, aki tönkretette a gyerekkorunkat, illetve egy rokonom, aki hat éves koromban molesztált. De sorolhatnám, hogy mik történtek még, de igyekszem nem ezekre fókuszálni, mert a hátralévő életemet szeretném a lehetőségekhez képest boldogan leélni.

júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Amikor ebbe belegondolok, kedvem lenne a fejemet ütemesen a falba verni, egyre erősebben.
júl. 17. 11:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Bántottak gyermekkorodban, vagy elhanyagoltak. Kb. ezek szokták okozni, hogy valaki így érez, mint te. Ezeket a rossz élményeket kellene rendbe rakni pszichológussal, mert gyerekként még fejletlen az agyunk ahhoz, hogy erre képes legyen. Menj el terápiára.
júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vannak antidepi bogyók, meg nyugtatók.. Bárcsak kifejlesztenének egy olyan pirulát, ami a traumákat is törli mind egy szálig.
júl. 17. 11:56
 8/16 anonim ***** válasza:
vannak kifejezetten trauma feldolgozó eljárások, többféle. Nekem kicsit jobb lett az egyiktől, meg kell próbálni. Ahogy fogászatra elmész, ha fáj a fogad - jó esetben, úgy lelki problémákkal el kell menni a pszichológushoz. Ha van rá lehetőséged tedd meg ezt magadért, jót fog tenni! Sok embernek lenne szüksége terápiára, neked is. Én már nem élnék terápia nélkül.
júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát csak simán el kell engedni. Ma ezt érzem, holnap meg majd mást fogok érezni, ennyi. Az érzelmek elmúlnak, sőt egyszer mindannyian elmúlunk, sőőt az egész univerzum elmúlik egyszer. Nem kell komolyan venni az életet, úgysem tart örökké.
júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem dolgozom fel.hanem félre van rakva. Tehetetlenség miatt.

Akár egy munkahelyi mobbing kiközösítés vmi előző cégnél. És még azokat nevezik ki vezetőnek is a végén meg ezek.


Vagy amikor az exem jaratott le a haverjai előtt, vagy nem tudtam megvédeni magam a gúnyolódásoktól,



És ezek volt munkatásak exek plusz haverjai szemében mai napig is egy utolsó senki csicska vagyok.

Vagy pl neten vannak fent rólam anyagok amiket még a rendőrség se tudott leszedni!


Igazábol nem tudok ezzel ezekkel mit kezdeni tehetetlenség miatt. Csak azt tudom hogy nem ezen agyalok lefekvéskor, nem triggerelem magam, hanem agyalok azon pl hogyan fizetem ki a lakbért, vagy pl egy ujabb nyelvvizsgával talán van esélyem többet keresni vagy hogyan rázzak le egy zaklató szomszédot, vagy egy bántalmazó exet, meg stb.


A jelenben is annyi sz.r van mint a múltban. A múlt problémáot ugyse tudom átírni megoldani. A jelennel meg talán tudok mit kezdeni.

júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!