Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember hogy tudja feldolgozn...

Az ember hogy tudja feldolgozni, ha igazságtalanság, megaláztatás éri az életben és el van átkozva a sorsa?

Figyelt kérdés

júl. 17. 11:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10# sok erőt és szerencsét kívánok neked! A múltat megváltoztatni valóban tudjuk, viszont átkeretezni esetleg igen. Ez azt jelenti, hogy ha valakit gyerekként nagyon megvernek, akkor ez érzelmileg egy nagyon erős rosszat okoz neki. Ha egy felnőttet megvernek, akkor az túl tudja magát tenni rajta. Egy gyerek nem, mert éretlen az agya még, nincs eszköze. Ezért van esély a terápiára, hogy ott felnőtt fejjel megvizsgálja a traumatizáló eseményeket és átkeretezi. A meleg miatt ezt nem tudom jobban kifejteni most. Ettől még az is jó lehet ha te most félreteszel dolgokat, aztán később, egy jobb helyzetben tudsz ezekkel foglalkozni, ha akarsz.
júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek engem mai napig is gúnyolnának megaláznának ha velük lennèk összefutnánk. Nem csak a múltamban.

Ezt nem lehet átkeretezni megoldani. Azt lehet csak, hogy nem rájuk koncentrálsz.



Amugy a gyerekkori traumák átkeretezése jóformán a gazlángoláshoz hasonlít de mindegy. Ami történt megtörtént. Nincs reset.

júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A hozzáálláson lehet csak változtatni szerintem hogy most ezeken marod magad vagy nem foglalkozol vele.

Valaki röhög ha leesett széttört egy pohár más meg sír. Ez csak a különbség.

júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
lassan beletörődik...
júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Felnőttként végig tudod gondolni, hogy ezek micsoda beteg lelkű emberek. Esélyük sincs normális boldogságot érezni és soha nem is lesz. Arra vannak ítélve, hogy hajszolniuk kell az olyan helyzeteket ahol megalázhatnak másokat egész addig míg egyszer emberükre akadnak. Az ilyen gyűlölködő természet felemészti a gazdatestet hosszú-hosszú boldogtalanság után. Ugyanis öregszik a test, fogy az erő, de a rossz szándék tombol bennük tovább. Csak már áldozatot nem találnak hisz egy kisgyerekkel sem bírnának el. Onnantól az életük maga a szenvedés. Neked ettől nem lesz jobb, ezért ne is ezen rugózz, építgesd az életed. Nézheted úgy is (ha akarod vagy hajlandó vagy megtenni ezt magadért), hogy te már minden vagy de naiv biztos nem. Megfizetted a tanulópénzt, van egy csengőd ami jelez. Valamikori áldozatként ugyanis olyan jeleket is észreveszel amit trauma nélkül figyelmen kívül hagynál. Vagyis kevesebb eséllyel sétálsz újra bántalmazó karmai közé. Addig gondolkozz míg találsz egy olyan okot, hogy miért lettél több attól ami veled történt, akkor nem tud elnyelni a mocsár.
júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
15 éves koromtól olyan életem volt, hogy itt a legtöbben beszartak volna. És? Ami nem öl meg,az megerősít. Most itt vagyok, 65 éves tollahullott öreg csóka, és nem győzök hálás lenni a sorsnak, amiért ilyen szép és boldog életem van. Tudom, hogy egyszer még fizetni kell ezért, de addig kiélvezem minden pillanatát.
júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!