Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet itt velem a probléma?...

Mi lehet itt velem a probléma? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés

Életem során már kicsi korom óta alapjáraton bizonytalan vagyok. Határozatlan és kételyeim vannak. Ezáltal sajnos befolyásolható is lehetek. Lényegében tudom hogy mi a helyes és mi a nem, de (és ezt egyátalán nem önajnálatásból) egyszerűen nekem sosem hisz senkixd de tényleg.


Bármikor mikor rá veszem magam ritkán hogy a saját igazam mellé álljak ki. Hirtelen a teremben mindenki megsértődik. De valami brutálisan. Mintha én mindig is bántottam volna őket. Pedig nem, és még így is vissza fogtam magamat.

Életem során nem hogy sokszor történt ilyen. Inkább úgy fogalmaznék hogy mindig így reagálnak mások.

De az is baj hogy nem vagyok határozott, mégis bármikor mikor az vagyok, csak a baj van vele.

Ilyenkor mit csináljak?



2023. dec. 27. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Jegyezd meg a későbbi időkre vonatkozólag: A hazugságot szerető, kedvelő, használó emberek ki nem állhatják azt aki leleplezi őket az igazsággal. Ha valamit nagyon útálnak az egy valami: az igazság. Keress magad köré olyan embereket, akik megvetik a hazugságot és a becstelenséget, és magad is megfogsz lepődni egy idő után, hogy milyen jól fogod érezni magad és nem kell attól tartanod, hogy ha elfordulsz ki fog a "hátadba dőfni", hanem nyugalomban tudsz létezni, minden intrika mentesen.
2023. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy a kontraszt. Egyszer csendben tűrsz, egyszer kirobbansz. Én pl szeretném, ha egy kérést normálisan utasítanának vissza és nem támadással, mondván, hogy akkor most a sarára áll a másik.
2023. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első perctől következetesen kell a határaidat megtartani és akkor nem okozol csalódást. Ha ezt megtanulod könnyebb lesz az életed.
2023. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Mert nincs igazad. Találkoztam hasonlóval, és mindig az olyanok hazudnak, mint te.
2023. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Meg se szólalnak az osztályban, de az ilyenek behazudják, hogy velük ordítozva volt.

Utálom az olyan szarokat, akik mindig ilyeneket hazudoznak, mint te, kérdező.

2023. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Írj már légyszi egy példát, amikor kiálltál az igazad mellett, és mindenki brutálisan megsértődött. Mi volt a téma, mi hangzott el tőled meg tőlük? Nem tudom elképzelni, ez hogy történik.
2023. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5# tehát azt mondod hogy tegyük fel munkahelyen vagy akar az osztályban ha valaki engem zavar. De tényleg zavar, és akar nem tudja de igazából másokat is, de mégsem veszi a lapot.

Majd valaki úgy dönt hogy ezt mondja neki és azok akik igazából egyetértenek, de mégis ellened állnak ki, akkor szerinted az milyen? Milyen érzés lehet?

2023. dec. 27. 19:25
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 egyszer általános suliban lehettem talán ötödikes. Bevallom, nyafogos voltam. Viszont annyira beszéltem vissza, mint a mostani osztálytársaim. A különbség annyi hogy én akkor voltam 7-8 éves, ők pedig 17-18 évesek. Abban az általános suliba, minden szír-szarert megbántottak. Kajak fizikálisan is ritkán.

2 évig piszkalt egy idősebb srác akkoriban, 8 osztályos volt, mikor nekem betelt a pohár, én meg ötödikes.

Éppen egy nagy tragédia következett be az életébe, amit én akkor nem gondoltam meg és igen, felhoztam. Ezután nemtom labdakkal szetrugtak. De engem inkább az bosszantott fel. Hogy senki, tényleg senki sem érti hogy én egy mondatot mondtam ki...ő 2 évig szekalt...és mégis neki hisznek. Őt vigasztalják. Őt sajnálják...


Hónapokkal később én is rádöbbentem a saját hibamra. Néha a mai napokban is eszembe jut és a sirogorcs kerulget. Bocsánatot is kértem tőle. Tényleg valójában egy friss negatív dolgot nem kellett volna felhozni.

De mégis másrészről..egyszerűen fáj hogy sosem gondolnak bele a másik helyzetébe.

Én nem véletlenül mondtam ki azt amit. Ezt váltotta ki belőlem egy több éves bántás

2023. dec. 27. 19:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon összeszedetlenül fogalmazol. Ha ez élőben is ilyen, a kommunikációs problémákból is lehet konfliktus. Például ez rögtön egy fejlesztendő terület lehetne.


A példáid pedig:


"Majd valaki úgy dönt hogy ezt mondja neki és azok akik igazából egyetértenek, de mégis ellened állnak ki, akkor szerinted az milyen"


Erre két ötletem lehet: 1. Valójában nem értett veled egyet senki, csak félreértetted; 2. Mások se bírták az illetőt, de te a vártnál agresszivabban konfrontálódtál vele és ezzel nem értettek egyet.


A 8-as hozzaszólásodban írt példánál meg talán értem, miért vágtad oda a zaklatónak a tragediáját, valószínűleg magadban úgy érezted, hogy megérdemelte, ami történt vele. De miután kimondtad, már te is tudtad, hogy fájdalmat okoztál neki, nagyobbat mint ő neked. Az, hogy a bully fiú két éven át fellökött a suliban, nem hasonlítható össze azzal, hogy pl. meghalt az anyja.


Meg általában akit bántanak, kevésbé képes bántani mást, vagy hamar bűntudata lesz.


De egyébként a kulcs az, hogy tanulj és képezd magad. Minél világosabbak a gondolataid, minél kevésbé ösztönvezéreltek, annál kevesebb konfliktusba kerülsz majd.

2023. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt már tudod, hogy a beszólásban is vannak határok. Azért az, hogy egy tragédiát te arra használsz fel, hogy bántsd vele a tragédia elszenvedőjét már jóval túllépi azt a szintet, amit az osztálytársad csinált.


Az meg, hogy ennyire kilengsz meg annak az oka, hogy nincs egy mértékletesség. Hagyod, hogy megtelj, amíg nem robbansz, ezért van az, hogy az elviselhetetlen súlyú teher alatt a legdurvább sértést találod elsőre a legjobb visszavágásnak és később kapcsolsz, hogy rosszul gondoltad.


Nagyon nincs egyensúlyban a viselkedésed, egyszer örjöngsz aztán sírógörcsöt kapsz és bocsánatért esedezel. Bocsánat, de ha én azt látnám, hogy egyszer a fejemhez vágod, hogy legalább neked még él az édesanyád, aztán meg később könyörögsz a bocsánatomért és sírógörcsöt kapsz, annyit szűrnék le az egészből, hogy komoly lelkigondjaid vannak és menekülnék, mert nekem ezek az éles hangulatváltások kellemetlenül érintenének. Arról nem is beszélve, hogy nekem nem tetszik, hogy én valakinek bocsássak meg egy ilyen hibát, mert hadd ne szomorkodjon szegény. Voltak hasonló mártírok az életemben, sosem azért kellett nekik megbocsátani, mert megértették, mit tettek és valami pozitívval helyre próbálták hozni, hanem, mert bőgtek mint az óvodások és a többiek meg baxtattak, hogy ne legyek már ilyen kőszívű.


Szerintem, ahogy többen is írták, tanulj meg úgy élni, hogy mindig legyen benned egy mérték, szabj határokat.

2023. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!