Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet itt velem a probléma?...

Mi lehet itt velem a probléma? Hol ronthatom el?

Figyelt kérdés

Életem során már kicsi korom óta alapjáraton bizonytalan vagyok. Határozatlan és kételyeim vannak. Ezáltal sajnos befolyásolható is lehetek. Lényegében tudom hogy mi a helyes és mi a nem, de (és ezt egyátalán nem önajnálatásból) egyszerűen nekem sosem hisz senkixd de tényleg.


Bármikor mikor rá veszem magam ritkán hogy a saját igazam mellé álljak ki. Hirtelen a teremben mindenki megsértődik. De valami brutálisan. Mintha én mindig is bántottam volna őket. Pedig nem, és még így is vissza fogtam magamat.

Életem során nem hogy sokszor történt ilyen. Inkább úgy fogalmaznék hogy mindig így reagálnak mások.

De az is baj hogy nem vagyok határozott, mégis bármikor mikor az vagyok, csak a baj van vele.

Ilyenkor mit csináljak?



2023. dec. 27. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt túl érzelmesre veszed a figurát, nem szabad ennyire szentimentálisnak lenni. Másrészt, ha normális stílusban közlöd a véleményed, azzal nincs gond. Harmadrészt, mindig lesz valaki, akinek beletiporsz a lelkivilágába csak azzal, ha elmondod a véleményed, de ha te normális stílusban mondtad azt el, akkor ez nem a te hibád.
2023. dec. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Aurora6891 ***** válasza:

"Nekem sosem hisz senki XD"


Talán ez a kérdés is csak poén.

2023. dec. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
9# mi az a pozitív dolog amire gondoltál? Mi jutott eszedbe? Mivel lehetne jobbá tenni? Mit kellett volna azoknak az embereknek tenni?
2023. dec. 28. 16:30
 14/15 A kérdező kommentje:

8#

"Meg általában akit bántanak, kevésbé képes bántani mást, vagy hamar bűntudata lesz."

Akkor mégis miért van az hogy a legtöbb bűnöző azért lett bűnöző, mert a gyerekkoraban bántották?

2023. dec. 28. 16:51
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a legtöbb bűnöző azért lett volna bűnöző, mert gyerekkorában bántották. Ez egy sztereotípia, mert néhányan közülúk ezt próbálták enyhítő körülménynek eladni, de a bírók meg a közvélemény válasza erre az, hogy sok embert bántottak gyerekkorában, de nem lett bűnöző. Szerintem a bűnözéshez, főleg komoly bűncselekményekhez kell valami hajlam.


Én arra utaltam, hogy ha nem vagy olyan alkat, nem tudsz másokat ugyanúgy viszontbántani, mint ők téged, inkább csak magadat bántod meg, úgy ahogy a példádban írtad.

2023. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!