Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt gondolom, hogy a fogyás...

Azt gondolom, hogy a fogyás is genetikai, jól érzem?

Figyelt kérdés

Nagyon szép lány voltam 8 évvel ezelőttig. Nem dicsérem magam, dicsértek mások, az voltam én.

Egy hormonbetegség miatt -amiből műtét lett -gyorsan felszedtem 20 kilót.


A betegségnek rég vége, a műtéten is túlvagyok évek óta, de a röfikinézet maradt.

Ez nem én vagyok.


Még a súlyos műtét és az intenzív osztály se vitt le rólam egy dekát se, pedig ott csak úgy tápláltak, hogy életben tartsanak, nem hizlalda volt!


Minden papíromra odafirkálják, hogy "obes", azaz elhízott, de nem segít senki, ugyanis valószínűleg nem is lehet!


Direkt futármunkát vállaltam, hogy mozogjak, emeletre föl, emeletre le, gyorsan, időre, napi 12 órában -egy deka se ment le!


Jártam személyi edzőhöz, a lelkem kiköptem -egy deka se ment le!


Ugyanaz a 80 kg vagyok a 158 cm mélységemhez.


Gyűlölöm a fotóimat, a tükörképemet, a kinézetemet. Ez nem én vagyok. Minden vonalam megvan az emlékezetemben.


Ennyi év alatt megy tönkre a térdem, a tüdőm, légzési nehézségeim vannak -nincs min csodálkozni! A vágósúly az oka, pedig még fiatal lennék.


Volt olyan orvos, akinél már sírtam, mert annyit mondott, hogy jöjjön vissza, ha lefogyott, de hogy??? Életem szégyene ez az egész. És így kell emberek elé mennem nap mint nap, mint egy disznó.


Fiatalkorom óta úgy eszek, hogy egy másodikfélét se tudok végigenni. A kisadag is kétszerre megy le. Ha meg levest ettem, nem tudok másodikat enni. Tehát NEM ZABÁLOK! Nagyjából életben tartom magam.


Azon gondolkoztam, hogyha nem jön ez a betegség, lehet, hogy akkor is elhízok, mert az összes felmenőm gurult és gurul a mai napig. Anyai és apai oldalról is.

Talán ezért tart engem fogva vasmarokkal a genetika, hogy nekem ez a súlyom, s ezért nem fogyok le, mert most értem el, amit a többiek is (senki nem zabált, főleg szegény anyám nem, aki almán meg céklaleven élt haláláig -mindhiába).



ápr. 21. 14:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/124 anonim ***** válasza:
94%

"nem tudom. Azért kérdezem"

Nyilván nem csak a számolgatásból áll az életmódváltás. Ha eddig azt hitted (bár igazából még ennyit sem hittél), akkor nagyobb a gond, mint elsőre látszik. Sajnos már a te szüleidet és családtagjaid sem voltak a legélesebb kések a fiókban, így te sem lettél az (ezért lettél futár, ezért vitted csak ennyire). Amíg a kiegyensúlyozott táplálkozást hírből sem ismered, addig csak a "genetika" marad.

ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/124 A kérdező kommentje:

Elárulom, nem futár vagyok, az csak idénymunka volt, de ilyen stílussal én nem beszélgetek veled.

Írjál, amit akarsz, innentől magadnak.

ápr. 21. 19:16
 103/124 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy, hogy mit eszem, ha nem lépem túl a kalóriákat. Ezért nem eszem már kenyeret sem.


Azért olyan nincs, hogy csak ettől az ételtől fogysz le, attól meg nem. Ha belefért pár falat a kalóriákba, akkor miért ne lehetne enni, mert a kalória a lényeg."


Igen, abban igazad van, hogy csak ettől vagy csak attól az ételtől fogysz le. De nem mindegy, hogy egy kalóriadús, tápanyagoktól mentes ételből eszel 2-3 kanállal és már megvan a napi kalóriaadagod vagy pedig vitaminokban, fehérjében gazdag, kevesebb kalóriát tartalmazó ételből, amiből sokkal többet ehetnél. Plusz ahogy elmondták, az a Xixo rengeteg kalória.

ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/124 anonim ***** válasza:
6%

(ma 14:42) jelenleg 11-es (ha nem törölnek előttemről valamit) válaszoló vagyok.


Nem tudom ki pontozott le, remélem benedvesett tőle és nyugodtan nekieshettek a mostani jelen válaszom lepontozásának is, de brutális az a demagógia (és besavanykásodott magyarfrusztrált rosszindulat) ami itt van.


Képtelenek elengedni a kalóriaszámlálást és a kalóriadeficitet.

Holott az nagyon csak részigazság.


Nekem is volt olyan, hogy lefogytam, nagyon jól lefogyasztottam magamat azzal, hogy szűzteaforte kapszulát szedtem napi 2x kb másfél évig, naponta több, mint 1kg almát megettem (pektin, rost stb) és aránylag paleó-közeli étrendre törekedtem.

Törekedtem. De sosem fogyókúráztam dogmatikus vallásos bigottsággal, hogy akármivel kínálnak, visszautasítom meg nagyokat sóhajtozok, amikor mások jóízűen esznek. Ez nem az én stílusom. Mégis leadtam közel 20 kilót. És utána megmaradt és évekig annak ellenére nem jojóztam vissza, hogy még néha a 30dk-s Milka is befigyelt egy-egy este meg söröztem, süteményeztem.

A testvérem dietetikusi tanulmányokat folytat, nem ez a szakmája, de hobbiból kiművelte magát. Ő mondta nekem,hogy a sejtszintű anyagcseregyorsítás (zöldtea) és a sok pektin és rost a bélszerkezet ún mikrobiom-ját karban tartotta. Namost a bigott deficiteseknél a mikrobiom ugyanúgy el van baszcsizva, ha nem segíti semmivel a működését. Akkor is, ha az egész napi étrendje egy szem főtt krumpli és 3 pohár víz.

Sokkal bonyolultabb biológiai folyamatok vannak a háttérben, csak a nyugati kultúra ma embere imádja a szenvedtetést, a megmondóemberkedést, sokkal jobban esik nekik bántani valakit, ellene fordítani a baját, mintsem segítőleg hozzáállni.

De az összes lelki nyomorult bántalmazó olyan, hogy saját magukkal nincsenek rendben. Aki rendben van magával, az sosem rombol, sosem bánt.

ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/124 A kérdező kommentje:

108-as, én most elsírtam magam. Nagyon szépen köszönöm az emberi válaszod, és annyira hasznos és óriási segítség nekem, hogy leképernyőfotóztam, és betettem a FONTOS mappába a mobilomban. Még egyszer nagyon köszönöm.


Nem értem, hogy itt most mi történik, én kinek ártottam, mivel érdemeltem ezt ki. Ti, akik idecsődültetek, ti emberek vagytok egyáltalán? Mert ez nagyon nem emberhez méltó.

ápr. 21. 19:52
 106/124 anonim ***** válasza:
75%

107-esválaszomból kimaradt egy nem.


Igazad van, hogy nem csak ettől vagy csak attól fogysz le.

ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/124 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 107-es. Annyit szerettem volna kérdezni, hogy mi van, ha én csak pár kanállal akarok enni, nem kell, hogy több legyen? Akkor nem feltétlenül kell az egészséges étel, ha jól értem?
ápr. 21. 20:02
 108/124 anonim ***** válasza:
92%
Persze, nem kell az egészséges, egyél csokit szalonnával, nyami
ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/124 anonim ***** válasza:
93%

Most mi bajod? Kérdezted, nem kell e az egészséges, válaszoltam, hogy nem kell, lehet enni csokit szalonnával.

Most mi bajod? Hasznos a válaszom.

Te döntésed, hogy megeszel-e fél kiló zöldséget negyed kiló csirke comb hússal vagy megeszel 85 grammocska sült szalonnát. Mindkettő 470 kalória, szóval te dolgod, melyiket választod.

Hasznos a válaszom.

ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/124 anonim ***** válasza:
87%
#115 😂😂😂😂😂
ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!