Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell diétában sok...

Miért kell diétában sok gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Diétánál a szénhidrátot csökkenteni kell mégis mindenki azt írja, hogy sokat kell pont a gyümölcsökből enni, ami színtiszta édesség. Mi ennek az oka?
2010. okt. 2. 14:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:

"Az a legnagyobb baj veled, hogy te csak arra gondolsz, hogy napi több kg gyümit eszik meg valaki, ezen kívül semmit.."


Összességében számít egy táplálkozás, de, ha már ezzel elb*szod a diétát, hogy bevágsz ennyi fölösleges dolgot, akkor már a többi része hiába profi.

2010. okt. 2. 18:04
 62/75 anonim ***** válasza:
sok hülye. nem fél kilót fogytam gyümölccsel hanem MINIMUM napi fél kg gyümölcsöt ettem ÉS MELLETTE még rendesen étkeztem (reggeli ebéd(2fogás) vacsora) és 10 kg-ot fogytam. és hogy nem zsírból? tzs%-om 19.. 170/52 17/L vagyok. de mondjátok a hülyeségeiteket :)
2010. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez ilyen 1szerű lenne, nem lennének tulsúlyos emberek :-)

17 éves korban -főleg lányoknál- a nagy súly-ingadozásnak még általában hormonális okai vannak.

Te nyugodtan egyél gyümölcsöt....de aki diétázik és fogyni akar, annak nem ajánlott.

2010. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
ez mind diéta alatt volt.. igaz nem 1-2 hónapig tartott, de lementem 66kg-ról a mostani 52-re :)
2010. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

16.26-os vagyok.

Most miért bántasz? :((( Teljesen jóhiszeműen válaszoltam, csak egyszer, nem többször. Én is sok gyümölcsöt szoktam enni, mindennap, a rendes kajám mellett. És vékony vagyok. Akkor nem lehet rossz... de ha csak leszólogatod azokat, akik segítenének, akkor ne is kérdezz :(((((

2010. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:

Azt nem értitek, hogy hiába egészséges, ha egyszer van egy fontossági sorrend.

Vegyünk egy 70 kilós inaktív nőnek 1500 Kcal -ás étrendet. Ebben legyen meg az elegendő fehérje, ami diétában még nem sportolóknál is 3 g./ testsúly körül van (3x70x4=840 Kcal)

Az eszenciális zsírok a tápanyagfelszívódás és hormonrendszer, idegrendszer működéséhez minimálisan 40g. (40x9= 360)

Maradt 300 Kcal, ami lehet szénhidrát. Az agynak szüksége van rá, arra jó a fruktóz. De az izmoknak is. Arra nem jó (már írtam miért).

Az emésztés, és telítettség -érzet miatt nem árt magas rosttartalmú szénhidrátot fogyasztani.

Az említett példában például napi alig 100 g. szénhidrát fér bele !

Akkor biztos, hogy annak gyümölcsnek kellene lennie?

Nincs annál ideálisabb?

De van!

(csak egyet mondok: zabpehely)

2010. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:

...mégegy.

Tápanyagsűrűség.

100 gramm gyümölcsel jól laksz?

Nem!

100 g. puffasztott rízzsel jól laksz?

Meg se bírod enni. (1 csomag)

Pedig csak 70 g. szénhidrát !!!

Mert nagy a térfogata, sok vizet szív be és a többszörösére duzzad tőle.

A gyümölcs szív be vizet?

(az aszalt igen, de az egy kalóriabomba)

Tehát nem!


Nagyon nem mindegy, hogy a rendelkezésre álló kereten belül mit fogyasztunk. Egy diétában nagyon kevésen múlik, hogy eléri-e valaki pl. a napi 500 Kcal deficitet vagy nem, esetleg még többet is visz be.

És ezt még tartani is kell hosszú időn keresztül. Az a nem mindegy!

2010. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:

figyelj, kvakönnyen beszélsz, te lehet meg tudod fizetni a mániákus kajálást, meglehet neked ez az élet értelme, de nekem:

-gyümölcs INGYEN terem a földünkön. leszrom hogy nem hiperpríma minőségű szénhidrát, INGYEN van és JÓLLAKOK vele mivel korlátlan mennyiségben a rendelkezésemre áll :) (mellesleg 3 barackkal simán elvagyok 2 óráig)

-a 3g fehérje kg-onnként orvosilag se javasolt, ugyanis marhára kikezdi a sok fehérje a vesédet, de erre majd rájössz.. annyi húgysav lesz a véredben hogy beszrás.

-nem keserítem meg azzal az életem hogy lépten nyomon az ételek atomokra lebontásával elemzem hogy a szervezetemnek mire van szüksége és mi a legüberbrutálabban megfelelő. úgy vagyok vele hogy ha valamit megkívánok, az azért van mert azt igényli a szervezetem (ha az éppen egy süti akkor az, ha meg csirkemell akkor az)

-hosszútávon kváramindegy ez a betegesen tökéletességre törekedés. úgyse tudod magad tökéletessé tenni, de ha ez a mániád hát egészségedre. a nagy fejesek az ilyen megszállottakból élnek meg :)


én mindenféle táplálékkiegészítő, és drága flanc nélkül megvagyok. környezetemben én vagyok a legkevésbé beteges (hiába szedik az activalt, hiába járnak sportolni, eszik a hűdejó "hungarocel-szeletet")

2010. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:

Előző!

Nyilván nem neked szólt, mivel te nem akarsz lefogyni.

Ami ingyé van azt meg enni kőll, amíg csak van :-)

Valószínüleg elkerülte csekélyke értelmedet, hogy én például eszek gyümölcsöt (pénzért veszem a zöldségesnél), de nem akarok fogyni.

Viszont én ebből élek (többek közt) hogy lefogyasztok olyan embereket, akik maguktól nem tudnak. És én tudom hogy kell, mert tanultam, meg pluszban van hozzá 20 év tapasztalatom.

És qurva érdekes, hogy a klienseimnek eszébe sem jut megkérdőjelezni amit mondok, hanem betartják az utolsó szóig.

Mert az Ő érdekük !

Mivan neked agyhugysavad ?!

Bocsáss meg, de azt hittem hogy mindenki számára egyértelmű, ezért nem írtam külön....na most akkor csak Neked:

Aki diétázik/fogyókúrázik, annak a magas folyadékbevitel alapvető. Mivel a zsírból aceton- és ketonszármazékok szabadulnak fel, amit ki kell üríteni a szervezetből ezért a napi vízfogyasztás 5-6 liter ilyenkor.

Ez tök alapvető, csak nem tartozott a tárgyhoz...

mint ahogy a Te hozzászólásod sem !

(hiszen nem diétázol, Te vagy Superman és Rubint Réka törvénytelen gyermeke, azt eszel amit akarsz és még a gyümölcs is ingyen van.)

2010. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
biztos nekem van agyhúgysavam, mikor már 6odjára írom le hogy diétázom/tam, de még mindig nem fogod fel :) csak nekem nem kell segítség, magamtól is nagyon jól ment, gyümölccsel együtt is.
2010. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!