Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell diétában sok...

Miért kell diétában sok gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Diétánál a szénhidrátot csökkenteni kell mégis mindenki azt írja, hogy sokat kell pont a gyümölcsökből enni, ami színtiszta édesség. Mi ennek az oka?
2010. okt. 2. 14:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:

Istenem.. Persze, be lehet vinni mindenből a napi ch-t, csak nem mindegy, hogy miből... Gondold el.. A gyümölcs ott terem a fán, a gumicukrot meg ott keverik valami vegyi üzemben, és csak pár alkotóelemében tér el a műanyagszéktől...

De a te dolgod, egyed csak a cukrodat, rétesedet :) Én maradok a gyümölcsnél. Naponta kb egy kiló almát is elrágok reggelente banánturmix, és most figyelj, 48 kiló vagyok :) És gumicukor, rétes mellőzve :)

2010. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:

Sok benne a rost és a vitamin. A szervezetnek cukorra is szükséges van (ez tény, nem képezi vita tárgyát), a legjobb módja a bevitelének a gyümölcsben található gyüm.cukor. Ezzel együtt nyilván nem lehet megenni 3 kiló banánt naponta. A banán pl. kerülendő.

Viszont aki rossz táplálkozási szokások miatt elhízott, nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, csak finomított szénhidrátot, annak érdemes azt írni, hogy egyen sok zöldséget és gyümölcsöt. Ha napi 2 almát megeszik, neki már ez sok, de nagyon sokat tett az egészségéért. A szőlőnek is magas a cukortartalma, de ha valaki 3 szelet csokitorta helyett megeszik 3 fürt szőlőt, megint sokkal jobban járt.

2010. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:

És nem mellesleg.. A fruktóz és a szacharóz két külön dolog :) Fruktóz - monoszacharid.

Szacharóz - diszacharid, amit glükózzá bont a szervezet. Finomított cukor, vagy gyümölcscukor, nem mindegy :) És diétában nem a répacukorra vagy hasonlókra van szüksége a szervezetnek.

A másik - persze, a cukrot kell elhagyni. De belegondoltál, hogy a süti mitől édes vagy a gumicukor?

2010. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

"Persze, nyugodtan egyél gumicukrot, sütit diéta alatt, hiszen a gyümölcsöt kell először elhagyni :)

Remélem ezt te sem gondoltad komolyan."


Csokidiétával is lehet fogyni, gymölcsdiétával is. Minek verjük akkor magunkat költségekbe a gyümölcs drága. gumicukor az olcsóbb, akkor az is megteszi. Ezen a szinten szerinted van jelentősége? Ígyis-úgyis izomból fogsz fogyni.

2010. okt. 2. 17:45
 55/75 anonim ***** válasza:

Én nem beszéltem gumicukorról, az csak egy túlzó vicc volt szerintem.

"A szervezetnek cukorra is szükséges van (ez tény, nem képezi vita tárgyát"


Na ez qurvára nem igaz!

Minden szénhidrátból a szervezetben cukor (glükóz) lesz, de ez nem azt jelenti, hogy cukorként kell bevinni!

Inzulinreakciórol hallottál már?!

Nem is értem miért vitatkozok itt ilyen emberekkel...most komolyan bazzz!

Ezek Tények, mindenki nézzen utána !!!!!

2010. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy én tabletták helyett inkább zöldséget és gyümölcsöt eszek :DD

Fura világ lett ez...

2010. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:

"Sok benne a rost és a vitamin"

Úgylátom ez itt a legfőbb érv, ezen felül semmit érdemleges. A vitamint gyümölcsből nem tudod bevinni úgyse. Ahhoz nagyon sok félét és nagyon nagy mennyiséget kéne bevinned. Az hogy megeszel egy kiló almát meg pár banánt az még messze nincs meg vitaminban, az ásványi anyagokat meg nem is említve. Rost meg zabpehelyben is van éppenséggel.

2010. okt. 2. 17:52
 58/75 A kérdező kommentje:

"Bocsi, hogy én tabletták helyett inkább zöldséget és gyümölcsöt eszek :DD

Fura világ lett ez..."


Jajj, mert szerinted a szervezet van olyan okos és megmondja, hogy pl az aszkorbinsav az a földben termett, vagy úgy állították elő. Egyébként se birod bevinni a megfelelő mennyiséget akkor se, ha kilószámra eszed.

2010. okt. 2. 17:55
 59/75 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj veled, hogy te csak arra gondolsz, hogy napi több kg gyümit eszik meg valaki, ezen kívül semmit..
2010. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:

Jólvan, megint azok a mocskos tények:


Két féle eszenciális makronutriens van: a fehérje és a zsír.

A szervezet ezeket nem tudja előállítani, ezért kívülről kell bevinni minden nap !

A szénhidrát NEM ESZENCIÁLIS, mivel fehérjéből a szervezet maga is képes szintetizálni.


Az inzulin a zsír (és minden tápanyag) raktározását segítő hormon. Ha ennek szintje magas, akkor a vérben lévő tápanyagok mind a zsírdepóban fognak kikötni (mert máshol már nincs hely!)

A cukrok (egyszerű szénhidrátok) hirtelen és nagy mértékben emelik a vércukorszintet, ami inzulinrohamhoz vezet. Ilyenkor hamar megéhezünk, mert a vérből eltűnnek a tápanyagok....na vajon hova ?!

Úgyvan, az úszógumiba.

A fruktóz lassabban emeli a vércukorszintet, ez jó.

De nem tud hova elraktározódni (ez rossz)

És a gyümölcsökben nem csak fruktóz, dextróz is van (szőlőcukor), ennek aránya változó, mint ahogy a rosttartalom is.

Kezdjetek el gondolkozni!

2010. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!