Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell diétában sok...

Miért kell diétában sok gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Diétánál a szénhidrátot csökkenteni kell mégis mindenki azt írja, hogy sokat kell pont a gyümölcsökből enni, ami színtiszta édesség. Mi ennek az oka?
2010. okt. 2. 14:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy sok a tudatlan ember.
2010. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
Jó, de konkrétan mi értelme van? A sok gyümölcsnek zsírégető hatása van, vagy mi a franc? :D:D:D
2010. okt. 2. 14:52
 3/75 anonim ***** válasza:
91%
Igen a gyümölcs tiszta édesség, de nem glükóz hanem fruktóz adja az édes ízét. A fruktóz, azaz a gyümölcscukor sokkal emészthetőbb és egészségesebb, mint a glükóz, azaz a finomított cukor.
2010. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
91%
rosttartalom, vitamin, antioxidáns. Egyszóval egészséges.:| ha tényleg olyan rettenetesen hizlaló lenne, akkor már elhíztam volna a nyár folyamán, amikor javában dübörgött a gyümölcsidény;)
2010. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

"ha tényleg olyan rettenetesen hizlaló lenne, akkor már elhíztam volna a nyár folyamán"


Nem arról van szó, hogy hízlaló. Semmi se hízlaló. Kis mennyiséget bevihetsz, de akkor már egyszerűbb normális ch-t bevinni, nem? Betápolsz egy dinnyét az jó, de azzal nem lehet jóllakni. Egy tányér rizzsel meg hússal viszont igen.


Tehát nem arról van itt szó, hogy hízlal, hanem a napi étkezésed minőségét rontod ezzel. Az vagy, amit megszeszel, szóval ez hosszútávon meg fog látszani.


A vitamin tartalmat meg szerintem hagyjuk. Minimálisan van benne, de ahhoz nagyon sokat kéne enni, hogy ebből bevigyél, ami kell. Akkor meg már megint ott tartunk, hogy a ch beviteled szar és fehérjét se tudsz már bevinni a kalória deficit miatt.

2010. okt. 2. 15:13
 6/75 anonim ***** válasza:
88%
jah csupa mocskos cukor bláá, meg ne edd! több marad nekem bszki xD öcsém már a gyümölcstől is fosnak az emberek. kész röhej :D én júniustól egészen idáig MINDEN NAP legalább 0,5kg gyümölcsöt megettem, de volt hogy napi(!) 4kg is lecsúszott. juuj, hízékony alkatom ellenére egész jól lefogytam emelett (és mellette rendesen még ettem is..)
2010. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
jaj, te is ilyen nagyokos "szemét kaja-nem minőségi ch.." bla bla ember vagy? bocs, akkor nemszóltam, már menthetetlen az eseted.. agybetegek.
2010. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Szóval fogytál fél kiló gyümölcccsel. Gratulálok hozzá. Egyél inkább 2 kg-ot, de semmi mást mellé, biztosan sokat fogsz még fogyni, ha ennyi eszed van. ;)
2010. okt. 2. 15:20
 9/75 anonim ***** válasza:

Isten barma!

Fél kilót fogytál gyümölcsel?

De miből? Ugye nem gondolod, hogy zsírból?!

Van egy titok, a többieknek elmondom:

A Fruktóz egy speciális cukor. Lassabban szívódik fel, mint a dextróz, így alacsonyabb a GI -je. De van egy nagy hátránya: az izmok nem tudják eltárolni glikogén formájában, csak a májban képes raktározódni. Ott is csak akkor, ha (logika!) van hely a számára. Ha a máj szénhidrátraktárai megteltek, akkor a fruktózból trigliceridek képződnek és a zsírraktárakba kerülnek.

A fruktózszirup például az egyik legártalmasabb élelmiszer-adalék, ami létezik. Fő okozója a fejlett országokban tapasztalható elhízásnak (!)

Aki a gyümölcstől (úgy gondolja) fogyott:

Mivel az izmok nem tudják tárolni a fruktózt ezért csökken a szénhidráttartalmuk, ami miatt a megkötött víz időlegesen távozik. Nem fogyott 1 gramm zsírt sem !


A gyümölcs egészséges, de diétában nem ajánlott, vagy csak reggel éhgyomorra, amikor még a máj raktárai üresek és el tudja tárolni.

2010. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

Jaj istenem :)

A gyümölcsben lévő "cukor" nem szívódik fel a testedben, és egyáltalán nem olyannak számít, mintha pl tésztát ennél meg.

Légyszíves olvass utána, ne mondj ekkora baromságokat!


orvostanhallgató

2010. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!