Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell diétában sok...

Miért kell diétában sok gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Diétánál a szénhidrátot csökkenteni kell mégis mindenki azt írja, hogy sokat kell pont a gyümölcsökből enni, ami színtiszta édesség. Mi ennek az oka?
2010. okt. 2. 14:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már abba!

A gyümölcs egyáltalán nem hizlal, mert legnagyobb része víz, másik legnagyobb része levegő (főleg alma esetében, cukor kevés van benne, és eltelít. Gyümölcssav és rosttartalma segíti az emésztést, szóval gyorsul az anyagcseréd; ha étkezés után ezt eszed desszert helyett, jobban emészted meg, gyorsabban, tehát jobban fogysz, mintha nem etted volna. Édes íze viszont a desszert illúzióját nyújtja. Tele van vitaminnal is. Szóval ezért jó. És nagyon alacsony a kalóriatartalma, kivéve pár extrém esetet, mint a banán, a szőlő és a datolya. De ezek sem hizlalnak annyira, mint a süti és társai, és elhízni sem ezektől fogsz.

2010. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
41%

16:13:

Bocsáss meg, ha megbántottam az érzékenységedet.

Sajnos az van, hogy -mivel én szakember vagyok és ezeket tanultam, nagyon fárasztó laikusokkal vitatkozni olyan dolgokról, amik számomra teljesen kézenfekvőek.

Megjegyzem, ha nem értenék hozzá, nem írnék tanácsot sem, mint ahogy más témákban nem is szoktam (csak itt és a Sport témában).


Most gondolj bele, ha Te mondjuk egy autószerelő vagy és egy fórumon azt kéne egy csomó embernek elmagyaráznod, hogy miért nem jó, ha motorolaj helyett libazsírral tölti fel a motort. Szerintem kiakadnál egy idő után :-)

2010. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:

Tessék, én megmondtam, hogy egy és ugyanazon személy.. :D

Egymás után írtok, ráadásul a stílusotok is ugyanolyan semmirekellő. :)

2010. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:

"A gyümölcs egyáltalán nem hizlal, mert legnagyobb része víz, másik legnagyobb része levegő"


Alapvetően nincs olyan, hogy valami hízlal, meg nem hízlal te meg azt értsd meg. Nem arről van itt szó, hogy megeszek 2 banánt és egyből elhízok tőle. Sőt, ha megeszel 3 szelet tortát attól se fogok rögtön elhízni, ha egy hónapban egysszer eszek ilyet. Arról van szó, hogyha valaki erre alapozza a szénhidrát bevitelének jó részét, akkor van gáz.


A vitamint meg hagyjuk szerintem. Az orvosok szerint egy felnőtt napi C vitamin bevitele 80 mg. Ez egy vicc, de még szerintem ennyit se viszel be a gyümölccsel.

2010. okt. 2. 16:32
 25/75 A kérdező kommentje:

"Tessék, én megmondtam, hogy egy és ugyanazon személy.. :D

Egymás után írtok, ráadásul a stílusotok is ugyanolyan semmirekellő. :)"

Te is hiányoztál, amikor az észt osztották. :D:D:D:D

2010. okt. 2. 16:33
 26/75 anonim ***** válasza:

:-DDD

Majd szólj hogy mikor írhatok, idióta!

Gondolod, hogy saját magamnak teszek föl kérdést?

Épp elég vicces ez már így is :-)))

2010. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:

Nem, kedves kérdező. Te hiányoztál onnan. :) Hiába ír itt bárki bármit, te képtelen vagy felfogni, és csak a saját igaznak vélt dolgaidat hangoztatod.

Szerintem nem éri meg foglalkozni veled, kis butus. :)

2010. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

"Nem, kedves kérdező. Te hiányoztál onnan. :) Hiába ír itt bárki bármit, te képtelen vagy felfogni, és csak a saját igaznak vélt dolgaidat hangoztatod.

Szerintem nem éri meg foglalkozni veled, kis butus. :)"


Arra voltam csak kíváncsi, hogy a hozzád hasonló retaldáltaknak mi az indoka erre a debil táplálkozásra. ;) :D

2010. okt. 2. 16:43
 29/75 A kérdező kommentje:
Űgy is feltehettem volna a kérdést, hogy a sok debil minek eszi kilószámra a gyümölcsöt diétában, csak az túl egyszerű lett volna, még talán te is felfogtad volna. :D:D:D
2010. okt. 2. 16:46
 30/75 anonim ***** válasza:

Most úgy őszintén, valld be, hogy te voltál az a válaszoló :)

100% biztos, ugyanolyan bunkó, lekezelő a stílus :)

2010. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!