Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha fogyni akarok...

Mit tegyek ha fogyni akarok de a párom folyton töm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves vagyok, a párommal együtt élünk. Folyton etetne hiába szólok rá már idegbeteg hangnemben. Egyszerűen szabotálja a fogyásomat folyton.


Nem hagyja, hogy megcsináljam a kávémat, megcsinálja helyettem. Egy édesítő bogyóval iszom kevés sovány tejjel. Erre bele tesz DIREKT két kanál cukrot, és direkt a zsíros tejből tesz bele. ( Ő csak a 2,8%-osat issza. , ezért van irthon ilyen) -Sajnos többször rászoltam, de mindig azt mondja, hogy elfelejti.


Állandóan veszi az édességeket, cukros üdítőket. Én csak vizet vagyok hajlandó inni, erre rám erőlteti. Ha nem iszok akkor megsértődik. Meg lefinnyásoz, meg érzelmileg zsarol ilyenkor. Így néha iszok egy-egy pohárkával.


Folyamatosan rendel magának kaját, és nekem is mindig. Hiába kértem, hogy ne. Én tartani szeretném magamat a saját étrendemhez. Meg is főzöm magamnak. Viszont folyton kiszúr velem.


További példa: Nem mondhatok nemet mert az érzelmeimmel játszik. Mindig dicséri az alakomat, hogy ne fogyjak mert a husis lányokat szereti. Folyamatosan hízlalna, szabotálná a foygókúrámat.


Már ki vagyok teljesen, mit tegyek?


Majd írok még példákat ha valakit érdekelne.


170cm 105kg Lány


2020. okt. 23. 12:56
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

40:

Most kíváncsiságból megnéztem, 2.8-as tej 56 kcal decinként, 1.5-ös 44. Én reggelente 3 decit iszok, ez már "komoly" 36 kcal többlet, ha 2.8-ast iszok. Nem kávézok, de látom a kávés kollégák, ha tejet tesznek bele, mennyit, a legnagyobb függőknek egész napra jut talán 1 deci tej a kávéikba. De jó, legyen 2 deci. Az 24 kcal. És mindezt 40 kiló túlsúllyal, ami a zsírtömegben mérve 500 kcal napi deficittel 2 év lenne, ugyanennyi szufficittel 2 év lenne felszedni.


A 2.8, illetve 1.5-ös tej szimplán ízlés kérdése, ha már valaki ezzel számolgat diétaként, az eleve kényszercselekvés, mivel nem képes a legfontosabb életmódbeli dolgokon változtatni, ezért apró részletekbe kapaszkodik, hogy elmondhassa, hogy egy fél almától is hízik..

2020. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Kedves 41-es!


Nekem egy Simpson család jelenet jutott eszembe erről, amikor Homer beül egy padba valami szülői értekezleten és amikor beszorul, felkiált: “Jaj, nem kellett volna megenni azt a fél almát!” :D

Ezt a gigászi kalóriányi eltérést én is megemlítettem egyébként néhány hozzászólással ezelőtt. Nem értem, miért ezen a kb. 4-5 karika kígyóuborkányi többleten kell fennakadni, amikor mondjuk egy ételrendelésbe belemegy, egy teljes pizzában (amit én az 58 kilómmal simán meg tudok enni egyébként, 105-tel talán több is lecsúszhat) bőven benne lehet egy egészséges felnőtt ember napi szükséglete - és akkor ez még csak egy nyamvadt ebéd. Nem tudom, mennyi lehet az átlag kalóriamennyiség, amit a kérdező bevisz, de biztosan többszöre a 2000-nek. Ezért nem értem én sem a problémát. Abban a “pohárka kólában” is több van, mint a 2,8%-os tejben.

Mellesleg szerintem normál testsúlyú emberek is isszák így a kávét, mégsem híznak el tőle, mert mondjuk tesznek-vesznek annyit napközben, hogy nem okoz többletet, vagy csak simán nem ebédelnek annyit, amiből egy nagycsalád is jóllakna. Emiatt kérdezem, hogy nem érzitek, milyen káros, hogy itt adjátok a kérdező alá a lovat? Bár az egymillió jojós fogyókúrázó országában lehet, butaságot kérdeztem. Ahol nyilvánvalóan előbb szabotálja a fogyást a háttérhatalom, a szomszéd tehene, meg a gyíkemberek, mint az, aki hazamegy és önszántából kifosztja a hűtőt...

2020. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
37%

Példával érzékeltetve:

Tegyük fel, hogy ezt a két dolgot veszi magához a kérdező egész nap:

a) 2,5 deci tejeskávé édesítővel = kb. 80-90 kcal

b) egy teljes 32 centis Hawaii pizza = bőven több, mint 1500 kcal

Biztos, hogy a kávét kellene okolni érte, hogy elhízott...?

2020. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
Bár amennyiben csak mindig ezzel a 80-90 kalóriával lépné túl a napi keretét, akkor sem a kávé “rakódna le rajta”, vagy hogy is fogalmazzak, hanem nyilvánvalóan a Hawaii pizza. A kávé még meg is dobná az anyagcseréjét, hogy hamarabb kiürüljenek ezek a hulladékok a szervezetéből.
2020. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
37%

Bár a kérdező annyiban valóban áldozat, hogy eddig elhitte/elhiszi a reklámoknak, meg a gyémant lakodalmi összevetelen a rokonoknak, hogy “a husis lányok a teremtés koronái”, meg hogy a test pozitivitás azt jelenti, hogy két pofára kell habzsolni a mekit, meg a pizza kinges étlapot és nem mozogni semmit mellé, merthogy ezzel tesz jót az egészségének, emiatt hisztizik itt most. Nyilván ismerősek neki is ezek a mondatok, hogy:

“Kell az energia, egyél sok szénhidrátot!”

“A futás elveszi az energiád a holnapi vizsgától, inkább egyél meg egy tábla Milkát.”

“A csontokkal csak a kutyák játszanak.”

“Neked erős a csontozatod, egy üdítő is meglátszik rajtad.”

“Cselló testalkatod van, ez sosem fog karcsúnak tűnni.”

“A husis lányokat szeretem.” (husis = 100 kg+...)


Csakhogy ez a szellem szüli ki a káposztaleves kapszulákon tengődő, 1000 kalóriás dísznövényeken megélni akaró nőket, akik gyűlölik a testüket és egy-két hét tengődés után visszajojózzák a kiinduló deficit többszörösét, csak izomból fogyják le azt a tömeget is közben. Aztán a végén természetesen okolják már a szomszédot, az ufókat, Bush elnököt és egy süti társaságában vigasztalják magukat a barátnőikkel, hogy nem ők betegesen kövérek, hanem a náluk karcsúbb (lehet ez 40, 60, de akár 80 kg is akár) lányok anorexiások.

Ez egy átfogó magyarországi körkép. Aki nem hiszi el, látogasson el egy fogyifórumra, vagy csak nézzen be itt a fogyókúrás kérdésekhez, mennyi ilyen szemetet talán... Na, ezért olyan káros ez a kérdezőre, mert tovább hömpölygeti benne azt az élethazugságot, amiben 21 éves koráig szocializálták.

2020. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

Simán elképzelhető, hogy ezt a sok blődséget hirtelen felindulásból írta le a kérdező. Legalábbis remélem, hogy nem megfontolt szándékból.

Aztán majd ha nem sikerül neki leállni a “kockacukorral” (nem a pizzával, meg a hamburgerekkel ugye...), addigra annyira tele lesz tömve a feje ezekkel a fals zsebpszichológiai diagnózisokkal, hogy lehet, faképnél hagyja az amúgy normális párját, akiről stresszes állapotban nyilatkozott és amúgy lehet, egy jó fej, etető szeretetnyelvet beszélő, kicsit rámenősebb srác és csak a kérdés kiírásának pillanatában tűnt fel a kérdező agyában egy pillanatra az Antikrisztusnak. Ezt támasztja alá az is, hogy azóta híre-hamva sincsen a kérdezőnek. Ha annyi sztorija lenne róla, hogy erőszakoskodik vele a párja, nyilván kiírná, ahogy az ételrendelést, meg a reggeli kávés teagédiáról is habzó szájjal informált bennünket...

2020. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a rengeteg választ!


Megpróbálok érdemben válaszolni a kérdésekre.


Nem tart el, mind a ketten dolgozunk, együtt èlünk. Mikor összejöttem vele, akkor több szemetet ettem. Aztán mikor már javában dúlt a szerelem akkor ez a duplájára nőtt és mind ketten hízásnak indultunk. Ő is megjegyezte párszor, hogy jó lenne ha lefogyhatna pár kilót. Én vele ellentétben ezért elkezdtem tenni érte. Ő meg csak puffogott továbbra is magában és úgy érzem azért bánt érzelmileg ha én máshogy táplálkozom mert titkon ő is ezt akarja de nem akar vagy lusta érte tenni. Szeretem őt nagyon, nem tennék olyat amivel őt bántom. Isten ments hogy rá fogjam a saját saramat. Biztos vagyok benne, más már nyakon borította volna a kávéval vagy bármi. Én idáig nem mentem el. Én csak boldog akarok lenni, szeretném hogy ő is támogasson. Magáért is tegyen, jöjjön velem mozogni, főzünk együtt stb. Ezt a hétvégén átrágtuk, és ha minden jól megy akkor nem változik meg a véleménye, és csinálja velem együtt.

2020. okt. 26. 10:22
 48/50 A kérdező kommentje:
Most olvasom írt pár kötekedő is. Menjetek a francba már bocsánat! Ki a fene írta, hogy a hamburger meg a pizza nem gáz? Írtam ilyet, hogy az nem baj? Fuu. Az egészségtelen, cukros, zsíros ételek még a vékony vagy egészséges embereknek sem tesz jót. Annyira undorító mikor egyesek másokra vetítik ki a saját frusztrációjukat. Az eszem megáll. Ahelyett, hogy válaszolna valami értelmeset, ideböfög ilyen “okosságot” mert ő majd jól megmondja mi a helyzet. Miért értelmetlen a kérdésem? Azért mert téged nem érint? Nem voltál ilyen cipőben? Nofene. Akkor miért is “vàlaszolsz”? Főleg ha téged nem érint. Nem véleményt kérdem a helyzetről. Hanem ötleteket olyan emberektől akik elég empatikusak és képesek beleélni magukat egy másik ember helyzetébe.
2020. okt. 26. 10:27
 49/50 A kérdező kommentje:

Azt hiszem írtam az elején, hogy írok még példákat ha valakit érdekel. Ha leírom őket azonnal akkor most nem a tejen meg a cukron kattogott volna itt pár ember. Nos, én reggel, délben, meg 5kor kávézom. Ez napi három. Ha olyanja van és hétvégén mind a hármat megcsinálja nekem, akkor az 3* annyi. De mindegy ne ezen akadjatok fent.


Mi az hogy nem mosogatok?😂 Tudjátok , anyukám kisgyermekkoromban elhunyt. Édesapám már 6 éves koromtól rávezetett a házi munkára. Mindig én főztem otthon is, páromnál is. Én mostam, én vasaltam. Nyaranta mentem apukámmal kapálni, füvetnyírni. Nem tagadom az ételbe menekültem egész életembe. Édesanyám hiányát semmi sem tudta pótolni. Viszont erre rájöttem. Hogy az étel nem megoldás a fájdalomra. Ezért elkezdtem szépen szakemberhez járni. Azóta próbálok egészségesen élni. Ezek a szemét kaják a régi életemre emlékeztetnek, a hibákra amiket elkövettem.


Másrészt: 5 étkezés van. Nálunk ez rendszer. Főleg hétvégén.


Ha reggelire eszem mondjuk egy tányér zabkását mondjuk 300kcal , vagy eszek emellé még egy banánt+ kávé a leírt módon akkor majdhogy nem 500kcal. Én tejeskávézom mindig.


Tízórai: teljes kiörlésű szendvics- tehát két szelet tk kenyér, light vaj, sonka, paradicsom ,melle egy alma vagy egy natur joghurt mar majdnem 400kcal


Ebéd: rendel egy családi pizzát akkor a feltéttől függően lehet 1000kcal is. Vagy rántott ételek, lisztes főzelékek, zsíros pörköltek, sok körettel. Vagy gyros sültkrumplival.


Uzsonna: Saláta - paradicsom, saláta levél, uborka, lilahagyma , egy főtt tojás ,egy kis majonéz ( 200kcal)


Vacsora: tonhal saláta, egy tk pirítóssal, egy paradicsommal. (300kcal kb.)


1700kcal kb egy nap, ha nem “lep meg egy kis chips-szel, csokival, kólával. És tényleg csak egyszer rendel. De van olyan, hogy hambi, pizza , gyros a menü hétvégén. Piszkos nehéz megállni is, főleg ha hat az érzelmekre. De mint írtam javulni látszik a helyzet.

2020. okt. 26. 10:50
 50/50 Sunshinedoll ***** válasza:
62%
Te tudod, de nekem speciel nem kéne olyan partner, aki nem képes támogatni engem, és nemhogy nem támogat, de kifejezetten hátráltat is a céljaim eléréséhez. Milyen pár az ilyen?
2020. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!