Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8 év után kisbaba vagy ÉN?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év után kisbaba vagy ÉN?

Figyelt kérdés

A párommal 8 éve vagyunk együtt és nem vagyunk házasok, de ide tartottam megfelelőnek feltenni a kérdést.Amikor összejöttünk, már régóta ismertük egymást és tudtuk,hogy egyikönk sem akar gyereket soha.28éves lány vagyok a párom 36 éves.Most jött rá , hogy ő gyereket akar pár éven belül!

Én nem akarok.Mit tegyek?Szeretjük egymást , de ÉN NEM AKAROK gyereket.8 év után most mire számítsak?Szerintetek kidob majd ez miatt?Volt már így valaki?Mi a helyes megoldás?A kérdésem lehet hogy szarul fogalmaztam meg, de remélem itt már megértettétek mi a gondom!Ha a párom mindenáron gyereket akar akkor természetesen elengedem, hoyg találjon valakit aki szül neki.Nem állok a boldogsága útjába, ha én nem tudom teljesíteni a vágyát.Mi szokott iylenkor történni?Segítsen valaki!(Engem viszont a kisbabára senki ne próbáljon rábeszélni ezt most kérem!)


2011. febr. 19. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
De ettől miért baj, hogy összejöttek? A kérdező honnan kellett volna, hogy előre tudja, hogy a párja akkori véleménye megváltozik? Akkor még mindketten így gondolták, arról nem tehet a kérdező, hogy a párja meggondolta magát. Ezért felesleges őt hibáztatni.
2011. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy kiálltok mellettem!!!
2011. febr. 20. 08:57
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egyértelmű, hogy nem a te hibád, kérdező!


Annyit tudsz tenni, hogy elmégy egy szakemberhez, így látni fogja a párod, hogy érte komolyan szeretnéd, ha megváltozna a véleményed.

Lehet, hogy nem fog, akkor sem leszel rossz ember, viszont így a párod is tisztán fog látni, és el tudja dönteni, mit szeretne.

És a te lelkiismereted is tiszta lesz, mert te mindent elkövettél, hogy teljesítsd az álmát.

Ha véletlenül (reméljük nem) elhagy emiatt, akkor nem azon fogod magad enni, hogy mi lett volna, ha...


Hanem tisztában leszel vele, hogy téged vagy így fogadnak el, vagy sehogy. Ennyit meg megér, hogy beszélj egy pszichológussal.

2011. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
37%

Én is 27 éves nő vagyok, de a világ legtermészetellenesebb és legundorítóbb dolga a szülés.

Eléggé baj, hogy a nők szülnek. a pasiknak kellene.

Fájdalmas, undorítóan lóg mindene az embernek, érdekes, ha szül a nő egy pasinak sem kell már a gyerek... csak addig, amíg meg kell csinálni.


Jó lenne ha a tudomány lehetővé tenné, hogy a férfiak is szülhetnének. így a pasik is teherbe tudnának esni, legalábbis kihordani a gyereket!

De király lenne!

2011. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
52%
Igen, nem ártana, ha ők is megtapasztalnák, milyen a szülés. Viszont kedves utolsó, neked sem ártana egy szakemberrel elbeszélgetned. Ugyanis a szülés (erős a gyanúm, hogy még nem szültél) a világ legtermészetesebb és legcsodálatosabb dolga. Nekem szar, hosszú, és gyötrelmes szülésem volt, ennek ellenére ez a véleményem. Nincs csodálatosabb, mint életet adni.
2011. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz helyzet, az biztos. Persze, lehet, hogy egyik fél enged, akár a kérdező, akár a párja, de szerintem ebből semmi jó nem sülne ki.


Elhiszem, hogy "becsapva" érzed magad, kérdező, hiszen anno korrektül lefixáltátok, hogy nem lesz gyerek és kész. Én ebben nem látok semmi rosszat, nyilván oka van annak, hogy így gondolja két ember, ettől még nem önzőek, sőt lehet, éppen amiatt döntöttek így, mert azt gondolják, nem lennének jó szülők.


Csak hogy a másik fél meggondolta magát... ő sem hibáztatható, mert hát a gyerekvállalás egy ilyen téma, sajnos.


Én még azt se mondom feltétlenül, hogy a kérdező mindenképpen szakemberre szorul. Esetleg családterapeuta akkor már. De miért szorulna pszichológusra csak azért, mert nem akar gyereket? Miért kell azt éreztetni a gyereket nem akaró emberrel, hogy abnormális???


Biztos csodálatos érzés, és igen, majd egyszer én is akarok (26 vagyok, de még pasim sincs momentán), de kicsit legyetek már elfogadóbbak, hogy nem vagyunk egyformák, valaki másként gondolkozik. Ettől még nem egy sz*r ember.


Kérdező, sajnálom, hogy a konkrét kérdésedre semmi okosat nem tudok mondani. :(( Beszéljetek erről (bár gondolom, ezt már megtettétek nem egyszer). Remélem, minden a lehető legjobban alakul majd, drukkolok.


26/N

2011. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ha elolvastad volna a kommenteket, akkor értenéd, hogy miért javasoltuk neki a szakembert...
2011. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:

Szerintem nem mondtam semmi olyat ami miatt szakemberre szorulnék!Viszont inkább nézzen mélyen magába az az ember aki így elítél másokat, csak mert nem akarok gyereket!Ettől még nem vagyok közveszélyes és a barátaim lazán rám bízzák a gyermeküket , mert jól megvagyunk!De sajátot nem szeretnék!Ennyi!

Ettől még nem vagyok beteg!Viszont aki elítél, tuti nem lehet jó szülő. Nincs benne empátia, erre tanítja a gyerekét is???Köszönöm a normális válaszadóknak, hogy korrektek voltak!A többieknek meg csak annyit ,hogy ide az emberek nem azért jönnek, hogy bántsák őket!!!

2011. febr. 22. 09:39
 59/64 anonim ***** válasza:
31%

Én vagyok a "terhesség-szülés allergiás ". Kiver a víz és rosszul leszek még a gondolattól is annyira undorító. Bizony az, aki nem hiszi el, nézze meg!


Inkább melengetném a tojásomat és megvárnám míg kikel az a szerencsétlen gyerek.


Extrém visszataszító a menstruáció is, a terhesség is, és a szülés is. Az után visszamaradt test is eléggé lehangoló.


Igenis a pasik szüljenek, mert legalább nem lenne ilyen nagy szájuk!

Végre lehetne valami jó is a nők életében!

2011. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Nem azért mondták, hogy menj szakemberhez, mert nem akarsz gyereket. Hanem mert azt mondtad, hogy akarnál gyereket, ha megcsinálná valaki helyetted az első két évet+terhességet+szülést.

Ebből gondolták többen segítő szándékkal, hogy hátha valami rég eltemetett lelki trauma vagy egyéb okozza nálad ezt az érzést, és akkor tudnának segíteni.

Mert valld be, ez azért elég fura valaki szájából, hogy akar gyereket, de az legyen rögtön három éves és pottyanjon az ölébe. Mert te kis túlzással ezt írtad. Nem akartak téged bántani, totál túlreagálod az egészet.

2011. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!