Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8 év után kisbaba vagy ÉN?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év után kisbaba vagy ÉN?

Figyelt kérdés

A párommal 8 éve vagyunk együtt és nem vagyunk házasok, de ide tartottam megfelelőnek feltenni a kérdést.Amikor összejöttünk, már régóta ismertük egymást és tudtuk,hogy egyikönk sem akar gyereket soha.28éves lány vagyok a párom 36 éves.Most jött rá , hogy ő gyereket akar pár éven belül!

Én nem akarok.Mit tegyek?Szeretjük egymást , de ÉN NEM AKAROK gyereket.8 év után most mire számítsak?Szerintetek kidob majd ez miatt?Volt már így valaki?Mi a helyes megoldás?A kérdésem lehet hogy szarul fogalmaztam meg, de remélem itt már megértettétek mi a gondom!Ha a párom mindenáron gyereket akar akkor természetesen elengedem, hoyg találjon valakit aki szül neki.Nem állok a boldogsága útjába, ha én nem tudom teljesíteni a vágyát.Mi szokott iylenkor történni?Segítsen valaki!(Engem viszont a kisbabára senki ne próbáljon rábeszélni ezt most kérem!)


2011. febr. 19. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
83%
Én már az elején hozzászóltam, de a válaszaidat most olvastam. Először is nem megbántásként, de lehet hogy tényleg fel kellenne keresned egy pszichológust. Másodszor én még a gondolatától is irtóztam, ha nőgyógyászhoz kellett menni (nem terhesen), aztán mikor terhes lettem már alíg vártam. hogy mehessek, csak azért , hogy a babát lássam. Míg nem voltam terhes el sem tudtam képzelni, hogy valaki más írányítsa az életem, most itt van a kislányom és reggel mikor kicsit korábban kel a megszokottnál és én emiatt egy kicsit morci vagyok, elég ha rám mosolyog vagy öltöztetés közben meglátom akis hurkáit és máris jó kedvem lesz. Hidd el igaz az a mondás "gyermek nélkül lehet élni, de nem érdemes. Nem rábeszélni akarlak a gyerekre, csak próbálj ne ennyire vaskalapos lenni ezzel a dologgal kapcsolatban, Írtad, hogy a nem akarsz írni róla, hogy miért is nem szeretnél gyereket, lehet lelki eredtű a dolog? ha igen mindneképp fordulj szakember hez segíthetne és lehet , hogy pár "kezelés" után mésképp állnál a dologhoz. Gondolj bele lehet, hogy párod emiatt elhagy. OK, de jön egy következő férfi, akibe beleszeretsz és vele is ez lesz. Eleinte lehet még minden férfi elfogadja a problémádat, de pár év múlva lehet másképp fog gondolkozni. Fordulj szakemberhez , még ha nehezedre esik is.
2011. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:
Nem fordulok szakemberhez, mert a terhesség nekem probléma, a szülés meg fáj és szenvedés, ezt senki nem tudja megmagyarázni!
2011. febr. 19. 16:05
 33/64 anonim ***** válasza:
63%

Látod itt van a probléma. A szülés lehet ,hogy fáj és szenvedés , de az nem ha szakemberhez fordulsz. Akit szeretünk azért nagyon sok mindent megteszünk! Te megtehetnéd a párodért addig amig a párod nem hagy el azért ,hogy gyereke lehessen!Mert ő őt is szeretné!

Nézz körül az életben mennyi minden fáj és mennyi minden szenvedés okoz: szülők halála,a gyerek elvesztése, munkahely elvesztése ,anyagi problémák , párkapcsolat vége, súlyos betegségek stb. És sokan túlélik és boldogok!


Írj le egy pro és kontrát miért lenne jó ha gyerek lenne és miért nem!pl.

Ha lenne: imádnak ,még jobban szeretne a párod hiszen egy olyan ajándékkal ajándékozod meg amit nem lehet "pénzért megvásárolni" ---> ez a gyerek és a feltétel nélküli szerelem és boldogság!

Utána lehet mélyebb és őszintébb lesz a kapcsolatotok. Meglátjátok az első Uh-n ,hogy dobog az a szív ami kettőtök szerelmének a gyümölcse, majd meglátjátok Őt akiért lehet ,hogy sokat szenvedsz de olyan önzetlen szeretetet nem fogsz kapni soha az életben mint amit gyerektől kapsz! Bár ez ha van kutyátok attól is megkapod míg valaki írná ,de a kettő nem egy és ugyan az.


Amiért nem szeretnél: félsz a szüléstől ,félsz ,hogy elkötelezed magad.Rettegsz a fájdalomtól miközben nem is ismered azt a fájdalmat! Kevesebb időd lesz magadra és a párodra. Onnantól nem csak magadra kell gondolnod hanem a gyerekre. stb.

2011. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
56%

Fölösleges ragozni, hogy MIÉRT nem akarsz gyereket, hát nem akarsz és kész. Aki nem elég empatikus, vagy nem úgy gondolkodik, mint te, az úgysem érti meg. Én elfogadom ezt, pedig van gyerekem, de nyilván nem mindenki ugyan arra vágyik. Számtalan olyan dolog van, amit meg én nem akarok, más meg vágyik rá...


Az a baj, hogy itt a ti kapcsolatotokban mind a ketten ragaszkodtok valamihez, viszont ez két egymást kizáró dolog. Ilyen esetben szerintem az sem jó megoldás, ha te engedsz, se az , ha ő. Hiába mondaná pl. a párod, hogy szeret téged annyira, hogy a kedvedért lemond arról, hogy gyereketek legyen, később valószínűleg akkor is a szemedre vetné, hogy miattad nem lett sose gyereke, előbb utóbb előjönne, hogy ő erről miattad mondott le, és a végén ez miatt mennétek szét. Ha meg te mondanád azt, hogy na jó, szereted őt annyira, hogy a kedvéért bevállalod, az se lenne jó, hiszen nem tudnál szeretettel fordulni a baba felé, ha ennyire nem szereted a babákat. Persze lehet, hogy a sajátodra máshogy tekintenél, de lehet, hogy nem. És ez nem egy olyan dolog, hogy nincs tétje. Egy gyerek számára nagyon meghatározó az az első pár év, ráadásul te magad is boldogtalan lennél, és a párod is az lenne, hiszen semmi harmónia nem lenne a családi életetekben. Ha egyszer nagyon unatkozol, olvasd el az Elfújta a szél-t, bár tudom, nagyon hosszú, de figyelemre méltó és tanulságos, hogy milyen volt Scarlett viszonya a gyerekeivel, hiszen egyáltalán nem is akarta őket, de hát akkoriban egy nőnek mi más választása volt, ha férjhez ment?


Szóval mindezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem jobb, ha különválnak az útjaitok, és mindenki olyan párt keres magának, akivel hasonlóak a terveik.

2011. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha nem akarsz gyereket akkor ne szülj, mert megutálsz mindent és mindenkit. Ha te nem hitegetted a párodat akkor a részedről tiszta minden. Persze nem fájdalommentes. De okolni semmiképp ne okold magad!
2011. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim válasza:

Nem akarlak rábeszélni a gyerekre, ne érts félre,de:

A nagynéném is így gondolkodott mint te.Neki nem kell gyerek, nem akar terhes lenni, nem akar szülni..

Aztán 34 éves korába rátört a kapuzárási pánik, de olyan szinten hogy most 39 éves és 4 gyereke van.

Szóval tényleg soha ne mond hogy soha!

2011. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem szeretnél orvoshoz menni akkor ülj le és figyeld ezt a videót és hallgasd meg. Értelmezd.

Ha ezek után nem szeretnél anya lenni akkor ennyi volt.

Itt a link.


http://www.youtube.com/watch?v=5yGcttGPMiI

2011. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan azt gondolja bárki,hogy valakiben egy zenétől előtörnek az anyai ösztönök?
2011. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
46%

A válaszaid alapján teljesen úgy gondolkozol a témáról, mint egy tinédzser. Nem akarlak bántani, de nekem teljesen ez jön le. Már ott feltűnt, amikor azt mondtad, hogy 28 éves LÁNY...

Nem akarsz gyereket, mert fáj a szülés? Ugyan már... ez a legbénább indok, amit valaha hallottam.

2011. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg sem kell indokolni, ha nem akarja hát nem akarja, teljesen mindegy miért nem, ha akarja, akkor meg majd úgyis akarni fogja.
2011. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!