Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kisbaba "irigyelhető"?

Egy kisbaba "irigyelhető"?

Figyelt kérdés

Nem találok rá jobb szót, mint hogy irigyelhető...


A történet: az egyik barátnőm 3 napja szült. Már az egész terhességét irigykedve figyeltem, mert én is nagyon szeretnék babát, de nem találkoztam még olyannal akivel érdemes lenne. Ő összejött egy nála 13 évvel idősebb férfival. Ma néztem meg a babát, és összeszorult a szívem, hogy mi lesz ha én nem találkozom olyannal akivel családot alapíthatok. Nagyon rosszul érintett, és bár szeretem a barátnőmet, de mégis irigy vagyok... Persze nem mutatom ki, de legbelül szomorú vagyok. Mással is volt már ilyen, vagy én vagyok defektes? :S


2010. nov. 22. 21:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tudom még sok időm van, mert csak 22 éves vagyok (a barátnőm is) de mostanában a volt osztálytársaim közül is egyre többen szülnek, férjhez mennek, eljegyzik őket. Ez annyira frusztrál...
2010. nov. 22. 21:43
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

Csak te vagy ien igen. Nekem 40évesen se kéne gyerek.

18/F

2010. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is vagyok néha így. Természetes érzés, és nem bűn, csak te is vágysz erre. Még fiatal vagy, biztos vagyok benne, hogy eljön az idő és téged is fognak irigyelni.:)
2010. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez sokszor elöfordul, ha megszokod azt, hoyg van babája, akkor nagyrészt elmúlik.
2010. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes. Benned is felébredt az anyai ösztön.. De bőven ráérsz még a szülésre. Majd ha a körülmények megfelelőek lesznek, és megtalálod a tökéletes apát hozzá:)

És ettől nem vagy rossz barátnő, szerintem nem lenne oka sértődésre, ha a fülébe jutna.

2010. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy természetes. Idővel túlleszel rajta.
2010. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Így jobban belegondolva lehet, hogy ő is "megirigyelte", mert mikor a nővére bejelentette, hogy babát vár, pár hónappal később ő is terhes lett. Így lett a babáik között 4 hónap korkülönbség.

2010. nov. 22. 21:53
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok pld. azokkal akiknek nemrégiben volt az eljegyzésük, esküvőjük...annyira vágyom rá...a kisbabákról nem is beszélve...

Nálam még várat van másfél évem az egyetemből...:-S

2010. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Hát, én gyereket soha nem irigyeltem. Mondjuk én nem vagyok ilyen gyerekszerető ember, nekem nem kellene. Ellenben eljegyzést és esküvőt én is irigyeltem már, szóval nyugi, nem csak te vagy ilyen, mindenkiben benne van a félsz és az irigység is :) Nem vagy defektes, normális emberi ösztöneid vannak. 21/N
2010. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Velem is történt már hasonló eset.

Nyugi semmigond nincs veled.

Szerintem ez az élet velejárója, vágysz babára ami a világ legtermészetesebb dolga.

Bár olyan embernek nem érdemes szülni aki nem érdemli meg.

És kívánom hogy megtaláld a párod.

2010. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!