Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Az én gyerekemet NEM VIHETTE EL AZ APJA 3 ÉVES KORA ALATT!!!

A bíróság állapította meg,ugyanis pont ilyen felelőtlen link alak ahogy jellemezted a párodat.Egyébként 3 évesen látta utoljára,mert nem agyerek volt fontos neki,csak szemétkedni akart,és nem válogatott az eszközökben.A gyerek cseppet sem érdekelte.Azóta lecsúszott,alkoholista,munkanélküli 15 éve...stb...

Szóval ne akard nekem bizonygatni mit lehet és mit nem!

Ha nem alkalmas az apa vagy bármelyik fél arra.,hogy felelősségteljesen viseltessen a gyereke iránt,akkor igenis lehet korlátoztatni a jogait.KELL IS!!

2010. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, hogy felelőtlen apa, aki veszélyes a gyerekre ne menjen a gyerek közelébe.

De attól, hogy valaki a párját nem tiszteli még lehet jó apa és gondozhatja megfelelően a gyereket.

Van különbség.

2010. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
Hát én nem is a te párodról beszéltem,attól,hogy sok a link alak attól ő még lehet normális és felelősségteljes.De amint a kérdező leírja,az ő párja eléggé felelőtlen.Nem is eltiltani kell senkit agyerekétől,sőt a lehetőségekhez mérten a válás után is a legjobb kapcsolatban maradni,de erre nem mindenki alkalmas sajnos.Egymástól lehet elválni nem a gyerekektől,és nem szabadna senkinek eszközként vagy fegyverként használni őket.Ez eléggé szemét dolog,és agyereknek árt a legtöbbet.Én örültem volna,ha az exemet tényleg a gyereke iránti szeretet vezérli,de sajnos tudtam nem erről van szó.
2010. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a sorozatos megcsaláson kívül nem írt semmi olyat a kérdező, amivel apuka veszélyes lenne a gyerekre.

Sőt, le is írta, hogy nem tetleges az apuka.

Kérdező tévedek?

Akkor miért ne vihetné el apuka mondjuk sétálni, fagyizni a gyereket?

Sokan félelmükben is fenyegetőznek.

Lehet fél, elveszíti a gyerekét.

2010. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 A kérdező kommentje:
Sétálni, fagyizni elviheti, de hogy ő nevelje, na azt nem. Felelőtlen. Ennyi. De, írtam, hogy a sör habját nyalogattatja vele amikor azt hiszi, nem látom, sztem azért ez durva.
2010. júl. 22. 15:07
 66/68 anonim ***** válasza:

Sörhabot anno velünk is nyalogattak. :)

Sőt kértük is.

Attól semmi baja sem lesz.

2010. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 A kérdező kommentje:

Jó, de ő 10,5 hónapos. :) Ha meg nem lesz tőle baja, akkor meg örülök. :)

Igen, arról van szó, hogy fél, hogy elveszíti a gyerekét.

2010. júl. 22. 15:34
 68/68 anonim ***** válasza:

Ha már te is azt mondod, hogy fél, akkor viszont légy türelmesebb és próbálj meg vele beszélni.

Biztosítsd arról, hogy egyáltalán nem áll szándékodban megfosztani a gyerekétől. Ha ez látja és érzi, hidd el lehiggad.

2010. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!