Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
81%
A jogi dolgokra nem tudok válaszolni, de nekem az jutott eszembe, hogy a gyereket vidd el anyukádékhoz, aludjon is ott. Aztán hívj segítséget, ha egyedül nem győzöd, valami markos legényt. Vagy kettőt.
2010. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
69%
A gyerek közös? Mert ha nem, és vele él, jóhogymindenhová vinné. Ha a gyerek közös, és úgy akarsz vele szakítani, akkor egyszerűen mondd neki, hogy költözzön el, mivel neked a gyerekkel kell maradni a házban. Viszont ha a gyerek az övé egy másik nőtől, és nemtudja megoldani, hogy vigye, akkor az az egyszerűbb, ha te mész..
2010. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
69%
amíg dolgozik addig összepakolnám a cuccait és lecseréltetném a zárakat meg kijelentetném a lakásból. a gyereket meg nem viheti el mert akkor mehetsz a bíróságra h nem egy felelősségteljes ember és össze-vissza kr szval a gyerek nem lenne biztonságban és lelki nyugalomban mellette mert egy kókler
2010. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Nem vihetem a gyereket senkihez, mert a szüleimre nem tudok számítani (mentális betegsége van anyámnak és apám a szomszédjában lakik). A markos legény nem rossz ötlet, csak nem akarom, hogy a gyerek végignézze a mi csatározásainkat.
2010. júl. 22. 12:16
 5/68 anonim ***** válasza:
84%

Ha megteheted akkor a gyereket "passzold le" valakinek míg nagyjából lerendezed a pároddal a dolgot.

Viszont majd látogatni "köteles" vagy odaadni a gyereket neki és akkor ugyebár bármikor leléphet vele...

Egyébként a bíróságon majd nagyon jó pont hogy megcsalt,így majdnem 100% hogy nálad lesz elhelyezve a gyerek.

2010. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem ismerte el papíron az apaságot, akkor nem az övé, nem viheti el. Ha elismerte, akkor láthatási joga lesz, de a bíróság fogja szerintem megítélni neki.

Ne engedd elvinni, mert elveszítheted. A bíróság anyapárti, de ha elkerül tőled a gyerek és elrejti valahová, akkor az évekig tartó per miatt neki fogják ítélni, mondván, hogy a gyerek megszokta, hogy az apjával él.

2010. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
utolsó, igazad van, egy zárcsere sokmindent megold. Aztán meg ha hivatalos úrta menne a dolog (pl. azt megengedném neki, hogy lássa, nem akarom eltiltani tőle), akkor olyat kérhetek, hogy tartsák rajta a szemüket, hogy hozza is vissza a gyereket?
2010. júl. 22. 12:18
 8/68 A kérdező kommentje:
Közös a gyerek és van apasági nyilatkozat.
2010. júl. 22. 12:19
 9/68 anonim ***** válasza:
32%

Ha közös a gyerkőc, akkor hétvégére add oda anyukádéknak, legalább nem lesz szem- és fültanúja a vitának és egyben biztonságban is lesz. Anyukádat feltétlenül avasd be a tervedbe, nehogy gyanútlanul odaadják neki vagy a másik nagyszülőknek a kicsit. És semmiképpen se legyél egyedül, amikor közlöd vele a döntésedet, akkor talán nem lesz akkora mellénye és ellenkezni sem mer úgy.

Amúgy tippek, hogy hol kaphatsz tanácsokat: Családsegítő szolgálat (gyerekkel kapcs.-ban), rendőrség (kiköltözéssel kapcs.-ban).

Minden jót neked!

2010. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon-nagyon óvatos legyél. Írtam már itt a történetet, legjobb barátnőmé. Élettársak voltak, egy közös gyerekkel, bnőm hasonló helyzetben volt mint te és elvették tőle a gyereket, mert "nem biztosította a gyerek láthatását az apának". És nem voltak házasok!! Apa egy skizofrén és most ő neveli a gyereket! Ő a nagymamihoz vitte a gyereket az átmeneti helyzetben,hogy ne lássa amit neki nem kell, és ez lett a vége!

Én a helyedben rögtön ügyvédhez fordulnék! Nagyon óvatos légy!

2010. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!