Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
34%
a link azt bizonyítja hogy van válóok...
2010. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy a lakás tulajdonosa vagy meghatalmazottja akkor jelenti ki onnan az ott lakót, amikor akarja.
2010. júl. 22. 13:43
 53/68 anonim ***** válasza:
44%

Mond, neked tényleg szöveg értelmezési problémáid vannak?

"A XX. sz. első felében általában az ún. vétkességi elv érvényesült, majd második felében a feldúltsági elv alapján..."

"A Csjt. a feldúltság elve alapján teszi lehetővé a bontást. A bíróság akkor bontja fel a köteléket, ha annak helyreállítására már nincsen remény.

A válás különös okai lehetnek:


a házastársaknak végleges, befolyásmentes, egyező akaratnyilvánítása a házasság felbontására. Ezt az egyező akaratnyilvánítást alátámasztja, ha a felek ún. járulékos kérdésekben megegyeztek vagy hosszabb ideje (min. 3 év) megszakadt köztük az életközösség.

emellett bármelyik fél külön is kérheti a házasság felbontását, szintén a házasélet teljes és helyrehozhatatlan megromlása miatt. Ez esetben a bíróságnak teljes körű bizonyítást kell lefolytatnia, és akkor is ha a felek a járulékos kérdésekben nem tudnak megegyezni."


Vagyis nem kell konkért indok.


3éve kor alatt is el lehet vinni láthatásra a gyereket.

Az anyának max annyi joga van, hogy kérheti, hogy éjszakára legyen visszavive a gyerek.

Éreztem a bőrömön én is, hogy milyen egy válás.

2010. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos ez csak nemrég volt így,de már megváltozott.Még egy albérlőt is ha be engedi a tulaj jelentkezni,csak peres úton lehet kijelenteni ha nem hajlandó magától.

Próbáljatok megegyezni,jelentkezzen ki és költözzön is el.

2010. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:
Jól van na, ne veszekedjetek.
2010. júl. 22. 13:47
 56/68 anonim ***** válasza:
89%

Bocsáss meg Kérdező, tényleg eltértünk.

Csak nagyon rossz látni, hogy mennyien csak fél információkat tudnak, és azokat is félig meddig rosszul értelmezik.


Neked azt tudnám tanácsolni (a hibázást elkerülendő) amit már írtam: keress fel egy ügyvédet, vagy a bíróságon a panasznapon érdeklődj.

Kitartást.

2010. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
43%
Ja,és nem viheti el a gyereketeket ha nem akarod 3 éves kor alatt!Főleg ezen tényezők tudatában amiket felsoroltál,hogy mennyire felelőtlen link alak.A bíróság a láthatás biztosítására fog kötelezni.
2010. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
olyan rossz, mert ennek ellenére is szeretem, tiszta hülye vagyok, de ezt nem akarom tovább folytatni. :((
2010. júl. 22. 13:51
 59/68 anonim ***** válasza:

"...Ez esetben a bíróságnak teljes körű bizonyítást kell lefolytatnia, és akkor is ha a felek a járulékos kérdésekben nem tudnak megegyezni." ..."


Nem ezt hivják úgyhogy a válóok??:-))

2010. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

Mi is elhoztuk 3 éves kor alatt a gyereket!!!!!!!

Hülyeség, hogy nem kell odaadni!!!!!

KELL!

Nekünk sem akarta odaadni az anyja és mégis elértük az ügyvéddel, hogy ne szórakozzon.

Max kérheti, hogy éjszakára legyen hazavive a gyerek!

2010. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!