Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
69%

Ez mind igaz, de basszus, hogy lehet egy olyan emberrel élni, meg szülni neki, hogyha mostmeg akár le is lépne a gyerekkel, meg zárat kell cserélni...??

A szüleim 1 éves koromban váltak el, mégis tök jóba vannak, normálisan beszélnek egymással, apa láthat, bármikor, nem rabol el, nemkell hetente zárat cserélni, hogy mikor töri ránk az ajtót...


Ne mondjátok, hogy ilyenkor derül ki, hogy a csávó idegbeteg, meg hogy elvinné a gyereket egy szónélkül..

2010. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos nm is egy esetet tudok, amikor a válásnál lett a papasból állat... szóval nagyon is elképzelhető, hogy korábban nem volt probléma.
2010. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
27%

Miért ne vihetné?Az övé is.

Ráadásul nem ő akarja a gyermeket megfosztani egyik szülőjétől,hanem te.

Menjetek el családterápiára.

2010. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:
Féltreértitek, ő nem lenne "állat", tehát nem lenne agresszív, de a gyereket vinné, az ziher. Akkor majd az Önkormányzattól is kérek tanácsot, úgyis hivatalosítani kell a gyerektartást, meg az elhelyezést sem árt.Sokáig tart egy ilyen?
2010. júl. 22. 12:39
 25/68 anonim ***** válasza:
39%

Hátjó, de csakmegismered annyi idő alatt, hogy milyen helyzetben hogy reagál.. Ha nem veled, akkor mással milyen.. Meg megkell értse, hogyha mindenki mással is együttvan..

Nem tudom elképzelni, hogy ha valakinek gyereket szül egy ember, nincsenek olyan kapcsolatban, hogy őszinték legyenek egymással, meg a gyerekkel ne lépjen le..

Egyébként nemtudom hány éves a gyerek, de a bíróságon meg fogják kérdezni tőle, hogy kinél akar maradni...

2010. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:
Úgyse segíteni a családterápia. Egyszerűen nem vagyok vele hajlandó úgy élni, hogy folyamatosan megcsal és minden szabadidejében a nőket vadássza még a neten is. Arról persze nem beszélve, hogy tegnap délután hazajött, mondta, hogy majd csak este megy még el, addig itthon van. Én meg gondoltam, akkor elmegyek egy barátnőmmel meginni egy kávét és majd nemsokára jövök. Na akkor már egyből el akart menni itthonról, csak ne kelljen a gyerekkel foglalkozni. Tehát ennyire megbízható. Szereti, imádja, de ő maga is gyerek, nem figyel oda rá. Arról meg hogy bebolonduljon, agresszív legyen ,szó sincs. Csak épp birtokolni szeretné a gyerekét.
2010. júl. 22. 12:43
 27/68 A kérdező kommentje:
11 hónapos lesz a gyerek. Én mindenben őszinte voltam vele és megértő, párja voltam mindenben, de ő egyáltalán nem. Folyamatosan stiklizik és nem partner semmiben sem.
2010. júl. 22. 12:44
 28/68 anonim ***** válasza:
78%

Hát közös megegyezéssel nyilván nem lenne olyan sok idő, mint hogyha bíróságon vitatkoztok.. De egyébként ellehetne annyival intézni, hogy megbeszélitek hogy mi hogy legyen, és nemkell semmit jogi útra terelgetni..

Mondom, nekem a szüleim össze is voltak házasodva, elváltak, nemvolt vita rólam, nem a bíróság mondta meg, meg joshi bharat hogy menynit fizessen apa, megbeszélték, bármikor találkozhatok vele, nincs semmi ilyen vita...

Ha normálisan leültetnéd, meg lehetne vele beszélni szerintem..

2010. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:

Én írtam az önkormányzatot,és hogy hivatalosan intézd inkább.

A gyermeket többnyire csak 6-10 éves korban kérdezik meg.Amíg kicsi ott a bíróság dönt.Mivel Magyarországon még mindig anyapárti a rendszer így csak akkor van nyert ügye az apának ha az édesanya ön és közveszélyes,drogos,qrva,és veszélyezteti a gyermek nevelését,értelmi fejlődését...De vannak esetek amikor az apa nyeri a pert,evvel azt akarom mondani,hogy vannak nagyon jó apák is akikre a gyerekek is büszkék..(pl:az én apám is felnevelt 4 lányt,és mai napig hálás vagyok érte)

Az egész ügyet neked kell elindítanod,és hasonlóképpen zajlik mint egy válópernél..Csak annyi,hogy nektek nincs válóper,és rögtön a gyermekelhelyezési per jön..Ezért egy lépéssel előbb vagy..Hogy mennyi idő az függ attól is,hogy mikor kaptok időpontot(így nyáron lassabban megy a szabadságolások miatt)Függ attól is,hogy mennyire egyeztek meg közösen.Ha együtt működtök,és emberi módon tudtok megbeszélni mindent akkor elég gyors lesz..Szóval a gyorsaság rajtatok is múlik..

2010. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy elvileg néhány hónpja még a babátokat vártátok,mostmeg már megcsal mindenkivel.

Kérd meg h költözzön el,hiszen az a ti lakásotok(mármint anyudé),és jelentkezzen ki onnan,nem lesz könnyű mert ugye ha még megiscsal akkor is vannak jogai.

Majd a bíróságon eldöl minden,addig is csak abban bízhatsz hogy megtudjátok beszélni...

2010. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!