Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:
Tehát akkor élettársi kapcsolatnál (nem bejegyzett), ahol van gyerek, ott is van gyerekelhelyezési per?
2010. júl. 22. 12:21
 12/68 anonim ***** válasza:
70%

A gyereket nem kellenne belekeverni abba hogy ti szakítani fogtok,apukának is jelenleg ugyanannyi joga van hozzá mint neked!

Ha viszont erőszakos a párod akkor már más a helyzet!

2010. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
100%
meg van szabva a láthatási idő pl hetente 2 óra van minden második hétvége stb. szóval ezt megszabják ha nem viszi haza időben akkor rendőrség h elrabolta és nagyon keményen megbüntetik. ezt nem úgy értem,h fél órát késnek,hanem plfél napokat vagy többet és a telefont sem veszi fel és nem szól h bocsi dugó van vagy vmi
2010. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Nem tettlegesen erőszakos, csak egyszerűen lefeküdne az ágyba, mintha semmi nem történt vola. Vagy elviharozna a gyerekkel. Ez a két "lehetőség" van.
2010. júl. 22. 12:24
 15/68 anonim ***** válasza:
59%

12:21 vagyok. Na, jó sok inforól maradtam le a míg pötyögtem... Akkor add a kicsit addig egy barátnőnek vagy akár a szomszéd nénire is rábízhatod.

A zárcsere is jó ötlet, bár azzal lehet, hogy olyan agressziót váltanál ki belőle, ami egyébként nem következne be. Nehéz okosnak lenni.

2010. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
59%
Ha jól értem, tied a lakás és közös a gyerek.Ebben az esetben, ha ki is tudod jelenteni onnan, nem tudom, hogy tudod megakadályozni,hogy ezt ne fogadja el. Zárat cseréltethetsz, de attól még vissazjárhat. Jó ötlet a gyereket addig valahol rokonoknál elhelyezni, de ha tudja, hova szoktátok vinni, ott is megtalálhatja.Valószinűleg gyerekelhelyszési pert kell inditani.Ha még kicsi a gyerek, és ha tied a lakás,s neki nincs lakása, akkor biztos neked itélik.A legjobb lenne, ha nyugodtan meg tudnátok ezt beszélni és megegyezni, de gondolom, ez nem megy.Hivj valami olyan ismrőst, aki segit ebben az egyeztetésben és a párod is elfogadja őt. sok sikert !
2010. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:
elvihetné akár minden hétvégén, mert nagyon szereti és alányom is őt és szeretném, ha folyamatos kapcsolattartás lenne köztük. Az jó hír, hogy feljelenthetem a rendőrségen, ha elrabolná.
2010. júl. 22. 12:26
 18/68 anonim ***** válasza:
59%
eyébként a lakás kinek a nevén van,csak a tiéden?mennyi idős a gyerek?ha esetleg szoptatod még akkor 100 hogy nem viheti sehova...
2010. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:
Nem szopik. :) Anyám nevén van a lakás.
2010. júl. 22. 12:28
 20/68 anonim ***** válasza:
56%

Ha zárat cserélsz akkor mi a garancia arra,hogy mérgében nem rúgja szét a zárat? Egyébként ha ő is oda van állandóra bejelentve nem cserélhetsz csak úgy zárat..

Én a helyedben ha nem szeretnél hatalmas vitákat,verekedéseket,jogi úton intézném az egészet.Mivel a gyermek közös előbb-utóbb úgyis jogi útra kell menned a gyerektartás végett.

Az önkormányzatnál vannak jogászok akiktől segítséget kérhetsz.Azért mert nem vagytok házasok (nektek nem kell elválni)de ugyanúgy a bíróságon lehet kérni a törvényes "szakítást"é és a gyermek elhelyezést.

Ha nem akar költözni,akkor bírói úton kötelezheted rá,de kidobni csak úgy mert te így akarod nem lehet...

A gyereket mint apa ő is ugyanúgy elviheti a törvény szerint mint ahogy te mint anya magadnál tarthatod..Az apának nem csak az a joga,hogy fizessen..De ha kéred a bíróságon akkor elbírálják,hogy a törvény szerint lesz elhelyezve a gyermek.Ilyenkor automatikusan a gyerektartás is szóba jön..

Inkább így csináld,mint hogy zárat cserélsz,és eldugod a gyermekét,majd kemény legénnyel vereted meg..(akár az apuka is beperelhet ezekért)..

2010. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!