Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS. Mit tegyek, ha nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS. Mit tegyek, ha nem akar költözni vagy csak úgy, ha a gyereket is viszi magával?

Figyelt kérdés
A hétvégén szakítani fogok a párommal. Ahogy ismerem, nagyon nehéz lesz kirakni. Élettársi kapcsolatban vagyunk és van egy gyerek. Már próbáltam vele szakítani, akkor nem akart elmenni vagy vinni akarta a gyereket. Aztán kibékültünk, mert kitaláltuk, hogy rendbehozzuk a kapcsolatot. Közben kiderült, hogy folyamatosan megcsal és hidegvérrel lefekszik velem ugyanúgy, egyik p.-ból a másikba teszi. Ezt már nem viselem el. Leginkább hivatalos utakra vagyok kíváncsi, hogy hogyan akadályozhatom meg, hogy elvigye a gyereket, vagy ha nem megy el, akkor hogyan tehetem ki. Nem közös a lakás és az állandó lakcíméről (innen) bármikor kijelenthetem. Jó sok választ várok, kérlek, segítsetek.
2010. júl. 22. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
78%

És hová vinné a gyereket?

Nem tudom némelyik kérdező milyen fórumot olvas, de az apa nem láthatásra akarja vinni a gyereket, hanem el akarja venni az anyától!!! Könyörgöm, mielőtt jól letámadjátok, olvassatok már egy kicsit pontosabban.

A pasi félrekefél, élősködik és amikor ezzel el kéne számolnia, mert a másik ugye már tűrt eleget, akkor fenyegetőzik, hogy elviszi a gyereket, amit az anya nevelt, mert feltételezem a gyerek nem volt ott a légyottoknál.

Kedves Kérdező! Gyerekelhelyezési per indítása, azonnal. Illetve rakasd ki a lakásból. El kell viszont keserítenem, de ha elviszi a gyereketek és be tudja bizonyítani, hogy ő az apja, akkor a rendőrség nem csinál semmit. Sőt , ha huzamosabb ideje ő neveli, akkor a bíróság neki is fogja ítélni. Tapasztalat!!!

2010. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
71%
Hát az övé a gyerek. Persze, hogy viszi.Te önmagad nem dönthetsz a gyermek elhelyezéséről! Akkor minden szülő magának ítélné persze. akár ketté is vághatnátok. Majd a bíróság dönt.Ha eldugod a gyereket, az elhelyezés önkényes megváltoztatása, törvénysértés. Nem zárhatod el a gyereket az apjától törvényesen.
2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
40%

Az a pasas már egy éve is félrekefélt.

ha akkor jó volt,most miért is nem?

Vagy csak egy jól kereső tenyészbika kellett,aki majd perkál,így meg lehet élni a gyerektartásból,anyuci lakásában?

2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
71%

"Nem tudom némelyik kérdező milyen fórumot olvas, de az apa nem láthatásra akarja vinni a gyereket, hanem el akarja venni az anyától!!! "

Én épp olvasom, hogy az anya akarja kisajátítani a gyereket. Az apa még nem is tud az egészről.

2010. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
37%
az, hogy valaki csalja-e a feleségét, vagy sem, nem érinti a lakhatási és apai jogait. Külön tészta.
2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
39%

Nem akarja kisajátítani! Azt is írja , hogy szeretné ha az apa gyakran látogatná, nem is lenne ellenére! Olvassssss!!!!

Jogosan fél, hogy elviszi a gyereket aztán ki tudja hall-e még róla valamit. Hallottunk már ilyenről nem?

2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
37%

Ne magadból indulj ki....velem nem.

Viszont mélyen át tudom érezni annak a gyereknek a majdani életét,akinek az anyja így rendelkezik felette....

2010. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
48%

".....az, hogy valaki csalja-e a feleségét, vagy sem, nem érinti a lakhatási és apai jogait. Külön tészta....."



Egyáltalán nem külön tészta!!!!!!!

Nagyon is befolyásolja azt hogy hol lesz a gyerek elhelyezve,egy erkölcstelen életű apánál nem helyeznek el gyereket!!

2010. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
48%

Tobb komment is téved.


1.

Hiába nem az övé a lakás, nem lehet onnan kizárni az akarata ellenére sem. Mivel nem te vagy a tulajdonos te ki sem jelentheted onnan.


2.

Addig, amíg nincs hivatalos papír a gyermek elhelyezéséről az apukának ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint az anyukának.


3.

A magyar jogrendben már nem létezik a válóok fogalma, ergo senki sem foglalkozik érdemben azzal, hogy az egyik fél megcsalta a másikat.


4.

Ha gyereket átmenetileg is "eldugod" az apja elől, azzal az apa jogait korlátozod, ergo te követsz el bűncselekmény.


Javasolnám, hogy keress fel egy ügyvédet, vagy a területileg illetékes bíróság ingyenens panasznapján érdeklődj.

2010. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
35%
És az milyen apa, aki félrekúr egy pici baba mellett, akivel mondjuk az helyett törődhetett volna. Most meg amikor szorul a hurok azt fenyegeti aki már nem tűr tovább. Gondolom az apuci nagyon szeretheti a gyerekét ha a bosszúvágy hajtja, mert véget ért az "aranyélete" és elvenné attól aki eddig nevelte. Még jó hogy védi a gyerekét egy ilyen állattól... ANYA!!!!
2010. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!