Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Annyira sértő az, ha udvariasa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyira sértő az, ha udvariasan közlöm egy sráccal, hogy nem az esetem? 22/L

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, kezdenek a férfiak irreálisan sértődékenyek lenni amikor párválasztásról van szó. Többször is megesett velem a közelmúltban, hogy teljesen normálisan és egyáltalán nem megalázó módon visszautasítottam fiúkat, de mindezt legalább egy randi után, úgyhogy azt se lehet mondani hogy a külsejük miatt kikosaraztam volna őket. Egyszerűen úgy éreztem, nem akarok tőlük többet mint barátság, és szerintem 22 évesen jogom van azt az embert keresni, akivel nem kompromisszum alapú lenne a kapcsolatunk. Miért nem lehet elviselni, ha valakinek nem jössz be? Egy randi után azért érezni hogy lehetne-e jövőd az illetővel, és ha ez az érzés nincs meg akkor az egész kapcsolat is izzadtság-szagú lenne.


De mintha ezt figyelmen kívül hagyná sok fiú, homokba dugják a fejüket, aztán csodálkoznak ha valami nem okés. Azok a gyakoris srácok például, akik siránkoznak hogy a magasságuk vagy akármi miatt nem találnak csajt, komolyan megelégednének valakivel aki nem is tiszta szívből szereti őket? Mert aki már tapasztalt olyan szerelmet, az nem elégszik meg a langymeleg semmivel, amit egyesek kapcsolatnak neveznek, csak hogy ne legyenek egyedül. Felőlem még rendben is lenne mások mit csinálnak, de ha nekem picit magasabbak az elvárásaim, attól miért én vagyok szemét? És egyébként különböző személyiségű srácokról volt szó, de mind szabályosan bunkón reagáltak arra ahogy lerendeztem (élőben ráadásul, egy kávé mellett). Aztán meg még én vagyok a szívtelen meg álomvilágban élő kis hercegnő, aki sose fog megállapodni senki mellett, ezt konkrétan egy lány ismerősöm mondta, aki furcsállotta, hogy nem vagyok akarok összejönni valakivel akit nem szeretek.:D



Tényleg ennyire elkorcsosult a világ, ennyire magányosak az emberek, hogy nem állja meg a helyét indoknak a szerelem hiánya elutasításkor? Persze, értem hogy kellemetlen, de mit csináljon az ember ha egyszerűen nem passzol két személyiség? És mindezt úgy mondom, hogy én se tartom magam tökéletesnek, megértem ha valakinek nem lennék "barátnő alany".



2019. jún. 3. 18:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
81%

A kérdezőhöz hasonlóan én is sokaknak adtam 1-2-3 randinyi esélyt. Kinek mennyit. Teljesen vegyes volt a felhozatal külsőre és végzettségre nézve. Akik eljutottak a 2. randiig, ők lettek volna a kérdező által említett "kompromisszumos megoldás". Kedves, rendes, jól szituált fiúk, akikkel biztosan nagyszerű, langyos kapcsolatom lett volna, de nem akartam olyat. A férjemmel már az első randin tudtuk, hogy megtaláltuk, akit kerestünk. Nem volt különösebben jóképű, vagy jólöltözött, de tudtam, hogy ő lesz az.

Szóval igenis van értelme kivárni a szerelmet és nem szükséges senki kedvéért beleugrani egy langyos kapcsolatba. Sem azért, ha ketyeg a biológiai óra, sem a társadalmi nyomás hatására.

Ha egy férfi duzzog, amiért nem omolsz a karjaiba, azzal nem kell foglalkoznod. Ha nem jön be a randipartnered, az a legtisztességesebb, ha tisztelettel, kedvesen megmondod ezt neki. Ha sérti a hiúságát, vagy bármi miatt megsértődik, az már az ő dolga.

2019. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 érdeklődő63 ***** válasza:
75%
Elhiszem hogy nem érzékeltetted senkivel azt a intellektuális municiót amivel rendelkezel. Egyrészt nem kell, az úgy is nyílvánvaló, másrészt okos ember soha nem csinálja. És pont ez ami irritálja az elhajtottakat. Hiszen ha fölényes lekezelő viselkedést tanúsítottál volna akkor "fogást" talál rajtad és azzal nyugtatja magát hogy nagyképű nő, amúgy sem kellene neki és meggyőzné magát hogy még jó is hogy nem jött veled össze. Tehát az ha a fölényeskedéstől mentes viselkedésedésedből érzi a szellemi szakadékot akkor az csak hatványozza a nyomorúságát és hisztériával keveredett dühkitöréseit hiszen tehetetlen ellene. Egyébként már itt is megjelentek szép számmal a hisztérikák hiszen tele van megkeseredett nyegle beszólogatós válaszokkal a kérdésed. Nyilván ők az elhajtottak kategória, akik itt próbálkoznak kis stílű bosszúállással a keserű randi tapasztalataik miatt. Tehát mint mindenkinek neked is jogod van a kompromisszum mentes minden részében számodra kiteljesedést nyújtó kapcsolathoz vagyis a megalkuvást nem tűrő párkereséshez. Akárki akármit mond te döntesz a saját sorsodról. Gondolom kaptál jó néhány privátot is annak ellenére hogy nem társat hanem válaszokat keresel ezen az oldalon. Ebből következően, én nem voltam és nem leszek a privát levél küldözgetők között. 13*21*27*voltam
2019. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
77%

Huhuhu, de el van szállva pár kissrác itt magától... :)


Egyrészt, elfogadni és feldolgozni magunkban egy veszteséget vagy visszautasítást érzelmi kitörések nélkül, a felnőtt lét első lépcsőfoka. Ha erre ő képtelen, az nem a te hibád, 20 fölött ez alap kellene, hogy legyen, akkor is, ha az illető az anyjával él. Sajnos egyesek arra sem képesek, hogy szellemileg felnőjenek, ha már (és ezt elismerem) anyagilag nem könnyű.


Másrészt, mindenkinek joga van válogatni és olyat választani, akivel boldogabb vagy legalább olyan boldog, mint amilyen boldog szingliként. Remélem, senki sem gondolta, hogy valaki annyira idióta, hogy belemegy egy kapcsolatba, ami neki több rosszat jelent, mintha egyedül lenne. A kompromisszumokról pedig annyit, hogy azt nem akkor kell kötni, mikor belépsz, hanem akkor, mikor már halad. A másik személyére és a kapcsolatra vonatkozó elképzeléseidre vonatkozóan akkor teszed a legjobbat magaddal, ha nem kötsz kompromisszumot. Ahhoz, hogy valami működjön és fennmaradjon, dolgozni kell és néha le kell mondani dolgokról, amiket a másik ugyanúgy megtesz neked, hogy közösen mégjobb legyen. Ez viszont már a kapcsolat dinamikájára vonatkozik, amiben te egy olyan emberrel szerepelsz, akivel alapvetően elégedett vagy és jó társnak tartod, de azért össze kell csiszolódni, mert igen, egy közös életben nem mindig akarhatja vagy gondolhatja két ember ugyanazt. De ez egyáltalán nem tartozik arra a lapra, hogy érd be valakivel, meg erőszakold magad bele valamibe, szánalomból vagy szükségből. Utóbbit nem is értem, egy egészséges ember önmagában egész. Nem lehet akkora szüksége valamire, ha egészséges, hogy függő módjára azt válassza, annak ellenére, hogy az rá nézve rossz és nem elég.


Az első párom 17 évesen ismertem meg, rá egy évre szakítottunk. A következőt 23 évesen. Mindig komolyan vettem a kapcsolat témát és sosem mondtam arra az emberre igent, akiben nem voltam biztos. Talán ezért is voltam 5 évet egyedül, addig pedig volt más is az életemben, amitől érdekes volt, én pedig boldog. Természetesen kaptam az ívet, hogy adjam lejjebb és a többi elkeseredett nyivákolást, ami csak nekem ártott volna hosszú távon. Utólag nem bánom egyáltalán, hogy tudtam nemet mondani rossz kapcsolatokra és bátran válogattam, tudatosan hajtva azt az embert, akiben megvannak azok a dolgok, amik a boldogságomhoz és a szerelmemhez szükségesek. Piszoknehéz megtalálni azt az embert aki passzol a te személyiségedhez és terveidhez, mivel sokfélék vagyunk. Van több milliárd különböző üt és személyiség, aminek csak töredékét ismered meg életed során, annak a töredéke vonz és még annak a kis csoportnak a töredéke az, akiben megvan az, amitől elég ránézned, tudjátok idővel, mi a helyzet, mert valahol itt vagytok egymásban, egymás vonásaiban.


Keresd meg ezt az embert. Ha 5 évig leszel szingli, ha 15 évig, szerintem akkor is megéri. Én sem gondoltam volna, hogy 24 évesen már házasodni fogok ennyi hajkurászással. :P Mentségemre legyen, hogy nem csak sodródtam és esztelenül válogattam. Volt azért benne stratégia és alakítás magamon is a cél érdekében, kívül - belül.

2019. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg kiakadnak, ha őszintén elmondod semmit nem akarsz tőlük. Jön egyből az anyázás meg a többi... Nem értem én se, talán fáj nekik a visszautasítás, túl magabiztosak és azthiszik bárkit megkaphatnak.
2019. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
73%
Ha valakiben idegesít, nem szimpatikus valami, vagy nagyon nem egyezik a világképetek, értékrendetek, akkor felesleges erőltetni szerintem is. Ugyanakkor magamból kiindulva, lehet még akinek több idő és nagyobb bizalom kell még a szikrához is. (A férjem is vagy fél évig udvarolt, pedig előtte sosem volt a zsánerem, aztán rájöttem, hogy totál függő lettem és hiányzik, ha nincs ott és nahát szerelmes vagyok.) Úgyhogy szerintem nem azt kell eldöntened, egy randi után belezúgtál-e fülig meg egyéb terveket szőni, hanem mindig csak azt, hogy akkor jól érezted-e magad a társaságában annyira, hogy megismételjétek. Bár nekem az is fura, ha 22 évesen kifejezetten társkeresel, ahelyett, hogy olyannal jutnál el egy klasszikus randiig, akit már máshonnan, kevésbé válaszkényszeres helyzetben valamelyest megismertél, "előszűrtél" :) volna.
2019. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért nem árt vigyázni sem, nehogy a ló túlsó oldalára essetek, mint pl én:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2019. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
A pasik ezt nem értik meg. Nekik nemhogy szerelem, szimpátia sem kell, csak egy meleg punci és egy száj.
2019. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

#37


Hidd el sokal jobb nekünk is olyannal csnálni akit szeretünk vagy aki szimpatikus. De ha az olyanok, akiket szeretünk vagy szimpatikusak mind visszautasítanak akkor mit csináljunk?

2019. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Mert a sokadik után, 0 sikerrel, ez már elég frusztráló tud lenni. Bár a nők is megtapasztalhatnák ezt, de őket nem nagyon szokták visszautasítani, hanem ők utasítanak vissza másokat.
2019. jún. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
60%

38, van kezed.


Vagy olyannal vagyok, akit szeretek, vagy senkivel. Nem vagyok állat.


Amúgy tök megható, hogy nem is tagadod, tényleg pina/szopás a lényeg, csak jobb, ha szeret, és utána add enni is.

2019. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!