Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van esélyem találni ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem találni ilyen férfit, vagy ezek már túlzó elvárások?

Figyelt kérdés

Próbáltam régebben lejjebb adni, de bizonyos dolgokból egyszerűen képtelen vagyok engedni.


- Külsőre legyen igényes, figyeljen oda a megjelenésére. Ezen azt kell érteni, hogy legyen rendezett, ne járjon mindenhova póló-mackónadrág szettben. Nem kell, hogy több tízezres ruhákat hordjon meg a legújabb divat szerint, de legyen igénye magával szemben arra, hogy legyen valami stílusa, ne úgy álljon hozzá, hogy "jól van az úgy".

- Sportoljon valamit. Nem kell kigyúrnia magát vagy hasonló, de én is sportolok, odafigyelek magamra, és nem biztos, hogy el tudnám viselni, hogy a másik csak tesped, miközben én teszek azért, hogy karban tartsam a testem.

- Rendelkezzen egy érettséginél azért több papírral. Én egyetemet végeztem, nagyon nem könnyű szakon. Szeretném, ha a páromnak is azért lenne valami tapasztalata a "tanulás világában", illetve szeretném elkerülni az emiatt esetleges frusztrációiból adódó konfliktusokat.

- Ne legyen bunkó, de legyen egy egészséges önbizalma. Ne játssza a menő gyereket, ne ugasson le senkit, ne legyen udvariatlan, de azért legyen képes kiállni magáért és kommunikálni az emberekkel.

- Dolgozzon valamit, legyen valami terve az életre. Nem érdekel a fizetése, de legyen valami célja, amerre halad. Nem tudnám elviselni nap, mint nap azt halgassam, hogy ő mennyire utálja a munkáját, meg azt végignézni, hogy napról napra él céltalanul a semmibe.

- Ne várja el, hogy minden házimunkát én csináljak, én főzzek-mossak rá, míg ő munka után csak pihenget. Ha mindketten dolgozunk (ami az előző pont alapján nyilvánvaló), akkor a háztartást is együtt vezessük, nagyjából egyenlően elosztva - a "besegítek" nem elég.

- Szeretnék majd gyereket, de nem lennék hajlandó "egyedül" nevelni. Igenis az apja is vegye ki a részét a gyereknevelésből, pl. foglalkozzon ugyanúgy az iskolai dolgaival és ténylegesen nevelje ő is, ne csak a kellemes részét végezze az egésznek, hogy játszik vele, meg büszkélkedjen, mikor valamit elér. Vegye ki a részét ugyanúgy a fárasztó és idegesítő részekből is. Emellett azt se várja el, hogy 3 éves koráig otthon legyek vele egyedül, "főállású anyaként".


Van egyáltalán esélyem ilyen férfit találni, vagy ezekkel a dolgokkal túl magasra teszem a lécet?


2018. szept. 19. 19:13
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, tanuld meg: az átlag magyar férfi már azon hepciáskodik, ha egy sportos csaj elvárja a sportos alkatot a párjától, vagy, hogy sportoljon. Vagy ha egy vékony csaj nem jön össze kövér hapsival.


Ha Pesten laksz, inkább szedj össze valami külföldit, aki itt dolgozik egy multinál, az még túl is fogja teljesíteni a listát és nem fog háborogni, hogy olyan dolgokat vársz el, amiket te is nyújtani tudsz.

2018. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
90%

Na hát akkor nézzük csak sorjában.


-Külsőre eleve jól nézek ki, és nem ócska limlomokban járok, hanem normál ruhákban, pólót,nadrágot ilyen random plázák random üzelteiben szoktam venni; H&M,Benetton,Zara általában abban, amelyik a bejárathoz a legközelebb van, nem sokat vacilálok, nem értek a divathoz, megveszem az első cuccot, ami a kezembe akad, egyedül a cipőre figyelek oda, mert abból tényleg érdemes minőségit venni (legalább 20-30ezerért),mert azok tényleg strapabírók (pl. Bugatti,Lacoste). ✔


-Sportolni sportolok, van egy evezőpadom, azon minden héten min. 3-4x edzek + futni is szoktam a Normafánál, meg télen síelek, nyáron szörfözök, egyéb alkalmi sportokban is benne vagyok. ✔


-Papírom az van bőven, BSc,MSc,nyelvvizsga,jogsi, minden van, amit el lehet érni az embernek így 20onéves korban, már így is túlképzettnek érzem magam. ✔


-Önbizalmam az van bőven. Nem vagyok bunkó, alapvetően elég nyugodt, laza természetem van, aki nem szimpatikus azt szimplán leszarom, nem veszem a fáradtságot arra, hogy utáljak másokat vagy bonkóskodjak velük. Jó kommunikációs képességgel rendelkezem, bárkivel tudok beszélgetni, vitában is benne vagyok, ha lehet érdemben az illetővel. Alapvetően élni és élni hagyni az elvem, én mindenkit úgy fogadok el, ahogy van, senkit nem akarok megváltoztatni és senkitől nem várok el semmit, ha nem kedvelek valakit, azt szimplán ignorálom. ✔


-Jelenleg 2 helyen is dolgozom rugalmas munkaidőben, szeretem csinálni + egyik haverommal van egy közös vállalkozásunk, ami passzív jövedelem nekem. Jó anyagi körülmények között élek, eleve olyan családba születtem, illetve én se vagyok hülye, így amiből lehet, pénzt csinálok. Terveim vannak a jövőre nézve, amit a fejembe veszek, azt mindig megvalósítom. Csak olyan dolgokat csinálok, amiben jól érzem magam, semmit nem erőltetek magamra kényszerből, nekem a munkáim is olyanok, mintha hobbik lennének. ✔


-Mint írtam, eleve nem várok el semmit, így a házimunkát sem, az se baj, ha nem tud főzni, max rendelünk, a többit meg okosan beosztjuk, vagy ha nagyon nem fűlik hozzá a fogunk, max hívunk egy takarítót. ✔


-Én is szeretnék majd gyereket(2őt), mondjuk most így 26 évesen még nem, de a későbbiekben mindenképpen és természetesen én is ki akarom venni a részem a gyereknevelésben. Alapvetően jófej szülő lennék, mert úgy fogadnám el a gyerekeimet, ahogy vannak, nyilván megmondanám nekik a véleményem, útmutatást adnék nekik, reálisat, keményen jelezném feléjük, ha nem értenék egyet azzal amit csinálnak, de nem erőltetnék rájuk semmit. ✔


Tessék, én minden elvárásodnak megfelelek, de ez még sztem önmagában nem jelent semmit. Hiába lennék papíron tökéletes a számodra, lehet, hogy ha élőben találkoznánk nem is vonzódnál hozzám, mert az ilyesmi teljesen tudat alatt alakul ki. Szóval úgy nehéz, hogy egyszerre vonzódj is valakihez és ennek mind mind megfeleljen. Szerintem jobban jársz, ha nem csökkented ilyen fölösleges korlátokkal a párkeresési esélyeidet, hanem szimplán összejössz azzal, akihez igazán vonzódsz és elfogadod őt olyannak, amilyen. Nem voltam még igazán szerelmes, de szerintem a szerelem alapja a kölcsönös elfogadás.

2018. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
50%
#41, valójában inkább arról van szó, hogy a férfiak zöme nőt keres, és nem a párkapcsolatot is céltudatos projektszemlélettel megközelítő HR-est. Valamint egy párkapcsolatban fontosabbnak tekinti a működő vonzalmat a checklistnél.
2018. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
66%

De most miért ne lehetnének elvárások? Az, hogy valaki jóképű, nem fogja elvenni az eszem, és hirtelen nem akarok szülni.


Ha szimpatikus, és kiderül, hogy szerinte a házimunka a nő feladata, már kevésbé szimpatikus. Nyilván ha valakivel összefutok az utcán, munkahelyen vagy baráti körben, és lenyűgöz, az egy dolog, de ha később kiderül, hogy kakifétises náci gyűjtögető, nem jobb alapból kizárni ezt?


Minek egymás idejét rabolni, ha valaki tudja, mit akar?

2018. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
61%
Ez így önmagában sokat nem mond igazából, elég alapvető dolgok amik elvárhatóak szerintem. Az összes szingli haverom megfelel ezeknek a kritériumoknak és én is.
2018. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok ilyen férfi van a húszas korosztályból. Ez így jó válasz? :I
2018. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ. Ha ugyanennyit tudsz te magad is nyújtani a párodnak, akkor az elváráslistád megfelelő. Ha viszont nem, akkor túlzóak.

A leírás alapján speciel Kérdező, nekem is az ugrott be, hogy úgy mész randira, hogy közben strigulázod a kis listádat, ez kipipálva, ez is, ezt még meg kell kérdeznem a pasitól, ide bepöttyintek egy kérdőjelet...


Arról nem is beszélve, hogy ettől a férfi még simán lehet mondjuk lusta, vagy gonosz.

2018. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
51%
De ha odaírja, hogy ne legyen lusta és gonosz, megint csak megy a hiszti, hogy jujjj, mennyi elvárás.
2018. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%
Értelek is, meg nem is. Nem olyanok az elvárásaid, amiknek ne lehetne eleget tenni, de egyiknek-másiknak _szerintem_ nincs túl nagy jelentősége a párkapcsolat működőképessége szempontjából. Pl. nem értem, miért kizáró ok, ha a pasi öltözködési stílusán javítanod kell ahhoz, hogy számodra optimálisan esztétikus legyen, vagy ha nem sportol, amennyiben kinéz valahogy, és a kitartása is megnyilvánul másban. A tanultság gyakran, de nem minden esetben függ össze azzal, hogy van-e annyira értelmes és tájékozott a másik, mint te, így felesleges kritérium szintjén ragaszkodni hozzá (becsületesen dolgozni, sikereket elérni, motivációt kiélni lehet a hiányában is). Lány vagyok ugyan, tehát semmiképp sem potenciális partner a számodra, de sajnos személyesen vagyok érintett alacsony önértékelés-ügyben, szóval nekem kicsit fáj, mikor azt ecsetelgetik, hogy ez mennyire fontos, de nyilván elfogadható, ha úgy érzed, érzelmileg stabil ember mellett lehetnél csak boldog. A többi feltételeddel tudok azonosulni.
2018. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
64%

" megint csak megy a hiszti, hogy jujjj, mennyi elvárás" - az ember akármit elvárhat, a kérdés az, hogy ennek mi köze marad a realitáshoz... érted, én is elvárhatom, hogy 100 millát adjanak a házunkért, ha a mai körülmények közt 30 millát ér - legfeljebb sorra fogom írni a csalódásokat, és leszek egyre megkeseredettebb ember...

Engem mondjuk különösebben nem izgat, mert 20 éve élek jól működő (és ostoba elvárásoktól meglehetősen mentes) párkapcsolatban, ami egymás szeretetéről, tiszteletéről és elfogadásáról szól... szóval mindenki önmaga sorsának pogácsa...

2018. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!