Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van esélyem találni ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esélyem találni ilyen férfit, vagy ezek már túlzó elvárások?

Figyelt kérdés

Próbáltam régebben lejjebb adni, de bizonyos dolgokból egyszerűen képtelen vagyok engedni.


- Külsőre legyen igényes, figyeljen oda a megjelenésére. Ezen azt kell érteni, hogy legyen rendezett, ne járjon mindenhova póló-mackónadrág szettben. Nem kell, hogy több tízezres ruhákat hordjon meg a legújabb divat szerint, de legyen igénye magával szemben arra, hogy legyen valami stílusa, ne úgy álljon hozzá, hogy "jól van az úgy".

- Sportoljon valamit. Nem kell kigyúrnia magát vagy hasonló, de én is sportolok, odafigyelek magamra, és nem biztos, hogy el tudnám viselni, hogy a másik csak tesped, miközben én teszek azért, hogy karban tartsam a testem.

- Rendelkezzen egy érettséginél azért több papírral. Én egyetemet végeztem, nagyon nem könnyű szakon. Szeretném, ha a páromnak is azért lenne valami tapasztalata a "tanulás világában", illetve szeretném elkerülni az emiatt esetleges frusztrációiból adódó konfliktusokat.

- Ne legyen bunkó, de legyen egy egészséges önbizalma. Ne játssza a menő gyereket, ne ugasson le senkit, ne legyen udvariatlan, de azért legyen képes kiállni magáért és kommunikálni az emberekkel.

- Dolgozzon valamit, legyen valami terve az életre. Nem érdekel a fizetése, de legyen valami célja, amerre halad. Nem tudnám elviselni nap, mint nap azt halgassam, hogy ő mennyire utálja a munkáját, meg azt végignézni, hogy napról napra él céltalanul a semmibe.

- Ne várja el, hogy minden házimunkát én csináljak, én főzzek-mossak rá, míg ő munka után csak pihenget. Ha mindketten dolgozunk (ami az előző pont alapján nyilvánvaló), akkor a háztartást is együtt vezessük, nagyjából egyenlően elosztva - a "besegítek" nem elég.

- Szeretnék majd gyereket, de nem lennék hajlandó "egyedül" nevelni. Igenis az apja is vegye ki a részét a gyereknevelésből, pl. foglalkozzon ugyanúgy az iskolai dolgaival és ténylegesen nevelje ő is, ne csak a kellemes részét végezze az egésznek, hogy játszik vele, meg büszkélkedjen, mikor valamit elér. Vegye ki a részét ugyanúgy a fárasztó és idegesítő részekből is. Emellett azt se várja el, hogy 3 éves koráig otthon legyek vele egyedül, "főállású anyaként".


Van egyáltalán esélyem ilyen férfit találni, vagy ezekkel a dolgokkal túl magasra teszem a lécet?


2018. szept. 19. 19:13
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, én férfiként őszintén szólva harsányan kiröhögném azt a nőt, aki efféle elvárás-listával találna meg... egy normális ember (ha nő, ha férfi) ott kezdődik, hogy ő mit nyújtana egy kapcsolatban, és csak azután jön, hogy mit várna el a másiktól. És nem árt, ha a két lista közt van némi koherencia...

Úgyhogy azt tudom javasolni, hogy szépen ülj le, és szedd össze, te mit nyújtanál egy kapcsolatban... és ha ez több, mint amit a nők 95%-a nyújtani tud, na akkor reális egy olyan lista, ami a férfiak 5%-át célozná...

2018. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim válasza:
71%

Én bátran állíthatom, hogy az egyetemi diplomán kívül mindent pontban helyt állok, viszont két dologba mégis beletudnék kötni.

Egyik, hogy nem a diploma mutatja meg, hogy a tulajdonosa mennyire intelligens. Már az, ha valakinek a helyesírását nézzük, többet elmond róla, mint az, hogy milyen papírjai vannak.

A második, hogy egy ilyen kritériumlista sosem lesz teljes. Hiába vagyok intelligens, adok az öltözködésemre és vagyok iszonyatosan segítőkész, nem vagyok tökéletes és jó eséllyel fogsz bennem találni hibát, ami nem lesz neked megfelelő. Ha már kapásból így pontba szeded, amiket szeretnél, biztosan fogsz még találni olyat, ami nem tetszik szerintem.

Nem az a baj szerintem, hogy vannak elvárásaid, hanem hogy listába szedted őket és emiatt a másikat valamennyire objektíven nézed, pedig a párválasztásnak nagyon szubjektívnek kellene lennie.

2018. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
71%

Hát én külsőre igényes vagyok, már ha épp nem itthon vagyok. Itthon minek öltözzek ki?

Saját stílusom van, de az sem szokványos :)


Nem sportolok semmit, de nem is vagyok kövér.


Csak a szakmunkásig jutottam.


Soha nem lennék bunkó, de nincs is túl nagy önbizalmam.


Épp nem dolgozok semmit, de rajta vagyok a témán...

Amikor dolgozok, nem szoktam rajta siránkozni.


Kapcsolatban szívesen végzem a házi munkát, bár sokmindenbe idő kell hogy belejöjjek...


Ha lenne gyerek szívesen nevelném én is. Minden tőlem telhetőt megtennék!



Háát ha ennyi van amiből nem tudsz engedni akkor itt nem sok esély van. (33/F)


Remélem azért sikerrel jársz majd! ;)

2018. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
44%
Ostoba, felszínes elvárások, pofátlan követelőzés. Szerintem töröld ki a segged a listáddal.
2018. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
78%
Ebben mi az extra? Minden adott nálam, csak nősülni nem akarok. 🤣🤣🤣
2018. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
Komolyan azt hiszitek, hogy én úgy megyek el randizni, hogy viszem a kis listámat is pipálgatom, hogy mi stimmel és mi nem? Nekem csak van egy elképzelésem, hogy kit szeretnék magam mellé, ennyi. Ennél rövidebben is le lehet írni ráadásul: legyen igényes, sportoljon, legyen valami végzettsége (NEM feltétlenül diploma, akármi: legyen valami "bizonyíték" arra, hogy van benne valami kitartás, képes végigcsinálni valamit, van valami elképzelése a saját élete mellett a világ valamekkora részéről), ne legyen paraszt, ne nézzen cselédnek és ha ketten csinálunk gyereket, akkor ne csak az én feladatom legyen foglalkozni vele. Ezek tényleg ennyire egetverő dolgok manapság, amin a férfiak 90%-a elbukik?
2018. szept. 19. 19:40
 17/59 anonim ***** válasza:
38%

Ha csak a felsőfokú végzettség igényt vesszük arany mókuslekvár az nem több mint 20% a többivel együtt meg jó esetben 2.


És h foglalt se legyen hát nagyon ne reménykedj.

Am grátisz tök jó h tőlem elvárnád h még sportoljak is.

EŰ-s dolgozóként napi 25 KM-eket rohangálok köszi, de nekem elég.

2018. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
44%

Sztem teljesen átlagos a listád. A diploma elvárása ami esetleg necces, hisz az intelligencia nem papír kérdése.

Ez a lista bármelyik férfinak teljesíthető, lehet még nem tudják pl. hogy milyen apukák lennének, de belejönnek/ráéreznek, a házimunka szintúgy, a munka és célok szintúgy, a sport miért ne lehetne akár elkezdhető a példád alapján, a külső igényesség alap.


Én nem látok ezen a listán semmi különlegeset. Ennyi "elvárás", tudatosság kell a párválasztásnál.

2018. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
55%

Aki azt mondja, hogy ez a lista túlzás, az mégis mit kifogásol benne?

Már elnézést, de ez egy teljesen korrekt leírás.


És hiába írja mindenki, hogy "nem listával kellene társat keresni". Mindenkinek van listája, csak max nem írja le, hanem a fejében van. Az az ember, aki azt állítja, hogy semmiféle elvárása nincs a leendő partnere felé, az vagy hazudik, vagy saját magát sem ismeri.


Mindig kiakadok azon, mikor valakinek az összes elvárása annyi, hogy "szeressen", meg "nézzen ki valahogy" és ehhez hasonló okosságok. Aki ilyet ír, annak semmi önismerete nincs.


Ez egy totál reális, abszolút nem túlzó lista.

2018. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
#18 Még diplomának se kell lennie, elég akármi, ami egy érettséginél több.
2018. szept. 19. 19:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!