Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha a nők egyenjogúságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nők egyenjogúságot akarnak, akkor például miért mondják azt, hogy a férfinek kell kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem vitát akarok kezdeni, csak nagyon érdekel ez a dolog. Sőt, én férfi létemre inkább feminista látásmódú vagyok. De ezt nem értem, hogy miért vannak akkor mégis ilyen elképzelések, hogy kezdeményezzen a férfi, legyen jó állása, legyen határozott mert egy férfi határozott.


Nem mindegy, hogy ki kezdeményez? Aki jobban meri, csinálja az. És emellett még vannak hasonlók. Ha teljes egyenjogúság van (és amúgy egy felvilágosult világ- többnyire) , nem úgy kéne nézni valakire mint egy önálló személy nemtől függetlenül. "Egy férfi legyen izmos" "Egy nőnek legyen jó melle" Meg egyéb sztereotípiák mire jók?


2015. jún. 8. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek nőtársaim, ugyanis pasi vagyok :D És amúgy igen, fel szoktam szólalni az ellen is, ha egy nő azt hangoztatja, hogy a pasi dolga a kezdeményezés pl. Viszont a nők általános köpködését-rugdosását, amit az itteni megkeseredett pasik levágnak, értelmetlennek és kontraproduktívnak tartom. A patriarchális értékrend nem a nők kreálmánya és nem is ők a haszonélvezői, hanem a patriarchális férfiideálnak megfelelő macsó pasik. A nőkbe ugyan úgy belenevelték, hogy szarul érezzék magukat, ha nem "méltó" pasi mellett kötnek ki, mint beléd, hogy szarul érezd magad, ha a nők nem érdeklődnek irántad? Az egész tipikus példája az oszd meg és uralkodjnak: miközben a szexuális tárgy szerepbe kényszerült nők és a foreveralone kategóriába suvasztott pasik azon civakodnak különféle weblapokon, hogy melyikük szív jobban, szinte nem is veszik észre, hogy eközben egyedül az alfahímek tehetik meg, hogy száz százalékban magukat adják, anélkül, hogy szarul kéne érezniük magukat emiatt.
2015. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
58%
Kösz, innentől nem kell energiát öljek abba, hogy komolyan vegyelek. Nem én vagyok itt agymosott, cicám :D
2015. jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
63%

Mitől lesz valaki "alfahím", meg "macsó"? Kik "döntötték el" ezt és mikor alakult ki ez a nézet?

Az lenne a jó, ha az emberek látnák egymásnak a gondolatait, és így nem kellene a visszautasítástól, meg esetleges tapintatlan, durva megjegyzésektől, reakcióktól tartaniuk az embereknek. Akkor mindenki eldönthetné, hogy érdemes-e a kiszemelthez odamenni, hogy nyitott lenne-e az ismerkedésre.

2015. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
32%

61: Az én olvasatomban a macsó/alfahím, azaz a patriarchális férfi jellemzői leginkább az agresszió, rámenősség, egykor fontos volt a fizikai erő, de az ugye már nem játszik akkora szerepet a társadalmi státuszok megszerzésében, inkább a karizma számít. Összességében a patriarchális férfiak típusa az, akiknek mindig a csúcson kell lenniük, mindig "nyerniük" kell és ennek érdekében nem okoz gondot nekik másokat akár testileg, akár lelkileg porba tiporni. Megkapják, amit akarnak, mert ilyen a természetük. És mivel ilyen a természetük, már a civilizáció kezdeteitől ők kerültek be a társadalom legbefolyásosabb státuszaiba, így aztán szükségszerűen ők lettek a társadalmi elvárások legfőbb alakítói is. Természetes hát, hogy ezeket az elvárásokat úgy alakították, hogy ők maguk tudjanak nekik leginkább megfelelni. Egy önmegerősítő kör az egész, minél "macsóbb" valaki, annál könnyebben lesz sikeres (hisz a másféle természetű emberek sokkal inkább hajlamosak kitérni a konfliktusok elől) és minél több a sikeres macsó, annál fontosabb a macsóság a sikerhez.

Nyilván klassz lenne, amit leírsz és nem csak az ismerkedést, hanem úgy ahogy van az egész társadlmat merőben új alapokra helyezné. A transzhumanizmus talán majd egy nap lehetővé teszi ezt, de addig csak vágyálom marad. (Mondjuk mégyegyszer átgondolva, én nem akarnám, hogy bárki meghívás nélkül matathasson a fejemben. Ahhoz meg, hogy hozzáférést adjak, előbb el kéne nyernie valamivel a bizalmamat, szóval a kommunikáció közvetett formáira akkor is szükség lenne. Kvantumtolvaj c. könyvben kitaláltak erre egy tök jó "rendszert", olvasd el, ha érdekel :D)

2015. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
(Bocs, az előző 34-nek ment, véletlenül a %-ot írtam)
2015. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: az egyenjogúság nem azonos azzal, hogy egyformák!

Ha nekem van cicim, neki legyen fütyije. A nemi jellemzőket keresik ugyanúgy a férfiakban, mint a férfi a nőben.

2015. jún. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
71%
A kezdeményezés nem "nemi jellemző". Nekem mindenem megvan biológiailag és pszichológiailag, ami férfivé tesz, mégsem szeretek kezdeményezni (nem is szoktam). Az, hogy a férfinak "kell" kezdeményeznie nem biológiailag determinált, csak társadalmi elvárás. Azok meg változnak, sokkal gyorsabban, mint a biológia az evolúció során, de sajnos mégis elég lomhán azok számára, akik számára az aktuális berendezkedés szívás.
2015. jún. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

38:

Akkor szerintem ez etológiailag meghatározott dolog, mert amelyik nemből több van egy populációban, az kell harcoljon a kevesebb számú ellenkező nemű egyedért.


ÉS etológiailag meghatározott az is, hogy a hím a hímes, tehát a hím igyekszik felhívni magára a nőstény figyelmét, hogy azt megnyerje.

Az is etológiailag meghatározott, hogy a hímnek van erősebb késztetése a párosodásra az ismeretlen nőstény láttán, a nősténynek ez később jelentkezik, mert nem a vizuális ingerből kap kedvet a párosodásra.


Ezt csak a többségi társadalomra nézvést mondom, ugyanis nekem saját tapasztalásom van erre nézvést, ami minden esetben úgy működik, de energetikai (spirituális) magyarázata van, és ez nem nép-szerű.

2015. jún. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

"A kezdeményezés nem "nemi jellemző"."

Amit az előző hozzászólásomban másodikként említettem, az általam megfigyelt energetikai mozgás alapján pedig bizony az!

2015. jún. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
31%

Én a feminizmusban nem egyenjogúság követelését látom, hanem az előnyszerzéséét.

A nőknek ez és ez jár, a nőket ezért és ezért védeni kell, egyebek.

2015. jún. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!