Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Teljesen jogos és érthető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen jogos és érthető hogy sok férfi félreérti a nők kedvességét?

Figyelt kérdés
Szokták szídni a férfiakat hogy ha már egy nő kicsit kedves velük akkor azt már mindjárt félreértik. Szerintem ez teljesen érthető, ugyanis gondoljunk bele egy férfi sokszor hosszú ideje egyedül van, nagyon nehéz megfelelő barátnőt találnia, ha ilyen egyedül van és magányban, akkor sokszor szeretne egy társat egy barátnőt, érthető hogy ha egy nő kedves vele akkor azt közeledésnek veszi mert nagyon vágyik egy társra, szerintem a sikertelen nők is félreértik a férfiak kedvességét sokszor
2023. okt. 15. 11:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%
Azzal szerintem nincs gond, hogy valaki alap kedvességet félreért. Mindenkinek más a saját személyes határa, hogy épp milyen típusú emberrel és hogyan kedves, van, aki pl. rossz neveltetésből kifolyólag annyira éhezik egy pár kedves szóra, hogy több mindent belelát egy köszönésbe is. Azzal van a probléma, hogy amikor kiderül, hogy félreértette, akkor nem fogadja el a helyzetet, hanem a másikra fröcsög, hogy egy hitegetős szemétláda, kihasználta, játszott vele... amikor valószínűleg csak udvariasságból megkérdezte a munkahelyen, hogy van meg rámosolygott a suliban.
2023. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
0%

38.


Az a mák, hogy én is leszarom, a legtöbb ember semmit sem ér. Kivéve az a 3, maximum 4, akiknek számítok, ők számítanak nekem is. A többiek mire fel számítatnának? Majd ha hasznot hoznak.

2023. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
58%

41 valóban. Nem a félreértés a probléma, azt normális emberek között meg lehet és meg is kellene beszélni! Hacsak nem besértődős konfliktusképtelen a másik fél. Hanem sokkal inkább az utólagos belemagyarázások. Viszont ez mindkét oldal felől lehet érvényes.

Én is elitélem amikor utólag minden rosszat hozzávágnak a másikhoz, aki pedig tényleg csak jót akart. Meg hogy belelátta a flörtöt, közeledést, akármit, és akkor ezt tényként állítva még a másikat megpróbálja lejáratni. Ez baj mindenképpen, és nem helyes. Viszont javaslom lássuk meg a másik oldalt is, ha teljesen elfogulatlanok akarunk maradni. Sok esetben a nők is aktuális hangulatuk és élethelyzetük alapján át tudnak váltani érdekes viselkedésbe. Sok ilyet láttam már, és én magam is tapasztaltam. Nincs ezzel semmi baj, viszonyok az emberek között nincsenek kőbe vésve, van úgy hogy csökken vagy épp növekszik a szimpátia vagy akár vonzalom két ember között. De sok esetben utólag ezt a nők egyszerűen le szokták tagadni. Hogy nem is volt semmi, csak néha köszöntem neki, meg ilyenek. Még ha kifejezetten ők voltak a lelkesebbek és kezdeményezőbbek, még abban az esetben is. És ez se feltétlen fair.

2023. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
43: te azt nagyon kihegyezed a nőkre, amikor férfiak is tudnak ugyanígy viselkedni. Meg azért adott esetben kívülállóként nagyon nehéz igazságot tenni, amikor ott sem voltunk, nem is láttuk az eseteket, max. az alapján tudunk ítélni, ha jól ismerünk valakit.
2023. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak, de férfiaknál inkább az a gyakoribb amit te írtál a 41-es válaszodban. Nőknél pedig ez. Én csak az arányosságra akartam rámutatni, hogy mindkét nemnél megvan a félreértéshez vezető viselkedés. És akkor még ez is bonyolítja amit most írsz, hogy néha ugyanez megtörténhet csak fordított nemi szerepekkel is. Az élet komplikált.

Szerintem ha kicsit is őszintébbek lennének az emberek egymással, sokkal kevesebb félreértés és fájdalom, csalódás születne oda vissza. Dehát nem én döntöm el, hogyan is zajlanak ezek a dolgok. Én próbálok korrekt maradni a saját oldalamról, én ennyit tehetek.

2023. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
100%

45: kíváncsi vagyok, az őszinteséget hogyan érted. Mert amikor egy nő egy kérdésre / köszönésre azzal válaszol, hogy "van barátom, bocsi", tapasztalatból, akkor meg általában jön a felháborodott ekézés, hogy "milyen beképzelt hülye p...a vagy már, hogy azonnal azt hiszed, fel akarlak szedni", és nyilván ilyenkor mindig csak azt akarták megkérdezni, hogy mennyi az idő meg hol van a kormányablak...


ezen az segíthet, ha senki nem vesz semmit garantáltnak, amíg nincs kijelentve, és ha visszautasítják, akkor elfogadja.

2023. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
100%

46 amit írsz az sajnos valós, a primitív és sértődött típusú férfiak egyik jellemzője. Ezekkel nehéz őszintén bármit is, főleg mert általában pont nekik is az a szintjük hogy kalandban / kapcsolatban hazudoznak a másiknak. Nem?

Én őszinteség alatt pl arra gondoltam, hogy nem generálnak egymást hülyére vevős helyzetet az emberek. Amit beszéltünk előbb, csak barátkozás és akkor az egyik fél sértett egóból a másikat vádolja hogy játszott vele. Ez semmiképp sem őszinte, magát is átveri, meg a többieket. Mint ahogy az se őszinte, amikor tényleg kikezd valakivel valaki, vagy adja a jeleket, amiket utólag letagad, a másikat állítva be teljesen hülyének.


"ezen az segíthet, ha senki nem vesz semmit garantáltnak, amíg nincs kijelentve, és ha visszautasítják, akkor elfogadja."


És ez a 3. amire nyílt őszinteség alatt gondolok igen. Viszont tudod mi a bökkenő ezzel? Sokszor szó sincs visszautasításról, csak egyszerű sunyi lelépések vannak, a legkisebb hülye félreértésre is. A másikat teljesen ignorálva, és meg se hallgatva! Holott lehet hogy a másik nem is tud dolgokról, vagy tévesen látja, de annyira elhiszi a saját fejében élő képet, hogy a másiknak esélyt sem ad hogy tisztázza a helyzetet. Hogy legalább békében válhassanak el, ha tényleg nincs más út. Na ez a baj, és ez se nyílt és őszinte. Ennyit nem érnek meg egymásnak az emberek manapság, és ide jutottunk.

2023. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
25%

46.


Minden ember hazudik, ilyen téren teljesen mindegy az illető neme. Kis hazugság, nagy hazugság, tapintatos hazugság, kegyes hazugság, füllentés, stratégiai hazugság, "úgyse jönnek rá" hazugság, haszonszerző hazugság, csalás, átverés, megtévesztés, trükk, megcsalás, becsapás, "marketing". Ezek az emberi természet alapjai.

2023. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy olyan viccesek azok az emberek, akik a nyomorult szociális alkalmatlanságukat valami nagyon mély, komoly, tartalmas lelkivilágnak hazudják. Nem, nyuszkókák, ti nem azért vagytok képtelenek fenntartani egy 5 perces gyors beszélgetést a kollégáitokkal, mert a ti lelketek ehhez túlságosan mély és elvont dolgokkal van tele. A büdös lófszt. Egyszerűen unalmasak vagytok és mivel ezt jól tudjátok magatokról, hát szorongtok ezerrel.


A small talk és a mély beszélgetés NEM egymás alternatívája. A barátnőmmel, akivel 10 éves korunk óta ismerjük egymást este egy üveg bort kinyitva, hát rohadtul nem az időjárásról fogunk beszélgetni. És a kollégáimmal ebéd közben meg biztos hogy nem a gyerekkori traumáim feldolgozásának spirituális háttere lesz a téma. Megvan a dolgok helye és ideje, és bizony nagyon furcsa és nyomasztó egy ebédlő lenne, ahol mindneki kussban ül, hiszen jaaaaaj, ők túl szofisztikáltak a csevegéshez...

2023. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
47%

Fröcsögj csak nyugodtan, ebből látom hogy valami nagyon betalált nálad. És tudod mit? Örülök is neki. Képzeld, én pl nagyon jól elcsevegek élőben akármiről, mivel baromi jól informált vagyok a világ dolgaiban is, és általában szokták is komázni az emberek a meglátásaimat, tudásomat és a laza stílusomat. Az egyedi szemléletemről már nem is szólva, bár te szerintem nem igazán érezheted át ennek a valódi jelentőségét. Viszont amikor csak ez van, és semmi valódi mélység, az eléggé elfáraszt egy ponton már. Nem véletlen szoktam az értelmes és mély emberek társaságát keresni. Akad olyan is, ég és föld a beszélgetések minősége.

A probléma meg az, hogy sokan még barátságban / kapcsolatban se képesek mély témákba menni, mert alkatilag képtelenek rá. Sekélyesek, buták és egyszerűek. Nem is értik az élet mélyebb összefüggéseit. Rosszabb esetben még előadják hatalmas arccal hogy igen ők aztán nagyon okosak és elvontak, csak épp amikor sokadjára is a csöves valóvilágos témákkal próbál traktálni, akkor jöhetsz rá hogy valami mégse annyira kerek. Bár bizonyára vannak olyan ostobák, akiknek ez számít szofisztikált csevegésnek.

És maradjunk csak annyiban, hogy szeretnél te olyan unalmas lenni mint én. Gondolom az a tipus vagy aki ezerrel kapar hogy valami hú de egyedi csodának mutassa magát. Nekem ilyenekre sose volt szükségem. De tudom, ti mind egyéniségek vagytok. Én nem, szerencsére. Nem is akarnék ilyen "dicsőségben" osztozni, ahol a magadféle emberek tombolnak.

2023. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!