Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért megszokott, ha férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megszokott, ha férfi impotens/alacsony libidó -> menjen 10 féle helyre és annyi gyógyszert is szedjen? De nő -> ne csináljon ilyeneket, amit sokszor ők erőltettek a férfira, helyette "most szakítsunk mert én még túl fiatal vagyok"?

Figyelt kérdés

És nem kell jönni hamis vádakkal, hogy azért nem áll fel a farka mert 3 más csajt dug.


Hanem mert mondjuk 10 éve együtt vagytok, az utóbbi 1 hónapban már nem áll fel neki.


Bevesz mindenféle orvosi gyógyszert, és valljuk be ezeket a nők is szokták rendesen erőltetni, nyomni hogy ezt vedd be azt vedd be, ide menj oda menj - amit egyébként maga a férfi megtenne magától.


A nő meg? A büdös életben nem láttam de tényleg még egy olyan esetet, ahol a nő próbálná meg mondjuk akkor az ő libidóját levinni, elmenni orvosokhoz és kérni egy kis tablettát amit bevesz naponta 1x.


De nem. A nő ilyenkor túl fiatal, természetesen dugni akar még 70 évesen is.


Szóval a 10 évnyi esetleg már házasságbeli kapcsolatban 1 hónap után "na most szakítsunk én még túl fiatal vagyok hogy ne éljek (dugjak)"



2023. máj. 7. 09:19
 71/91 anonim ***** válasza:
95%
Továbbra is várom a választ, hogyha neurológus vagy, aki együtt működik a pszichiátriai osztállyal, akkor miért itt hallottad először a zárt osztály kifejezést.
2023. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
97%
Csak hazudik. Ennyi ésszel ápolt ő, nem orvos.
2023. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 A kérdező kommentje:

71


Én írtam magamtól, hogy oszályra járok. Nem csak pszichiátriai felügyelet, bírói szemle miatt is, de neurológiai konzultációkra is járok.


Meg egyebekre, ha visszatekered a válaszaimat.


Én bíriói szemlén voltam, de ott is nagyon ritkán, mert pszichiáterek szoktak részt venni. Orvoshiány miatt volt, hogy engem hívtak be.


Úgy látszik idéznem kell megint.


Én írtam:


"a 2. kommentre is reflektálnék, de csak a neten néztem utána mi az a zárt osztály meg a körülmények. Úgy látszik, hogy mivel ő 100%-ban jobban ismeri a szabályokat ott telefonhasználatra (is?), ő jobban tud mindent ebben a tekintetben mint én. Szóval erre nem igazán tudok reagálni/segíteni, mert ez még nem is személyeskedés. Őszintén nemtom mi az a komment."


Válaszom: Igen. Zárt osztályon nem jártam, nem tudom milyen szabályok vonatkoznak rá, hogy a telefonod elveszik ahogy a tapasztaltabb válaszoló írta.


Betegfelvételkori bírói szemlén (ahol a farmakolterápia szükségesség meg állapotfelmérés megállapítására kerül sor) pedig nem turizmus jelleggel viszik körbe a hivatalos embereket a szobákba, közöm sincs sem a nyílt osztályhoz vagy a zárthoz, az nem az én területem hanem az ellátó pszichiáteré, mert hivatalosan én ilyen intézkedésekre, döntésekre, határozatok kiállítására, aláírására nem vagyok felhatalmazva és akkor jöhet a pereskedés meg minden, mert ismétlem, én nem vagyok pszichiáter.


De értek valamennyit ahhoz a területhez mert van közös fiziológiai, farmakodinamikai rész a neurológia és a pszichiátria között (nem is kevés), de ez nem ad abszolút felhatalmazást mindenre, hogy én majd felírjak neked depresszióra esketamine-t, L-DOPA-t, valproát savat vagy ilyeneket, hiába lehetnek hatásosak.


Ahogy írom megint, szemlén vagy hajnali felügyeletkor vagyok ott, hogy a többiek tudjanak funkcionálni napközben, mert ők is (az orvosok) már idősek ~60 - 70 évesek, én meg még viszonylag fiatalabb vagyok.


Illetve szemlén említődik meg a neurotikus vagy pszichotikus állapot súlyossága, meg páciensi beleegyezés, konzultációk sorozata (pácienssel meg nélküle is).


Több intézményi procedúra infót a menetről nem adok ki, mert nem rátok tartoznak.


És nem azért, de ki mondta, hogy itt hallottam először a zárt osztály kifejezést?


Már megint a személyeskedő kommentek jönnek. De leírtam, ha van benne tartalom, arra válaszolok.


De egyébként még mindig nem a kérdésről beszélünk, hanem rólam, megint engem támad a nagy része a válaszolóknak, ahelyett hogy azt a nyamvadt kérdést vitatnánk meg.


Még válaszolok pár nem ideillő kommentre, úgy 2-re, mert szükös az időm és szeretnék pihenni is, párommal lenni. Remélem ez a kötetlen kommunikáció még azért megengedett.


A pihenésbe beletartozik az érdemi diskurzus is, ha feljövök erre az oldalra és nem szembesülök sorozatos személyeskedéssel.


Kapok azt eleget kórházban akik azon vitatkoznak velem hogy szed felinbutazont meg baclofent diazepammal, meg ciklooxigenáz1,2 gátlót de neki több seduxen kell (diazpam) a spaspticitás miatt, holott már feltételezhető a dependencia és abúzus kialakulása, ahogy a Xanaxnál, Rivotrilnál, Lorazepmanal. De valaki meg nem lesz dependens tőlük, sőt nagy részük, ha betartják a szabályokat ritkán válnak azzá.


Az abúzust meg maga az illető dönti el a saját kárára.


És a páciensnek idős koruk létére már nem kaphatnak többet a gyógyszerekből, mert a medikátumok nagy részét a P450-es enzimek bontják le, inhibitáló vagy indukáló módon, a toxikusság valószínűségi növekedésével ha polyfarmakológiát alkalmazunk, pláne időseknél.


Mellette idős, nehezebben bontja le a gyógyszerket a mája, vékonybele, veséje, pláne ha esetleg PPI-t szed, mert a gyakran megnövelheti a plazma koncentrációját, és a felszívódását a gyógyszereknek (bocsi fordítva: felszívódás -> plazma konc., kicsit fáradt vagyok), és a reflux, dispepsia, gastroparesis rendellenességek, nem ritkák idős korban.


Kisebb adag kell és esélyes hogy elhunyhat, ha felelőtlenül veszi be "mert ő jobban tudja". Pláne ha tramadolról van szó, mert nagyon sok esetben olyan skeletalis problémák vannak, amiket az állam nem támogat és a helyreállítása lehet több millió.


A szegény 70 éves ember meg nem tudja kifizetni, mert mindennek növekszik az ára. A gyógyszertárakban is otthagynak 20 - 40 ezer forintot havonta, mert a kormány-NEAK-OEP banda sorozatban vonja meg a támogatott gyógyszereket vagy az emelt támogatott gyógyszerek %-os támgatását.


Pl. tianeptine 90%-os támogatás van a NEAK oldalán, a rendszeremben is, erre tájékoztat engem a páciens, hogy több ezer forintot kellett fizetnie. Visszanéztem és emelt-en 90%-os támogatást ír. Felhívtam a gyógyszertárat közölték velem, hogy x-forintba kerül jelenleg. Számolva durván 49% jött ki.


Felment az agyam. Akkor most hogy írjak olyan idős betegnek akinek gyenge HUF nyugdíja van, és nem Németországból érkező EUR-ós, hogy megkapják amit kell?


És akkor jön, hogy hát akkor írunk kiemelt támogatásra Tramadolt fájdalomcsillapítót. Marha jó. Változtathatunk az egész terápián szinte dózis tekintetében, meg lehet minőségében is.


És ilyenkor konzíliumon miről kell beszámolnom? Miért adtam ezt? Miért nem nyomatékosítottam jobban a pácienst a gyógyszerről miért ez? Miért nem az? Pedig ott sem voltak, alig ismerik a körülményeket, és mindent utólag ellenőrizve is jól tettem. Elmondva a kondíciókat húzzák a szájukat, de látom, hogy egyetértenek de "nem jó az intézményi politikának".


Mindemellett, úgy, hogy emellett szívességből megyek pszichiátriára segíteni mert szó szerint néha nincs orvos, csak én. Általában hajnalban fáradtan, és van párom is akivel időt szeretnék tölteni és ő is velem.


Jól felcsesztétek az agyam.


És ez volt az utolsó, hogy bármi ilyet írok, ami nem a kérdéshez kapcsolódik.


Ameddig nem jön értelmes válasz, addig nem írok semmit, max lepontozok. Addig meg kiemelem még pár napig a kérdést alkalom szerűen, hátha jön a kérdésemre válasz.


Ez már azért undorító amit műveltek. Így ~70. kommentre. Tisztelet a kivételnek.


Személyeskedők engedjétek szabadjára a belső frusztrációitokat. Nem fogok rájuk reagálni, de megértem, mert az egész ország kb. ilyen, főleg a betegek, legyen az mentális, vagy fájdalmakkal kűzdő beteg vagy egyéb, és én erre vállalkoztam, hogy veletek foglalkozzak és meggyógyítsalak.


Nem tudom, egyre rosszabb a helyet itthon, én is fontolgatom párommal, hogy menjünk el ebből az országból. Ez már bírhatatlan így is.

2023. máj. 9. 17:04
 74/91 anonim ***** válasza:
95%
Te vagy frusztrált, te szerencsecsomag! Egészséges nőkkel akarsz komoly gyógyszereket szedetni! Nézz már magadba, te elmebeteg!
2023. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
95%
Jézusom, te mit szedsz? Adj már belőle. Nagyon durván elmebeteg vagy. Még mindig hiába dobálózol szakkifejezésekkel, attól nem leszel hitelesebb és senki se hiszi el, hogy orvos vagy. Ja és nyugodtan menjetek el ebből az országból! Ígyis van elég bolond nélküled is. Made my day! Zseniálisan tolod a trollkodást! 😂
2023. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
93%

Maradjunk annyiban, hogy a feleséged pont annyira nőgyógyász, mint amennyire te neurológus🤣

Keress fel egy "kollégát", mindkettőtöknek szüksége van rá. Az se baj, ha külföldön. Itt így is túl sok a bolond, és mint bizonyára tudod, a Lipótot sajnos bezárták. Azért vagytok ennyien szabadon.

2023. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, most te térsz el az eredeti témától, nem a gyermekemről meg az apukájáról szól a poszt, hogy az említettnél mélyebben belemenjünk:-)


Annyit csak, rendben zajló terhesség esetén szükségtelen tartózkodni a szexuális élettől. Ez nemcsak az én laikus véleményem, nőgyógyászoké is. Tudom, tudom, a te fejedben a libidócsökkentő lenne a megoldás;-)


"Ne felejtsd el, hogy nem orvosi fórumra írtál be, és a téma, amit felhoztál, nem is igényel mélyebb ismereteket!"


Szövegértés egyes, sehol nem írtam ebben, hogy szerintem valóban orvos lennél.


„Mivel orvosi gyógyszerekre hajtják a férfiak nagy részét. Csak nem tudom, hogy a nők miért nem hajlandóak ugyanerre a kapcsolatért, házasságért? Félnek beszedni a gyógyszert amire az élettársukat buzdítják, vagy vetik fel a lehetőségét? Ő szedheti, én nem (akarom) alapon?”


Millióan leírtuk már: Ha a férfinak van működési zavara, akkor őt vizsgálják, kezeljék, ne a rendben funkcionáló felet! És szakadj el a gyógyszerektől is, van, akinek pszichoterápia lesz a megoldás, másnak mondjuk az, ha leszokik a piáról stb.


76-os: A párja nemhogy nem nőgyógyász, de nem is létezik:-) Némi trollkodás van a kérdezőben, de szerintem az alapprobléma valós (és természetesen ő az impotens férfi, akit elhagyott a párja), a nők gyógyszerezése már lehet egy szándékosan túltolt teória. És tuti, hogy nem orvos.

2023. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
86%

"És tuti, hogy nem orvos."


Így van. Viszont pszichiátriai kezelt.

2023. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
95%
Lol. Én vagyok a 2. válaszoló, nem ismerem saját tapasztalatból a zárt osztály körülményeit, csak van a rokonságban pszichológus-pszichiátriai szakápoló házaspár, nyilván érdekel, mint a laikusok többségét, hogy mi is van ott, én is szoktam mesélni a saját munkámról. Azt viszont bárki meg tudja állapítani kivülállóként is, hogy te oda való vagy. Akkor voltál te orvos, amikor én a Mikulás.
2023. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
92%
Múltkor még csak nőgyógyász ismerőse volt, aki szerint egészséges és normális dolog naponta kimosni a hüvelyt. 😆
2023. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!