Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért fontosabb egy nőnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontosabb egy nőnek a férfi kinézete mint az, hogy 31 évesen sikeres vezetőbeosztású férfi valaki és mellette kedves,humoros,stb. is?

Figyelt kérdés

Miért érdem az, hogy egy férfi jóképűnek születik és mellette lehet, hogy a kukás autó hátulján áll , illetve nem is viselkedik úgy a nőkkel ahogy kellene még is minden nap másik nőt kap meg csak azért mert jól néz ki?


Ellenben van valaki aki nem születik jó képűnek csak átlagosnak, de emelet átlag feletti sikere van a munka terén, tehát egy sikeres férfi. A nőket ez még se érdekli maximum a pénz része amelyik olyan.


Mikor fordult ki ennyire magából a világ? Tényleg ennyire kimosta az agyát a nőknek a social media?


2023. jan. 31. 16:42
 341/379 anonim ***** válasza:
100%

#322

Úgy látom, te sehogy nem tudsz elszakadni ettől a ranglétra meg fizetés témától.

Tőled akármit kérdez akárki, mindig a fizetésre és pozíciódra lyukadsz ki.

Kapsz egy ártatlan kérdést (ami mellesleg jó megoldás is lehetne), hogy miért nem jársz el néha barátokkal szórakozóhelyekre, de te még ebből is ezt a témát hozod ki.

Komolyan, minden érved ebből indul ki. Olyan neked ez a fizetés + pozíció téma, mint valami védőpajzs. Ezzel mindent megmagyarázol, ez mindennek a kiindulópontja nálad, ez minden érvednek az alapja. Ha valaki kritikával illet, akkor magad elé vonod ezt a pajzsot (fizetés + pozíció), és ezzel el is van intézve az érvelésed lényegi része. Az érvelésed arra épül, hogy a vitapartneredet elsőként ledegradálod egy nálad jóval alacsonyabb szintre, és csak ezután reagálsz az érveire, ezzel bebiztosítva, hogy a másik fél úgy érezze, neked van igazad, hiszen alapból sem vagytok egy szint. Tehát elsőként hitelteleníted a másik felet ezzel a szintkülönbség-éreztetéssel, és csak utána reagálsz neki. Ha pedig a másik fél nem áll kötélnek, nem ismeri el az igazad, akkor még erősebben érezteted vele, hogy te milyen magasan állsz, és emiatt te automatikusan mindent jobban tudsz. Így érvelsz te. De sajnos nem vagy egyedül ezzel, sok ember, aki magasra került, ilyen ocsmány módon kezd el viselkedni másokkal szemben. Ismertem én is ilyet sajnos, csak ő még a '89 előtti, és a 2010 előtti rendszerben volt kormányhoz közeli, néhány milliárdos vagyonnal rendelkező vállalkozó, de akkora egója, önbizalma volt neki is, annyira degradáló volt másokkal szemben, hogy a végére a felesége öngyilkos lett, a gyerekei és a családja meg mind otthagyták öreg korára. Ma egyedül él egy hatalmas kúriában. Mélységes tiszteletem azokkal szemben, akik megtartották emberi mivoltukat a vagyonuk, pozíciójuk ellenére is.

Amúgy meg nem, nem hiszem, hogy probléma lenne ebből, hogy X barátod ennyit keres és ilyen pozícióban van, te meg olyanban. Semmi az égvilágon nem lenne belőle, hacsak valaki tényleg nincs nagyon lenn (pl. olcsó gyárimunkás, közmunkás, stb.). De ezt meg kétlem, ugyanis a hasonlók általában megtalálják egymást (hasonló szemléletmód, hasonló státusz, sőt még hasonló kinézet is olykor).

Mint mondtam, neked meg azzal vághatnának vissza, hogy nekik van olyan nőjük, amilyen neked nincs. Szóval szokj le erről a hozzáállásról szerintem, mert tényleg nagyon taszító emberileg az ilyen.

2023. febr. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/379 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

És akkor adja is magát a kérdés: Miért nem tudsz elszakadni a fizetés + pozíció témától?

Nyilván azért, mert ezen kívül üres az életed. Otthon vagy egyedül, barátokra nincs igényed, nincsenek is, a szép és szerető barátnő meg sehogy nem akar összejönni. Ezt a magánéleti űrt, ürességet pedig a dohányzás, sörözés és falás tölti be. Erős a feltételezésem, hogy boldogtalan is vagy magánéleti téren.

Pontosan jól írta valaki, a magad mások fölé helyezése épp ezt hivatott kompenzálni. Az érvelésed meg mint írtam úgy néz ki, hogy mielőtt reagálnál valakinek, elsőként hitelteleníted a másik felet a szintkülönbség-éreztetéssel, hogy a tőled jövő érv hitelesebb legyen, erősebbnek hasson. Ezért említed meg majdnem minden kommentedben a magas pozíciódat. Mi másért?

Főleg ezen két okból viselkedik a kérdező ilyen degradáló módon, nincs ezen nagyon mit rágni.

2023. febr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/379 anonim ***** válasza:

Mamahoteles, bmws műszakvezető. 😁

"Anyámmal élek, babettával járok és én ne legyek kemény?"

2023. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/379 anonim ***** válasza:

#322

Én rendszeresen eljárok hétvégente a városba szórakozni barátokkal, széles ismerősi-haveri köröm van ilyen szempontból.

Bizony mondom néked, hogy ez úgy szokott kinézni, hogy a széles haveri körből a hasonló kultúrabeliek között szokott kialakulni barátság, vagyis ők alkotják az alap társaságot, ők járnak el egymással rendszeresen.


Példák:

1. A tipikusan értelmiségi szemléletmódú és mentalitású emberek között alakul ki baráti társaság (a fizetés és pozíció nem igazán szokott számítani, sokkal inkább a hasonló kultúra).

2. A tipikusan szakmunkás "kultúrájú" és mentalitású emberek szintén egymással szoktak inkább barátkozni.

3. A segédmunkások szintén egymással szoktak barátkozni.

4. A közmunkásokról nem is beszélve, persze ők nem járnak el szórakozni, de erős a feltételezésem, hogy ők is egymással alkotnak egy baráti kört.


+1: Vagy pl. azt is lehet mondani, hogy extrovertáltak az extrovertáltakkal, introvertáltak az introvertáltakkal; vagy csajozógép típusú srácok a csajozógépek típusúakkal (de ezek között már JELENTŐSEN több az átfedés). Én is inkább introvertált vagyok, távol áll tőlem a csajozógép mentalitás, a legjobb barátaim mégis extrovertáltak és csajozógépek, egyikük meg különösen. Emellett viszont nekik a további közeli barátaik nagy része szintén hasonszőrű (extrovertáltak és csajoznak minden hétvégén).

Szóval itt már bőven van "vegyülés", de az első 4 csoportra maximálisan igazak a leírtak, a "kultúrák találkozása". De természetesen ott is vannak kivételek, ez csak a szemmel is jól látható általános helyzet.

2023. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/379 anonim ***** válasza:

Ja, és azt lehagytam, hogy ebből kifolyólag nagyon nem jó az a kifogás, amit említettél, hogy szintkülönbség lenne a javadra. Anyagilag lehet, de mint írtam, hasonló kultúrkör között nem szokott ilyen probléma lenni egyáltalán.

Ha a társkeresőt nem szereted, akkor neked élőben kéne próbálkoznod, ott jelentősen nőnének az esélyeid, hisz több odamehetnél akár 10 nőhöz is egy este alatt.

Csak az a gond, hogy neked aztán bármit mondhat az ember, úgyse fogadsz meg semmit. Minden tanácsra csak legyintesz, elhessegeted magadtól. Ha ennyire jobban tudod, mi a teendő, akkor meg tényleg felesleges panaszkodni a nőkre, miközben se nem használod ki az esélyeid, se nem vagy hajlandó többet adni a külsődre. Vagyis, várod a sült galambot cselekvés helyett.

2023. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 346/379 A kérdező kommentje:

#341


Ha ilyennel vágnának vissza akkor én meg közölném, hogy de hát ilyen nőt én is kapnék csak én nem érem be ilyen szinttel. Volt is anno még egy hasonló eset amikor felhánytorgatta az egyik jobbik haverom egy kocsmázás során, hogy neki van nője , nekem meg nincs szóval ne okoskodjak. Gyorsan bele is nyomtam az orrát, hogy igen van egy túlsúlyos csúnyácskább barátnőd, nagyon büszke lehetsz rá, csak hogy nekem ilyen nem kéne akkor se ha fizetnének érte. Volt is egy kis összezördülés, de ezután még pár évig jóban voltunk, betudta annak, hogy csak részegen mondtam ezt.

2023. febr. 9. 16:49
 347/379 A kérdező kommentje:

#342


Nem említem meg a magas poziciót minden válaszban, szerintem ha összesen nézzük akkor 10%-ban sem.


Egyébként meg ha valaki csesztet azzal, hogy alkoholista/dagadt/akármi vagyok akkor miért ne reagálhatnék rá? 1, nem vagyok az 2, ő meg egy bérrabszolga aki sose ér olyan szintre mint én


Nem vagyok híve a "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" mondásnak, sőt.

2023. febr. 9. 16:52
 348/379 A kérdező kommentje:

#343


Nem voltam rá kíváncsi, hogy 30 éves szakadt BMW-vel jársz és műszakvezető vagy, illetve mamahotelben laksz, de azért köszönöm válaszod.

2023. febr. 9. 16:52
 349/379 A kérdező kommentje:

#344


Nem volt új haverom/barátom az iskolai éveim után. A középiskolai haverokkal tartottam a kapcsolatot még sokáig de aztán leépítettem őket a korábban kifejtett okok miatt. És nem, hiába hegyezed ki erre nem amiatt, hogy vezető lennék mivel akkor még nem is voltam az amikor már abbahagytam velük a társalgást és közös ivást/bulizást.


Nem véletlen, ez a legtöbb emberrel így van, iskolás éveiből vannak barátai, később nehezen keletkezik, kivéve ha valaki erre vágyik, de én pont, hogy nem vágyok ilyen terhekre már.


Egy szép és csinos nő kell aki azt csinálja amit én mondok és ennyi.

2023. febr. 9. 16:58
 350/379 anonim ***** válasza:
100%

De, rendszeresen azon pörögsz, hogy neked állítólagosan mennyi pénzed, milyen kocsid és milyen melód van, holott továbbra sem érdekel SENKIT. Ettől nem leszel sem több, sem vonzóbb, sem jobb belső értékekkel rendelkező, sem szerethető, sem semmi a világon.

A különbség annyi, hogy teljes joggal neveznek elhízottnak, hisz tényszerűen az vagy. Ahogy teljes joggal neveznek alkoholistának is, hisz tényszerűen az is vagy. Ezek megcáfolhatatlan és többszörösen bebizonyított, alátámasztott állítások. Az egy dolog, hogy te szigorúan tagadod a tényeket és annyiban merül ki az “érvelésed”, hogy kitartóan ismételgeted magad, gondolván hogy akkor talán igazad lesz. 🤷🏻‍♀️ Ez a saját szegénységi bizonyítványod. Ahogy az is, hogy ha tényekkel alátámasztva kijelentik a kommentelők, hogy túlsúlyos és alkesz vagy, akkor te egyből jössz a szaros pénzeddel és nem létező szinteddel, hisz legjobb védekezés a támadás ugyebár, agyi kapacitás híján helyett pedig marad a teljesen oda nem illő, érvnek csúfolt sárdobálás. Attól még, hogy te az élet egyetlen területén, a munkában magasabb beosztásban vagy, mint más, véletlenül sem jelenti azt, hogy mindent jobban is tudsz, ezt bebizonyítottad itt párszor. Ahelyett, hogy érdemben érvelnél és tényekkel alátámasztanád a kis mondandódat, te inkább a felsőbbrendűségedet próbálod itt szánalmasan bizonygatni, mert ezenkívül semmi mást nem tudsz felmutatni a nyomorult életedben. Barátaid nincsenek, amit nem csodálok. Nőd nem volt, nincs és soha nem is lesz, ami úgyszintén maximálisan érthető. Egy érzelmi 0 vagy, 0 emberi kontakttal. Őszintén sajnállak.

2023. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!