Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Párkapcsolati piac állami szabályozása hogyan?
Kérlek, valaki magyarázza el.
Vegyük azt, hogy a nők 25 százaléka átlag feletti, 50 százaléka átlagos, 25 százaléka átlag alatti. Gondolom, mindenki, aki nőt szeretni államilag kiutaltatni magának, a felső 25 százalékból szeretne egyet. Ez akkor azt jelentené, hogy többen osztoznak egy nőn? Vagy várólista lenne, és mondjuk két hét után kéne a nőt továbbadni a következő várakozónak?
És mi lesz azokkal a nőkkel, akik nem kellenek az adatbázisból válogatóknak? Ők választhatnak szabadon párt, vagy ha valaki szemet vet rájuk, akkor rendelkezésre kell állniuk?
Valaki, aki ezzel foglalkozik komolyan, magyarázza már el, mert nem áll össze.
#88 "A többségnek ezzel nincs gondja"
Azért én kíváncsi lennék, hogy a különböző korcsoportokban, férfiak-nők viszonylatában ki mennyire találná előnyösnek, jónak a mai rendszert. Ha lennének erre közvélemény kutatások, simán meglepő, megosztott eredmények lennének, és egyáltalán nem olyan fekete-fehér ügy ez, mint amilyennek elsőre tűnik.
#89 Nyilván valamilyen módon szelektálni kell a választható potenciális társak számát, ezért ezt megtesszük központilag a külső alapján (de objektív szavazással), de utána a csoporton belül már minden más, így nyilván személyiség alapján is történne az ismerkedés. Innentől szabad a választás, csak az első két lépést szorítjuk egyértelmű korlátok közé, az egyenlő feltételek biztosítása érdekében.
"aminek nem lennének nyertesei azokon a maréknyi inceleken kívül."
Ők sem. Ugyanúgy nem kellenének senkinek. Ezek képtelen felfogni, hogy nem a külsejükkel van a fő gond. A válaszban is csak a külső alapján szelektál, pedig ez így a legnagyobb baromság.
Még annyi hozzátennék, hogy egy ilyen rendszert egyébként népességtől függően a teljes adóbevétel 0,5, legfeljebb 1 százalékából létre lehetne hozni és lehetne működtetni, úgyhogy minimális többletkiadást jelentene az államnak, viszont cserébe a társadalom egészére kiterjedne a program.
Ahogy mondtam, Kína már ma is ebbe az irányba tart, az USA pedig lázasan jegyzetel (naivitás lenne azt gondolni, hogy a nagyobb kontroll ne imponálna a nyugati vezetőknek).
#94
Ja, egy jól kidolgozott "ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is" ötlet.
Csak mert Petike peches, és nem jön össze neki a barátnő (amit amúgy őszintén elhiszek, hogy szar) attól nekem miért ne lehetne szabad azzal ismerkednem, akivel szeretnék?
"attól nekem miért ne lehetne szabad azzal ismerkednek, akivel szeretnék?"
Többek között ezért:
#94 "akkor törvényileg tiltva lenne nekik, hogy kapcsolatba lépjenek? És mi lenne tiltva? Egy ártalan randi is, vagy csak a szex?"
Ez már egy nehezebb kérdés, erről lehetne vitatkozni. Én személy szerint betiltanám teljesen, de lehet, hogy az már túlzás lenne.
#98 Semmivel nem jobb ez sem, sőt. Amerikában a 18 év felettiek 26 százaléka él valamilyen mentális problémával, szóval a társadalom negyedét te most simán kirekesztetted. Én legalább EGYENLŐ esélyt adtam MINDENKINEK. Ez a lényeg.
A párkeresésnek egyáltalán nem feltétele a "mentális stabilitás", mentális betegséggel élők is élnek boldog párkapcsolatokban, akár "egészséges" ember mellett is. Ha ilyen alapon diszkriminálsz embereket, az még rosszabb is, mint az én javaslatom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!