Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sok nő miért használja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért használja a "pénz" helyett az "ambíció" kifejezést?

Figyelt kérdés

Ha pl. egy pasi nem egy Krőzus, akkor nem azt mondják, hogy "nem jönnék össze veled, mert nincs pénzed", hanem hogy "nincs benned ambíció!" Pedig a kettő ugyanaz, hiszen az ambíció azt jelenti, hogy legyen jobb munkahelyed ergo több pénzed.

Érdekes módon az újgazdag kölykök, akik csak beleülnek apuci cégébe, sose kapják meg, hogy "nincs bennük ambíció, inkább szerezz egy diplomát".



2020. nov. 28. 08:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

#6 Elég a mesedélutánból, nincsenek neked ilyen ismerőseid, te csak a feltételezéseidet mondod el.

Ambiciózus a munkához való hozzáállást jelenti, ami nem egyenlő azzal, hogy mennyit keres valaki, bár sokszor ez is benne van. De ha valakinek olyan szakmája van, amivel eleve nem lehet sokat keresni, azt tudomásul kell venni. Tanárként mégis azt látom, hogy az összes tanár, könyvtáros, oktató kollégámnak, ismerősömnek, csoport és szaktársamnak van már felesége, gyereke. Szóval nem kell egy multinál amibiciózusnak lenni, vagy válllalkozni.

De ha valaki annyira nem volt soha értelmes vagy amibciózus, hogy tanuljon és ezért dolgozik egy boltban vagy egy irodában érettségivel akkor ez nem vonzó tulajdonság, akkor sem, ha megkeres annyit mint egy tanár mondjuk, aki ezért egyetemre ment és tanult, küzdött valamiért. Az egész hozzáállás kérdése.

2020. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
10. Ha lenne barátnőd, akkod eszedbe sem jutnának ilyenek, csak élveznéd őt és az életet, örülnél a fejednek.
2020. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem találtad ki, nem vagyok nő csak ismerem a fajtádat aki folyton csak panaszkodik, büdös a szája, zsíros a haja, nincsenek tervei az életben, lusta, rágja a körmét és annak tudja be a szingliségét hogy nincs pénze.
2020. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%
És még ezek a barmok beszélnek arról, hogy milyenek a nők. Vicces 🌭🤣🤣
2020. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert a saját értelmi képességeikből max WC pucolásra telik, na jó amíg tart az a pár feszes évük, esetleg valami recepciós ,,karrierre" így hát marad az élősködés az ,,ambíciózus" férfiakon.
2020. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
19%

Én valószínűleg értem, hogy mire gondolsz. A páromnak nagyon sok pénze van, de nem ambíciózus. Elmegy dolgozni, hazajön és este 9-ig lövöldözi a gépen a szörnyeket, majd elmegy aludni, másnap kezdődik elölről. Nem érdekli semmi, ha valamit meg kell csinálni, azt nekem kell mondani.

Ha egy nő ambíciózus pasit szeretne, akkor valójában arra gondol, hogy legyen képes sok pénzt szerezni, amiből jól lehet élni. Ha ez a pasinak már megvan anélkül is, hogy ambíciózus lenne, akkor végülis tökmindegy, hogy milyen, mert a célt elérte. És igen, sok nő ezt nem vallja be, hogy tulajdonképpen a pénzről van szó. Én is sóvárogva nézem a szomszéd pasit, aki mindent megcsinál otthon, kezébe veszi a dolgokat, de aztán arra gondolok, hogy én meg cserébe a karib-szigeteken nyaralok. Nagyon szépen élünk mi is anyagi gondok nélkül, soha nincs egy vita se, szóval az én párom pénzzel kompenzálja azt, ami belőle hiányzik. Tényleg hiányzik, de beletörődöm, mert a végeredmény (majdnem) ugyanaz.

2020. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
12 Akkor e szerint az itt hápogó nők mind besavanyodott egyedülálló vénkisasszonyok, mert különben nem itt vergődnének, hanem élveznék a pasijukat meg az életet?
2020. nov. 28. 09:11
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

"hanem vállalkozó, focista, mérnök, orvos,..."


A világon nincs ennyi mérnök, orvos.

Másrészt nekik talán nem lehet barátnőjük?

2020. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#4 már bocs, de egy mérnök vagy orvos nem tanult, művelt és olvasott? Hol élsz?

Egyébként nyilván összeköthető az ambíció a pénzzel. Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy amíg élhetünk jobb körülmények között, akkor ne a lustaságunk (ambíció hiánya) miatt ne legyen meg az a szint.

Sokan nem így gondolkoznak, szóval felesleges általánosítani. Sok nő is elégedett a saját munkájával, valószínűleg ők nem keresnek munkamániás pasit.

Nekem fontos a szakmai előrelépés és az élet is egy olyan férfival hozott össze, akinek ez szintén fontos. (Mondom ezt úgy, hogy feleannyit keres nálam, nem a pénze miatt vagyok vele.)

2020. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig beismerem itt a nagyközönség előtt is, hogy számomra igen is fontosak voltak az anyagiak, amikor párt kerestem. Semmi extra igényem nem volt, csak az, hogy azt az életszínvonalat, amit magamnak megtudtam teremteni, adja hozzá a férfi is, ezáltal ketten együtt csak méginkább gyarapodunk és nem visszahúzzuk a másikat anyagi értelemben.

Ezen felül én ambíciózusnak tartom magam, mert dolgozom, folyamatosan képzem magam, szakmai konferenciákra járok és úgy gondolom, hogy mindig van hova fejlődni. Emellett is bőven jut időm a férjemre és mostmár a gyerekünkre. Ha a férjem nem ilyen kaliber lenne, akkor nem illenénk össze, mert a szemében egy törtető p*csa lennék, aki neki sok.

Kell, hogy ő is menni, tenni akarjon, mindig jobb pozíciókat elérni, többet tudni, stb. Számomra ez nélkülözhetetlen egy férfiban, így értjük meg egymást, így tudjuk jól szervezni az életünket. Teljesen mindegy, hogy mennyi pénze van, ha az a családi vállalkozásból jön, amiért ő egy fogpiszkálót sem tesz soha keresztbe, akkor lehet, hogy az "anyagi kritériumomnak" megfelel, sőt túl is teljesíti azt, de hosszútávon kinyírnánk egymást az életfelfogásunkkal.

Szóval a kettő egyáltalán nem ugyanaz, az más kérdés, hogy jó esetben az ambíció kérdése akár az anyagi jóléttel kéz a kézben is járhat, ha piacképes a szakmája valakinek.

2020. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!