Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Tényleg így vélekednek egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg így vélekednek egyes lányok/nők?

Figyelt kérdés

Máshol nem igazán,de itt GyK-n olyan,mintha a nőknél hátrány,ha a férfi mondjuk 20-25+ és szűz.

Értem,hogy nem mindenkinél kizáró ok,de vannak akiknél igen? S ha igen,miért?



2018. febr. 28. 16:29
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/157 anonim ***** válasza:
0%

"akkor esetleg elhiszem, azt a rettentő általánosítást amit írtál a férj szerepről. "

Mi? Én nem általánosságban és kötelező érvénnyel beszéltem a férj szerepről, még csak nem is a saját elvárásaimról szólt, hanem a klasszikus férfi szerepről, amelyikről bármelyik Jókai kötetben találhatsz bizonyítékokat. Te állítottad magadról, hogy te klasszikus férfi vagy, én csak ezt cáfoltam. Te nagyon is modern vagy, nem klasszikus.

2018. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/157 anonim ***** válasza:

... de miért sorolsz a szűz férfiak közé, mikor világosan leírtam, hogy nem vagyok már az.


Viszont én élőben átéltem azt a sok görénységet, ami itt előfordult. Ugyan úgy megkaptam a "nem akarok második anyuka lenni" dologtól kezdve a "kiszerettem, elmúltak az érzéseim, nem ebbe a férfiba szerettem bele" szlogenekig. Csodák csodájára épp mikor szerényeb elmeséltem, hogy szűz vagyok, vagy később, hogy csak pár tiniszerelmem volt. Vajon miért? Kib... szott kegyetlenek tudtok lenni :D

...ez pedig megnevelt, megedzett. Aztán egyszer csak nem mondtam el, vagy épp megtanultam tálalni a dolgot.

Meg is jöttek az első sikerek, azóta már a többedik jól működő kapcsolatom is összejött.


Az meg, hogy ismerem a férfiakat, és tudom, hogy naívak vagytok az legyen az én bűnöm. :) sok jó barátom van, sok házas ember, van több értelmiségi (ha ez számít) férfi kollégám kisgyerekes apukák. Ez nem a nők átverése, hanem a férfi természet.

Ettől még rendes emberek vagyunk, apák, férjek stb.

Mi a bűnünk? Az, hogy belül aranyifjak vagyunk mind. Attól mert órás viták vannak a céges sörözésen a sales lányok fenékformájáról, még mi változik?

Ja, hogy ilyeneket nem mondunk el otthon. Ti meg azt hiszitek igen.

Ilyen dolgokra gondolok, nem megcsalásra, k...urvázásra barátnő mellett.

Ugyan úgy a múltamból sem fogom minden barátnőm nevét felsorolni...és azt sem, hogy egy béna szar voltam huszon éves nagy gyerekként ebben az egészben.

Ahogy a fiatal apukáknak is hidd el qrvára elegük van sokszor gyerekzsibongásból, és bemenekülnek inkább a céghez dolgozni, és a sales lányok seggén filozofálni, újra gyerekként érezve magukat. Komoly 30-40 éves férfiak.

Ettől még szeretik az asszonyt, meg a babákat, és ők már teljesítétték a "kvótát". Örülök neki.

Ettől még nem úgy állok egy kapcsolatnak neki, hogy kizárom ezt az egészet.


Lollypop ha veled összejönnék, akkor semmit sem vennél ebből észre. Egy normális izgalmas fazon vagyok, aki bármikor megkomolyodna Élete Nőjétől, HA úgy adódna. Lehet ehhez nekem több év kell, de abszolút nem úgy állok a kapcsolatokhoz, ahogy te gondolod.

A szűz férfiak 99% pont ugyan így áll hozzá.


Nem értem miért lenne fekete-fehér a világ...és kérlek ne légy ennyire naív. A férfiak nagyon nagy része a egy boldog párkapcsolatot akar... eszébe nem jut a gyerek meg a házasság, max több év után. Persze ha kipuhatolod akkor bólogat serényén. Túl van misztifikálva ez is.

2018. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/157 anonim ***** válasza:

Igen, volt némi fogalomzavar a klasszikus férfi dologgal kapcsolatban.


Ilyet soha nem írtam, hogy ilyen lennék, csupán cáfoltam, hogy a férfiasság fokmérője általánosságban az lenne, hogy huszonévesen lebabáztatsz, eltartod a családot és neveled a gyereked.


Ugyanakkor ez a Jókai regényes dolog meghalt a társadalommal együtt.

A klasszikus férfi korában kuss volt a nőnek, és egy rossz szóért szájbavert téged meg a gyereket is.

Könnyű volt klasszikus férfiként élni, hiszen a nő alsóbbrendű lény volt. Nem volt zaklatási ügy, nem volt szexizmus. Kemény udvarlás volt és kényszerházasságok.

A ház ura keményen fenntartotta a rendet, az asszony pedig nem karriert csinált, meg egyetemre járt, és feminista fórumokra, hanem nevelte az 5 gyereket, és alázatosan lerakta a vacsorát meg a sört az asztalra a mosogatás előtt.


Ez volt a klasszikus férfi kora... ez csak egy romantikus idea, semmi több.

2018. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/157 anonim ***** válasza:
54%

Jézusom... Ez az utolsó hozzászólásom. Olvass bele azokba a Jókai könyvekbe, nem olyan halott dolgok azok. De ha modernebbre vágysz, akkor ott van Kosztolányi. Azért ez a férfi szájba vert dolog nem pont így nézett ki, ez a valóságnak egy nagyon elferdített változata. Amit az átlag, olvasatlan ember gondol a múltról az egy sötét Grimm-mese. Amit itt felvázoltál a múltról az sokkal fekete-fehérebb, mint ahogy szerinted én látom a világot.

Talán nem árulok el titkot ha azt mondom, csak megerősítetted, amit eddig rólatok gondoltam.

2018. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/157 anonim ***** válasza:

Mégegyszer utoljáta leírom, ne sorolj be önkényesen sehová. "Rólatok".

Akkor az egész férfitársadalomról kezdhetsz filozofálni... mert bár nyers és igen bunkó a stílusom, de legalább őszinte vagyok. Látom nehezen viseled...


Idézlek, hogy megmaradjon az utókornak a mondandód esszenciája:


"Ez a másik veszélye a sokáig szűz férfiaknak, hogyha végre egyszer belekóstolnak nincs megállás. Nem jók társnak, férjnek. A csajozás, a laza kapcsolatok őket kielégítik és családi élet az csak valami szánnivaló női mánia az ő szemükben. Kicsit szomorú, hogy közben az ilyen emberek klasszikus férfinek hívják magukat. "

2018. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/157 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennének ezek a veszekedések, hogyha kukába dobnátok a sztereotipizálásokat és rájönnétek arra, hogy az élet összetett és nem lehet úgy leegyszerűsíteni, hogy aki szűz=elfog hagyni, nem tud konflikusokat megoldani, béna lesz az ágyban. Megkell ismerni a másikat! Az tök rendben van, hogy megtapasztaltatok valamit, de csak a tapasztalatokra hallgatni az csak egysíkú gondolkozáshoz vezet, a tapasztalatokon túl is kéne látni.

Ezért nem szeretem a facebookos, instás fillérekre váltott idézeteket, leegyszerűsitik az ember gondolkozását és féligazságokból áll. Utálom a pozitív gondolkozást is, mert az a legprimitívebb élethazugság és burokba zárja az embert.


Most képzeljetek el két ellentétes világnézetű mozgalmat, akik sose vitatkoznak egymással, mert az egyik másikra azt mondja, hogy elnyomók, fasiszták, gyűlölködők és szexisták vagytok. Szerintetek ez normális? Nem, mert szükség lenne a párbeszédre.

Ezt érzem, amikor erről a témáról van szó, hogy miért jó előre leírni valakit, akit nem ismerünk? Az ember nem egy doboz sampon akikre rávannak írva a tulajdonságok, hogy ezt meg azt tartalma és, ha esetleg szűz, akkor különböző problémák léphetnek fel.

Most őszintén a sztereotipiákból meglehet ismerni valakit? Hát nem úgy gondolom. Kukába kéne dobni és nyitni mások fele.

2018. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/157 anonim ***** válasza:

#156. Eddig messze ez a komment a leglényegesebb és legértelmesebb az összes közül.

Szerintem mindent leírtál. Zárhatjuk a kérdést...

2018. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!