Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos, hogy szakítani akar velem? Ti mivel érvelnétek?

Figyelt kérdés
A barátommal lassan egy éve vagyunk együtt. Jól megvagyunk, csak nekem időnként szükségem van új impulzusokra is hogy ne laposodjon el a dolog. Az első ilyen impulzus magas, barna, jóképű volt és lefeküdtem vele. (Lehet véleményt formálni, de a kérdés nem erre irányul, szóval mindenki csak magában). A barátomnak ezt elmondtam, és megbocsátotta. A következőket nem tudta meg, de pár napja kiderült, hogy olykor beújítottam impulzusokat (nem sok, havonta 1-2 alkalom és mindig más, szóval nem tartós szerető). Szóval ezen kiakadt, elmondott mindennek és azt mondta költözzek el tőle. (Mondjuk ez sem igazságos és nem is fogok elköltözni,de ez más téma). Én úgy tanultam anno jogi alapokból, hogy valami régi törvény szerint is úgy volt, hogy ha a férj megbocsátotta a feleségének a házasságtörést első ízben és nem büntette meg érte, akkor az már precedens és a továbbiakban sem kérheti számon tőle, mivel egyszer már mintegy áldását adta rá. Érveltem ezzel a barátomnak, de elég sültparaszt hogy ezt megértse. De a jog az jog. Tehetek valamit, hogy ne rakjon ki a lakásból és velem maradjon?
2010. ápr. 5. 12:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdésre válaszolva: ha csak a barátod és nem a férjed, akkor miért hivatkozol házasságra vonatkozó törvényre?
2010. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik ez a jogi okoskodás, de egyetlen dolgot tarts szem előtt. Nem Angliában vagy, a magyar jog nem ismeri a precedenst, minden tettet külön és önállóan kell értékelni és az nem lehet jogalap a megítéléskor, hogy ezt megelőzően akár ugyanaz a bíró másképp ítélt.

Tehát felejtsd el a precedenst. A magyar jog ilyen formában nem ismeri, így ezzel a magyar jogrendszerben nem érvelhetsz. A barátodnak joga volt van és lesz is másképp ítélni egy újra megtörtént eseményt. Ezt meg is tette - teljesen jogosan - és ez alapján a következő ítélete már a távozásod, nem pedig a marasztalásod. Sőt, az új tetted fényében a barátodnak perújítással - hiszen új tényező is felmerült - akár az előző (megbocsájtó) ítéletet is jogában áll felülvizsgálni.

Ha egyházjogot veszünk, akkor most a férjed foghatná a követ és úgy megdobálhatna, hogy a nem impulzusból származó kukacok(...) járkálnának p.nádban.

Tehát kedves kérdező, ne hivatkozz olyan jogi aktusra, amelyet a magyar jog nem követ. Hiszen ha te ezt teszed, a barátod nyugodtan nyúlhat iszlám vagy arab törvénykezéshez is, és felköthet az első fára. Ne akarj ilyet.

Bár tény, hogy kötelességeid nem kell teljesíteni a jogaid érvényesítéséhez, azonban arra számíts, hogy ez a másik félnél is jelenlévő és érvényes szabályozás...


A ház ha az exed nevén van, akkor nyugodtan nekiállhatsz már most perelni, mert valószínűleg egyéb úton nem fogsz vagyonhoz jutni - egy év még élettársak között is édeskevés.

Bár hozzáteszem, hogy ilyen éhes p.nával hamar találsz új fedelet - már ha nézel ki valahogy és nem vagy elég válogatós.


Sok sikert az életben, és előbb olvass, nézz körül, azután kérdezz - csak, hogy ne beszélj hülyeségeket.

2010. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
53%
A lakásban van tulajdonjogod? Gondolom nincs ,úgyhogy takarodj onnan. Ha vannak a neveden számlák amivel bizonyítani tudod, hogy te vettél oda mondjuk 2 vödör festéket, akkor oké, azt majd kifizeti neked,vagy a bíróság megítéli. De , bár én nő vagyok, ha nekem ilyen szöveget löktél volna be a fogaid bánták volna hülye pitsa. Adtam volna neked új impulzust....
2010. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:
Ha megütne , nem bocsátanám meg, mert az nekem nem fér bele. De neki ez belefért.
2010. ápr. 5. 13:25
 35/62 anonim ***** válasza:
13.24es szépen kifejtette amit eddig nem értettél meg! örülök, hogy valaki a "te nyelveden" is megtudta fogalmazni, hogy mekkora egy hlye vagy!
2010. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 nielindi ***** válasza:
57%

mekkora egy utolso buta pics@ vagy. besz@rok rajtad :D

belefért neki, mert szeretett. nem áldását adta, te szerencsétlen. 1x lehet tévedni, félrelépni. megbocsájtotta, mert szeret. te ezt kihasználva kurattad magad össze-vissza, mert szerinted jováhagyta. te aztán k*rvára szeretheted, télleg! bizsereg a p*nci, azt egyböl félremész?! huzzál ki a lakásábol, hagyd élni. ezt a tetves jogos dumát meg hagyd a f@szba. nem üzlet, hanem elvileg szerelem...

2010. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
57%
Te mennyire szőke vagy... Hihetetlen. Nem fért bele neki, mert kidobott! Ez eljutott a tudatodig? Ha az belefér neked, hogy qurva ként viselkedsz egy párkapcsolatban , akkor viseld a következményeit is. Örülhetsz, hogy az exed normálisan tud gondolkodni(veled ellentétben) és még egyben vagy... Sok pasi nem viselné ezt ilyen higgadtan.
2010. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
70%
Impulzusok :D:D:D:D:D:D:D Hát ez kész :D te nem vagy normális, remélem elkapsz valamit azoktól az "impulzusoktól" :D:D
2010. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
szerintem azzal érvelj, hogy más nem tudna rajtad kívül elviselni egy ilyen akaratgyenge idiótát mint ő! Ha az első után nem vágott ki téged mint a macskát... akkor megérdemlitek egymást, nagyon! csak remélni tudom, hogy ő is félrekavar fűvel fával, különben szerencsétlen srác menthetetlen! uff
2010. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:
Igen, vannak számlák a nevemen, és be is vagyok jelentve oda. A UPC az én nevemen van (telefon, net, tv), és a számlákat is én fizettem. Illetve megvan a számla amit festésért, a járólap lerakásáért fizettem. Ezeket persze nem akarja sem kifizetni, sem egyéb módon honorálni. Holott a lakás azelőtt egy roncs volt.
2010. ápr. 5. 13:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!