Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés
van párom 2 éve. nem élünk együtt. mindenki a szüleinél lakik. és akárhányszor vitatkozunk a párommal ( kis dolgokon) amikor telefonálunk mindig meghallja az anyja, és küldözgeti nekem az smseit hogy mi a véleménye a vitáról. a párom megmondta neki h ezt bíza ránk semmi köze hozzá. erre ő azt mondta hogy de itt eszel, itt iszol itt fürdesz stb. mondtam a páromnak hogy attól h ott élsz attól még magánéleted lehet. ezt elmondta az anyjának és erre azt mondta az anyja hogy de a magánélethez hozzátartozik a kaja is, és ameddig ott él velük addig van köze a magánéletéhez is. kinek van igaza nekem vagy a párom anyjának?
2013. jan. 4. 09:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvastam amit lentebb írtál.

Tehát abban a pillanatban, hogy volt munkája és olyan saját keresete, amiből akart félretenni hogy gyűjteni tudjon, egyből kijelentette hogy költözzön el? Már elnézést, de ez undorító.


A gyűjtést gondolom nem hülyeségre szánta, hanem pont a hónapok alatt félretett pénzből tudott volna később összeköltözni veled. Vagy ennyire pénzéhes, és szándékosan lehetetlen ultimátumot ad, csak hogy még azt a keveset is elvegye, vagy ami valószínűbb, betegesen uralkodó mániás.


Birtokolja a fiát. Az életét, a lehetőségeit, az elköltözési lehetőségét.

Azzal hogy még a ti magánügyeitekbe is beleavatkozik, már a gondolatait is uralni akarja.


Itt lenne az idő, hogy a FIÚBÓL végre FÉRFI váljon.

Le kell ülnie az anyjával, és meg kell beszélnie vele, nem tarthatja örökké pórázon. Tisztességes munkával pénzt keresni, azt felelősségteljesen félretenni, hogy el tudjon költözni és saját életet kezdeni, ezt egyetlen szülőnek sem lenne szabad akadályoznia.


Később ez csak rosszabb lesz, tényleg minél előbb költözzön.

2013. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szánalmas a fiúd. Attól még, hogy az anyja nem kell az egész fizetését odaadni. Ezt még elképzelni se tudom, hogy történt. Közös számlájuk van és oda utaltatta? Hogy tudott hitelt felvenni a barátod aláírása nélkül? Mi az, hogy 30 éves és nincs annyi töke, hogy félretegyen tízezret a saját fizetéséből?

A magánélethez meg aztán végképp semmi köze.

Én menekülnék ebből a kapcsolatból a helyedben. A szüleid jól látják és enyhe kifejezés, hogy nem szimpatikus a srác. Hallgatni kéne rájuk!

28F

2013. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
igen. uralkodó típus. nem akarja h elköltözzön. volt olyan is h a párom még aludt megjött neki az sms h megjött a fizetés. erre mire felébredt a párom az anyja már levette és közölte vele h itt van a pénzed a kezemben vagy vmi hasonló. ilyenkor mit lehet csinálni ha meg akarja akadályozni h elköltözzön? am meg hiába is ül le vele beszélgetni, amióta összejöttünk az már 2 éve van, szinte minden nap el lett mondva neki. az anyjával nem lehet beszélgetni mert ő csak a saját mondókáját mondogatja és nem lehet vele mit csinálni. hülye és kész. volt olyan is már pl hogy a párom kölcsönadott nekem egy pattanás elleni krémet, és az anyja azt mondta erre h nem mehetek többet hozzájuk mert kölcsönadta.
2013. jan. 4. 10:39
 14/34 A kérdező kommentje:
27 éves lesz nyáron. aláírta a párom a hitelt. 18 évet betöltötte máris vitte az anyja h írja alá. nem fogok elmenekülni, szeretem a párom és ő is engem. az anyja miatt nem fogok meghátrálni. az ember a szüleit ne választja meg.
2013. jan. 4. 10:42
 15/34 anonim ***** válasza:
71%
Már nem azért de anyám soha az életben nem fért hozzás semmilyen pénzügyi adatomhoz. Mi az hogy leveszi? Számomra ez elég egy puhap_cs mentalitást takar 3x környékén.
2013. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Mivel az anyja visszaél azzal, hogy utcára kerülne ha költöznie kellene, és pénzt gyűjteni sem engedi, ezért nincs sok megoldás.


Csak egy lehetőség van igazából. Titokban, 4 órás fél műszakokat vállalva, még ha lassan is, de össze kellene szednie annyit, ami 2-3 hónap átmeneti albérletre elég lesz. Elsőre egy egészen kicsi kiadó lakás, max másfél szobás, lehetőleg nem belváros, ahol kicsi a közös költség és a rezsi. Ha eddig eljut, innentől már jöhet teljes műszakos, 8 órás munka, mert így már fog tudni félretenni nagyobb, közös albérletre is.


Persze, az albérlet nem az igazi, mert nem saját tulajdon, igazán berendezkedni, kialakítani nem lehet. Valahol viszont el kell kezdeni, és ha végre kiszabadul az anyja alól, végre tenni is tud majd a saját életéért.


Arról nem is beszélve, hogy menjen el mondjuk 40-50 ezer albérletre, átmeneti, kis másfél szobásról beszélve. Akkor is marad durván 30 ezer körül, amiből ha csak egy emberre kell főzni, és luxus helyett praktikumra megy, lemegy mondjuk egy tízes. Zsemle, felvágott, gyümölcs vitaminok és ásványi elemek miatt, ki lehet jönni olcsón)


Akkor is félre tud tenni havi 20-at.

A mostani nullánál és híg fošban tapicskolásnál akkor is ezerszer jobb.

2013. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a párod anyjának (aki nem az anyósod, mert még nem vagytok házasok), viszont amíg ilyen kiszolgáltatott helyzetben vagytok, addig az igazatokat a hajatokra kenhetitek.

A "mama" nem fog megváltozni, lépjetek le. Akár külföldre is, ha itthon nem tudtok olyan egzisztenciát teremteni, ami lehetővé tenné az összeköltözést az anyja nélkül.

2013. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
nem tud elmenni 4 órásba, mert az anyja mindent tudni akar hogy hol van hova megy mert ha nem mondja meg akk mindig azzal fenyegetőzik hogy kidobja. azt meg nem mondhatja h velem van, mert akk ő tegyük fel dolgozik 4 órába az anyja úgy tudja h velem van és nem is tudunk talizni. azt is megszabja mettől meddig mehetek hozzájuk stb. am meg 4 órás munka nincsen. max diákmunkába.
2013. jan. 4. 11:05
 19/34 okoska31 ***** válasza:

miért van a mamának rendelkezése a fia számlájához?

A hitel miatt - folyószámla hitel? - nem fogjátok tudni átirányítani a fizetést máshová, de ettől még a mamát ki lehetne zárni a rendelkezésből...


másik megoldás, hogy mégis egyeztetni a bankkal, hogy nyit egy új számlát, oda átirányíttatja a munkáltatóval a fizetést, és azt a számlát vonják be a hitel mögé..


elvileg nem lehetetlen.

2013. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
igen erre már gondoltunk mi is. de az anyja úgyis rájönne hogy másik számlája van. mert a fizetését nem fogja tudni levenni a régiről. akk mi lesz? költözz el...
2013. jan. 4. 11:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!