Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Történetünk röviden a következő: családi házban lakunk, telkünkön 2 kutyával, akik nem jöhetnek be a házba. Ikreink most 3 hónaposak. Anyósomnak van egy mopsz kutyája, amelyik fajtájának megfelelően prüszköl, hörög stb., mert a lapos orra miatt nem kap rendesen levegőt, a szőrhullásról nem is beszélve... Már a babák megszületése előtt se engedtük be a házba, hogy a szőnyegünk és más tárgyaink se legyenek kutyásak, de a babák megszületése óta ahhoz is ragaszkodom, hogy a teraszra se jöjjön fel, mert ott teregetem ki a babaruhákat, pelenkákat.

Múlt héten, mikor anyósom nálunk volt (a kutyája kint játszott a mieinkkel), eleredt az eső. Nem engedtük be a kutyát a házba, mert számos helyen megbújhatott volna, de nem tette. Anyósom ekkor berakta az autójába.

Azóta viszont nem hajlandó meglátogatni az unokáit, mert a kutyája mindenhova vele megy, de ha mi nem engedjük be, akkor őt sértjük meg ezzel. Szerinte túlreagáljuk ezt a dolgot, ismerősei között is van olyan, ahol a 3 éves kislány a kutyával alszik, mégsincs semmi baja.

Szerintem meg a babáink bármit elkaphatnak tőle, még túl kicsik.


Melyikünknek van igaza?


2009. szept. 26. 13:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
100%-osan neked van igazad,be ne engedd a kutyát,semelyiket se,nekünk is van,de csak az udvaron.Nem érdekelne anyósom,az unokáit nézze és ne a kutyát!
2009. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelmű,hogy neked van igazad! ne hagyd magad! A picik egészsége az első. majd később ráérnek kutyaszőrös levbegőt szívni :S :D
2009. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelmüen neked!Akutyának nincs helye a gyerekek körül.Ha ő többre nézi a kutyáját mint az unokáit,hát csak sértődjön meg.Aki haragszik majd megbékül.
2009. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Én sem engedném be a lakásba a kutyát az biztos,főleg ahol kicsi gyerek van.Nekem 15 hónapos kislányom van,de a kutya közelébe sem engedjük az udvaron.
2009. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
szerintem neked.Egy kutya nem lakásba való pláne nem 2 kicsi mellé.Nekünk is hasonló,még az első babám megszületése elött,anyuéknak volt egy puli,természetesen lakásban.együtt kaltuk igy kértük tegyük ki a kutyát,oltári veszekedések voltak,mi voltunk a szemetek,meg a gonoszak.aztán jött a védőnő családlátogatásra,és amikor kopogott, a puli ugy ugrott az ajtónak,hogy majdnem kiszakadt,oltári hangal volt,a védőnő megjegyezte ugye ez a kutya nem lesz itt mire hazajön a baba,mert akkor nem engedi haza.Szóval,van amikor dönteni kell.késöbb persze nem baj,ha találkozik a kutyával,de még kicsik.
2009. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
neked van igazad, nehogy már az ,,drága anyósod,, döntse el, hogy nálatok mi legyen hagya otthon azt a dögöt a házba aztán kész, úgy látom elég érdekes az anyósod, ha fontosabb neki a kutyája mint az unokája.
2009. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Mive a saját kutyákat se engeditek be, így anyós láthatja, hogy ez a szabály nem ellene és a kutyája ellen született, hanem alapszabály.

Én egyébként nem a gyerekre fognám a dologt, semmiképp se jöhet be, semikor se. A saját kutyám se jöhet be, gyerek előtt se és azóta se.

2009. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Mindkettőtöknek igaza van a saját szemszögéből. Ha ő teszi fel itt, neki adnánk igazat.

Inkább a megoldást keressétek, ne az igazat!

Talán nincs igaza, de azt kell keresni, hogy lehetne úgy elhívni a mamát, hogy te se aggódj, s ő se érezze megbántva magát!

Azt kérdezd magadtól, hol tehetnél engedményt, és tőle meg, hogy ő hol tudna engedni?

Sokszor elég a hangsúly! ha kedvesen őszintén elmondod mit érzel, nem a kutyáról vagy az igazságról beszélsz, hanem csak a saját érzéseidről, valószínűleg magától megoldja a dolgot!

Pl. mondhatnál ilyesmit: Tudom, hogy túlzásnak tetszik gondolni, de engem nagyon zavar a tudat is, hogy itt kutya járt. Nem tehetek róla, nekem kellemetlen érzés. Pedig szeretném, ha eljönne, csak sajnos a mopsztól viszolygok. Nagyon szeretem az udvaron, de ha bejön, rossz érzésem van.

Esetleg kis értő figyelemmel kiegészítve, amikor meghallgatod őt, s hümmögéssel nyugtázod, hogy érted is.De nem minősíted.

Szerintem, ha ezt megtennéd(kb. 30perc) örökre megoldódna a dolog.

Nem hioszem, hoyg a kutya miatt sztrájkol, szerintem megbántottátok.

Amúgy a csecsemődnek semmi baja nem lesz, ha ő a szobában alszik, míg a folyosón egy kutya ül. Még ha leprás a kutya(sicc) akkor is ezrelék sincs az esélye, hogy őt bármiben is károsítsa.

Nme megbántanálak, csak mint kívüláló, hátha igazam van: Nem lehet, hogy ez inkább afféle hatalmi harc a részedről? Hogy túl erősen meghúzod a Te házad-a te várad határait, ahol anyósnak és nyúlványainak nincs semmiféle joga, ahol te diktálsz és punktum?

Kicsit úgy hat, bár elhiszem, hogy te elsődleges szinten aggódásnak érzed. De értelmetlen, hát ha egy ágyban feküdnének is, akkor is, mi baja lehetne?

Amúgy a kisgyerekkorban háziállatok közelsége véd egy csomó későbbi kórtól, pl. az allergiától. Keress rá az interneten!

2009. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok. Persze, abban igazat adok, hogy a kutya helye az udvaron van. De anyósnak csak egyetlen egyszer volt egy kérése, mindenből lehet esetleg felmentést kérni - vagy nem. Szerintem inkább a hangsúllyal lehett baj.

A másik feltételes gyanúm, a problémára: Talán az a bej, hogy a mamának a legfontosabb kapcsolata a kutya, s ez sok mindent helyettesít, egy jelkép!

Van párkapcsolata? Boldog benne?

Az lenne a legigazibb megoldás, ha nem a mopsszal, hanem a Jenővel érkezne. Te meg addig néha mutatkozhatsz kicsit megértőbbnek. Regizzetek egy kutyás párkereső oldalra! Van férje? Ideje talán lecserélni:)

2009. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is neked van igazad!Az anyósodnak tiszteletben kéne tartani,hogy Te nem szeretnéd a kutyát a lakásodban látni.Ez olyan mint ha rágyújtanék egy cigire más lakásában,pedig ő a tudtomra hozta,hogy náluk nincs dohányzás.
2009. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!