Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rosszul tettem, vagy...

Tényleg rosszul tettem, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés
Kislányom most tanul járni, még elég bizonytalan, de nagyon akar totyorászni, az utcán még csak kézenfogva szokott. A hétvégén ismerősöknél voltunk, ahol az udvaron szabadjára indult, és egy jó nagyott esett, nagyon elkezdett sírni, és nyújtozkodott, hogy vegyem fel. Én persze felvettem, megpuszilgattam, 1 perc múlva már semmi baja nem volt, és ment újból le, de a többiek nekem estek, hogy ilyenkor nem szabad felvenni, mert nem fogja megtanulni, hogy ha elesik akkor is menni kell tovább. Amúgy nem gondolom, hogy elkényztetem, és ha csak hisztizik nem veszem fel egyből, de nekem természetes, hogy ha sír, és kéri, hogy vegyem fel, akkor azt nem ok nélkül teszi, és rám van szüksége. Szerintetek is hagyni kell ilyenkor, mert tényleg nem tanulja meg?
2011. szept. 26. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség! Ha elesik a baba, szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy anya felveszi és megvigasztalja. Én sem hagytam sírni soha és nem is lett nagyon nyámnyila. Persze esés és esés között is van különbség. Mert ha csak úgy esett el, hogy térdre esett és nézett rám, várta a reakciómat, akkor persze nem rohantam, hogy azonnal ölbe kapjam, mert ha azt látta rajtam, hogy én megijedek, akkor rögtön elkezdett sírni. Így rám nézett, én mondtam, hogy semmi baj, álljál fel, ő meg felállt és ment tovább. Nem szabad soha egyik végletből a másikba esni. De szerintem egy sírás miatt megnyugtatás bőven belefér, sőt, szükséges az egészséges bizalom kialakításához. Az már más kérdés, hogyha anya állandóan a gyerek árnyékában van és soha nem tapasztalja meg az esést, meg minden kis dolog miatt halálra aggódja magát, akkor a gyereket károsan befolyásolja, de itt erről nincs szó!

Jól csináltad, én neked adok igazat! :)

2011. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én megvigasztalom,de nem szoktam felvenni,szerintem ez a köztes megoldás,igy is még magamhoz tudom ölelni.

Bár egy egy évesnél még ennyire nem kellett volna lehurrogniuk téged mert felveszed,amugy is idegen környezetben voltatok.

2011. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Persze, ha csak leül, vagy térdre esik, akkor mindig mondom neki, hogy állj fel, semmi baj, de akkor nem is sír, az más.
2011. szept. 26. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

jól tetted, h megvigasztaltad.Tudja, h az édes anyukájára számíthat ha gond van, ezért is bújt hozzád! Ez a normális,bajban volt és te hamar tudtál neki segíteni így ismét eltudott indulni!Jól csinálod, ez nem jelenti azt, h elkényezteted!

Szerintem nem kell hagyni ilyen esetben,ő még pici ehhez, h magára hagyd ha elbukik.Nemsokára már feláll ha nem esik olyan nagyot és gond nélkül fog tovább menni!De addig még párszor meg kell majd vigasztalnod:)

2011. szept. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bírom ezeket az okos ismerősöket!

Normálisan kell csinálni, ésszel. A járni tanuló gyerekek nagyon gyakran elesnek, de ha nem sírnak, valóban nem szabad odarohanni és ijedten felkapkodni őket. Ha azonban fáj nekik és sírnak, oda kell menni felvenni, megölelni és megvigasztalni őket! Ki az az anya, aki hagyja, hogy a gyereke felszakadt szájjal zokogjon a földön, és nem veszi fel???

Én mindig felvettem a kisfiamat, ha sírt, most 17 hónapos, még mindig gyakran elesik, az esetek túlnyomó részében már magától egyedül feláll, leporolja magát, és megy tovább. Nem lett hisztis.

2011. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ezek szerint nem velem van a baj:)!
2011. szept. 26. 10:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom, szerintem is jól tetted, hogy felvetted.

Nekem apósom okoskodik feszt ezzel. Tegnap pl. játszottak elvileg az udvaron, egyszer nagy ordításra kirohanok, hát fekszik a gyerekem a rózsabokor mellett és ordít. Felvettem gyorsan, láttam, hogy beleállt két helyen is a rózsatüske a fejébe. Mire apósom: Tedd le rögtön, ez katonadolog, nem is fáj neki! És ezt cifrázta, míg kiszedtük a tüskét addig. Később láttam, hogy még két helyen felsértette a fejét, és a hátán meg a derekán is megkarcolta a rózsa!

Engem nem érdekel, ki mit mond, pláne, hogy ők is felvették annak idején, de van, aki nem bírja ki, hogy ne okoskodjon bele. Egyébként meg mindegy felvesszük-e vagy csak odaguggolunk mellé és megöleljük, a vigasz a lényeg. Aki képes rezzenetlen arccal nézni egy síró gyereket, az neveljen az Interneten tevét, élőlényt, legyen az gyerek vagy kutya, akár!

2011. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
fiam 21 hónapos,ő is elesik még sokszor.van,mikor csak nevet,van,hogy a reakciómat figyeli,megijedek-e.de ha sír és jön,hogy beütötte,bizony én is megölelem,megpuszilgatom,ha kell,fel is veszem.hát ki vigasztalja meg,ha nem az anyukája?és teszek rá,ki mit mond,az én fiam,úgy nevelem,ahogy nekem tetszik.
2011. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sír és néz rám? naná hogy felveszem. mindenki azt mond amit akar, jól tetted. kire szánítson, ha nem az édesanyjára? fájt neki téged hívott, te mentél. jól tetted.
2011. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!