Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Anyósomnak vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Történetünk röviden a következő: családi házban lakunk, telkünkön 2 kutyával, akik nem jöhetnek be a házba. Ikreink most 3 hónaposak. Anyósomnak van egy mopsz kutyája, amelyik fajtájának megfelelően prüszköl, hörög stb., mert a lapos orra miatt nem kap rendesen levegőt, a szőrhullásról nem is beszélve... Már a babák megszületése előtt se engedtük be a házba, hogy a szőnyegünk és más tárgyaink se legyenek kutyásak, de a babák megszületése óta ahhoz is ragaszkodom, hogy a teraszra se jöjjön fel, mert ott teregetem ki a babaruhákat, pelenkákat.

Múlt héten, mikor anyósom nálunk volt (a kutyája kint játszott a mieinkkel), eleredt az eső. Nem engedtük be a kutyát a házba, mert számos helyen megbújhatott volna, de nem tette. Anyósom ekkor berakta az autójába.

Azóta viszont nem hajlandó meglátogatni az unokáit, mert a kutyája mindenhova vele megy, de ha mi nem engedjük be, akkor őt sértjük meg ezzel. Szerinte túlreagáljuk ezt a dolgot, ismerősei között is van olyan, ahol a 3 éves kislány a kutyával alszik, mégsincs semmi baja.

Szerintem meg a babáink bármit elkaphatnak tőle, még túl kicsik.


Melyikünknek van igaza?


2009. szept. 26. 13:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
Meked van igazad. Kertes házban lakunk kutyák(2) udvaron vannak,macskáink(6)kint,amióta megszületett a kisfiam. Imádom az állatokat,de már a gyerekem a legfontosabb.
2009. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Neked van igazad, a te házad és ha nem akarod, hogy a kutya bemenjen, azt tiszteletben kell tartania.

De inkább ne azon rágódj, melyikőtöknek van igaza, hanem próbáld meg higgadtan megbeszélni ezt vele, ne a picik igyák meg a levét ennek az egésznek.

2009. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ.

A kérdést azért tettem fel (a lehető legjobban a realitások talaján maradva), mert érdekel(t), hogy más anyukák hogy látják ezt a dolgot. Semmiképp sem azt várom, hogy mindenki a javamra döntsön, ha nincs igazam.


A kérdést már többször is átbeszéltük az anyósommal, természetesen mindig illedelmes formában, de nem akarja megérteni a dolgot. A férjem is a kutya beengedése ellen van, de neki sem sikerült eddig meggyőznie az anyját.


Egyébként a 13.26-os válaszoló jól rátapintott a lényegre: anyósom már rég elvált, fiai elköltöztek, így a kutya a mindene, félistenként tekint rá és elvárja, hogy mi is így tegyünk. Nekem az nem megy, mert a gyerekeim az elsők és féltem őket.

Természetesen ha már nagyobbak lesznek játszani fognak a kutyákkal, de ilyen kis korban nem tartom jónak a velük való érintkezést. Egyébként anyósom kutyája azért sem beengedhető, mert csak akkor fogad szót, amikor neki megfelel, vagyis tutira beosonna minden szobába, ahogy azt máshol is teszi...

2009. szept. 26. 14:47
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

Én sem engednék be semmilyen háziállatot a lakásba, nem 3 hónapos gyerekek mellé való a kutya, zárt térbe. Lányom 1 éves körül volt, mikor az udvaron tartott 2 kutyánkkal kezdtük megismertetni, de simogatás után szigorú kézmosás következett, mi felnőttek is következetesen kezet mosunk utánuk, hát még egy gyerek!

A konkrét esetben az eső miatt (mivel szobakutyáról van szó) esetleg kivételesen MAX. az előszobáig beengedtem volna a mopszot, de a gyerekek közelébe semmiképp!

Egyébként férjednek mi a véleménye a dologról? Nem azt mondom, hogy válasszon az anyja és a felesége között, de egy értelmes beszélgetés (és nem vádaskodás) hármótok között pontot tehetne az ügy végére.

2009. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Az előszobánk nyitott terű a nappalival és a konyhával, illetve a gyerekszoba és a hálónk is innen nyílik, ráadásul a kutya nem fogad szót, ezért nem maradna az előszobában.

Az eső miatt én a több személyes kutyaházunkat javasoltam...

2009. szept. 26. 14:58
 16/26 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó vagyok, oké, így már érthető, mivel szinte egyterű a lakásotok...Igazából az udvarias hangnem, amit írtál, illetve hogy következetesen és határozottan tartod magad az elveidhez, szerintem ezt kellene tenned. Remélem hamarosan megoldódnak a dolgok!
2009. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bízom benne, hogy megoldódik a dolog, lehetőleg úgy, hogy egyikünk se érezze magát vesztesnek.
2009. szept. 26. 15:10
 18/26 anonim ***** válasza:
76%

No, ez nagyon jó érv volt a cigivel.

Mondjátok anyósnak, hogy a ti házatokba kutya ne jöhet be, nem értetek egyet vele, ez olyan, mint ha valaki bent rágyújtana a házatokban, ha ti nem dohányoztok. Hiába megy el a kutya, a szag, a szőrök, satöbbi utánamarad, mint a cigiszag a cigizős ember után.

Azt se engeditek (gondolom), a kutyát se. Ha egy bagós elázna nálatok kint a cigizés közben, akkor hiába próbálna bent rágyújtani, mondván, hogy de hát kint esik az eső...

A kutya meg max. elázik, nem cukorból van... Ha meg nagyon finnyás, bizony bemegy fedett helyre.

2009. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

A tew házad ez nem az anyósé. Így jogd van bármire megkérni amit ő is meg tud tenni.

Viszont én a másik oldalról is nézem a dolgot mert kutyás vagyok (nem olyan aki simogatni meg őrizni tartja hobbiból a kutyát hanem olyan versenyzős, nevelgetős igazi kutyás). Épp ezért elég tájékozott vagyok. És tudom, hogy egy egészséges, oltott, féregtelenített, bolhátlanított kutya nem árt semmilyen korú gyereknek. Sok olyan ember van aki komolyan foglalkozik kutyákkal, na most szerinted ők mit csinálnak amikor jö a baba? Hát élnek ugyanúgy tovább boldogan. A gyereket csak erősíti testileg és lelkileg is egy kutya jelenléte. Természetesen nem kell az arcát nyalogatni, de hát gondolom ezt meg lehet oldani. Az ilyen csak 18 évesen engedem oda és utána rohanni kezet mosni típusúaktól meg egyenesen feláll a szőr a hátamon! Attól hogy valaki egy légtérben van egy egészséges kutyával, sőt hozzá is ér, nem lesz semmi baja! Mivel kutyás vagyok, így sok gyerekes-kutyást ismerek, és egész boldogan elélnek a kutyával, őrzi a gyerekeket, vele tanulnak meg járni és semmi bajuk.

A mopsz egy társasági kutya, sem a mérete, sem a fizikai tulajdonságai miatt nem alkalmas kinti tartásra. Persze szerintem is kintre való a kutya hacsak nem kopasz, de bejöhet s házba is és ha lesz gyerek akkor őt is ismerni fogja első perctől! A mopszoknak általában hullik a szőre, ez normális náluk.

A kutyásoknak nagyon fáj amikor leértékelik a kutyájukat. úgy érzik, hogy fogadják őket el avval a lénnyel akit ők mindennél jobban szeretnek. Sokan csak olyan helyre járnak ahova kutya is bemehet, és aki ezért hülyének nézi őket az olyan is. Persze akinek van gyereke, annak nem a kutya körül forog a világ de valakinek ez az élete értelem, mint másnak a futás vagy a festés stb... De akinek nincs gyereke annak lehet, hogy a kutyája a legfontosabb. A nagyi meg már felnevelt egy/több nagyszerű embert (hiszen te gyereket szültél neki, akkor biztos jó ember) és most hogykiröppentek, egy kutyája van társnak, de persze ettől még biztos nagyon szereti az unokát. A kutya az kutya, aki gyerekpótlónak használja, az nem helyesen cselekszik, de ez már az ő dolga.

Köthetnél vele kompromisszumot, mondjuk bejöhet pórázon, vagy boxban, esetleg lehet rakni rácsot az ajtóra, ez bevált kutyáknál, gyerekeknél is. Ez a kutya a rövid szőre és a rövid orra miatt könnyen beteg lehet. Esetleg vegyetek neki kutyaneveléses könyveket. Én értem hogy aggódsz, de egy egyszerű kutyánál ez minden alap nélküli, de természetsen JOGOD van így dönteni!

Csak annyit, hogy pl én is állatok között nőttem fel, és mai napig semmi bajom, egy náthánál betegebb még nem voltam. Meg gondolj azokra akik régen éltak vagy farmon, nem hiszhem hogy az ő kezüket domestossal mosták és mégis ember lett belőlük, a városban élő emberek sokkal többet betegek. Egy kutyás embernek nagyon fáj ha a kutyáját nem szívlelik.

De tényleg dönts úgy ahogy jónak látod!

2009. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Neked van igazad!És mielőtt nekünk esnének az állatvédők:Én is kutyás vagyok.
2009. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!