Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a véleményetek arról, hogy a facebook teszi tönkre a kapcsolatok/házasságok nagy részét?
Van akit "rabul ejt" a facebook, szabadidejét csak ott tölti, a családjával nem foglalkozik.
Vagy esetleg az ellenkező neműek lájkolgatnak, irkálnak neki,ami félreérthető, és sok vitához vezet nő és férfi között.
A kapcsolati státusz szintén vitatéma. Kiirja az ember, hogy kapcsolatban vagy, vagy ne. Tegyen e fel közös képet, vagy ne.
A facebook ismerkedésre is alkalmas, pl az ember itt találhat rá a szeretőjére, már akinek erre igénye van.
Sokaktól hallom, hogy facebook előtt tartósabbak voltak a kapcsolatok. Szerintetek?
Tudom, a fb előtt volt az iwiw, de ott nem voltak ennyire aktívak az emberek, nem emlékszem hogy az is annyira népszerű lett volna mint a face.
"12:26
minden az agyban dől el,senki sem kötelez,hogy egész nap internetezz"
jaaj jaaaj és már megint megszóltak a névtelen hősök
Csak tudod, az a baj, hogy én hiába akarok menni ide-oda, vagy együtt csinálni valamit, ha mások nem hajlandóak rá, mert nem tudnak elszakadni a net elől. Ez már nem az én agyamban dől el.
Bizony a net segítségével gyerekjátékká vált a megcsalás, ennek pedig nagy szerepe van a közösségi oldalaknak is, amik társkeresésre is felhasználhatók. Az egész könnyen kezelhető, szinte nulla a kockázat, szemben a mindenféle bárokban ismerkedéssel, mert annak ellenére arctalan az egész, hogy ott az illető neve. 1 perc alatt lehet megismerkedni bárkivel aki fogékony, az illetővel pedig annyi infót közölsz, amennyit akarsz. A lebukás veszélye minimális. Persze aki alapból hűséges, az nem él a lehetőséggel, de itt nem is róluk van szó.
De van egy probléma, ami messze túlmutat a megcsaláson, ez pedig a netfüggőség, amitől szerintem több pár szenved, mint a hűtlenkedéstől. Mert úgy is tönkre lehet tenni egy kapcsolatot, hogy megcsalod a párod, de úgy is, hogy nem törődsz vele, elhanyagolod. Szerintem ez a gyakoribb eset, és ennek csak kis részét teszik ki a közösségi oldalak. Mindenből egy kicsi: facebook, gyakorikérdések, hírportálok, videomegosztók, fórumok, játékok, információk.. És elment napi 5 óra. Ha nincs net, az illető szabályosan rosszul érzi magát, nem tud mit kezdeni magával. Sokan a munkahelyen is ezt nyomják 8 órában, de még otthon is folytatják, nem tudnak leállni.
Fogalmam sincs, hogy előtte tartósabbak voltak -e a kapcsolatok, erről nincsenek adataim. Az biztos, hogy ha net nem lenne, akkor a TV venné vissza a főszerepet, mert valamit bámulni kell mindenképpen. Talán akkor töltenének több időt együtt a párok, ha egyik sem lenne.
Azok a rokonaim, akik csak az iwiwen vannak fent (nagyrészt miattunk, hogy néha levelezzünk), sokat meséltek arról, hogy náluk ritka a válás, a 16-17 éves lányok mikor megismerkednek valakivel, akkor 23-24 éves korukig is együtt vannak, legtöbb össze is házasodik.
Nálunk meg azt látom, hogy mindenki a facén lóg, irkálnak az ellenkező neműeknek, bökdösik egymást, ész nélküli like-olás.
Xy kapcsolatban van, majd 1 hónappal később egyedülálló.
Ez butaság!
Mind a ketten rendszeresen, (sokat) ülünk a saját gépünk előtt, évek óta, olykor egyszerre vagyunk a Facebook-on, miközben egy szobában, de legalábbis egy lakótérben vagyunk. Még az is többször előfordul, hogy egymásközt egy szobában egymással levelezünk, így kezdeményezzük, amikor este 11-kor elindulunk lefeküdni. Egy izgalmas chat, egy izgató kép, vagy videó, inkább feldob minket, mint lehangol.
Nem árt ráérezni arra a pontra, amikor már érdemes felállni a gép mellől. Ez az idő minden embernél máskor van. Tolerancia ahhoz kell, hogy ezt elfogadjuk a másik emberben.
Igaz állítás, nem a gép hibázik, hanem az ember. Nem a gép téved, hanem az ember aki a gépnél ül. Nem a gép teszi tönkre a házasságot, hanem az ember, aki a házasságban él.
Az, hogy nem igaz.
A kapcsolatokat az egymás iránti figyelmetlenség, szeretetlenség, türelmetlenség, a hűség hiánya, olcsó kis játszmák, stb. teszi tönkre, hiába próbáljuk rákenni a pornóra, a magazinokra, a címlaplányok tökéletes alakjára, a facebook-ra, a játékokra, bármire. A végső döntés mindig a mi kezünkben van, hogy a fentieket hogyan-mire-mennyit használjuk, ha használjuk.
Egyszer sem volt rá példa, hogy a facebook miatt veszekedtünk volna. Volt idő, mikor mindketten használtuk rendesen, posztolgattunk, stb, mostanra már csak levelezésre használjuk mindketten - többnyire egymással beszélgetünk.
Van rá példa, hogy mondjuk ismerősnek jelöl valaki, akkor a barátom megkérdezi, hogy ki az, én elmondom, és ennyi, de én is meg szoktam kérdezni, hogy kit honnan ismer, ha éppen ismeretlen arcot látok.
Nem tudom, nekem erről az a véleményem, hogy amelyik kapcsolatot tönkre tudja tenni a facebook, akkor azt bármi tönkre tette volna idővel.
Nem értek vele egyet.
"A kérdező kommentje:
Kimaradt a kérdésemből, de szerintem az ilyen közösségi oldalak az emberi kapcsolatokra is rossz hatással vannak."
Ezzel sem értek egyet. Gyakorlatilag nulla emberi kapcsolatom volt, amíg nem voltak közösségi oldalak. Partyarc azóta sem lettem, de legalább van néhány ember, akivel beszélgetek, találkozom. (néha) Valahogy élőben nem érdekeltek, de itt tudtam velük beszélni. Az én életemre tehát serkentő hatással vannak a közösségi oldalak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!