Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan várhatnám el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várhatnám el, hogy a párom támogasson?

Figyelt kérdés

Sokat dolgozom magamon, hogy a múltamat feldolgozzam. (Terápiában is)


A barátomnak az első perctől mondtam, hogy min mentem keresztül, és igyekszem ezeken felülkerekedni, kilábalni lelkileg. Már egészen tudatos is vagyok a sérüléseimben, tehát észreveszem, ha éppen valami nagyon fáj, mert a múltamra emlékeztet, és jelzem, hogy épp mi történik. A barátom ilyenkor ahelyett, hogy megnyugtatna, átölelne, visszavenne, inkább folytatja, sőt még elkezd rám mindenfélét mondani, negatívan beszélni rólam.


Egyre több ilyen szituációba kerülünk, nem értem, miért nem támogat, miért nem tud támaszként fellépni, amikor elmondom, hogy valami fáj.


Szerintetek ez egy kapcsolattól jogos elvárás? Lehet, rosszul gondolom, és igazából nem kellene támogatnia ilyenkor senkinek.


ma 10:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
64%
Akármibe lefogadom, hogy a kérdező rá akarja erőltetni az igényeit és persze, hogy ölelgesse. Pedig ilyeneket nem kéne ELVÁRNI. Maguktól kéne, hogy jöjjenek. Egyébként meg még gyerekek vagyunk a szülő parancsol és nem lehet mindig az amit elképzeltünk. Szomorú ha toxikus a családi háttér, de akkor sem igazságos a párunkon leverni, hogy nekünk milyen rossz volt. Nem csoda, hogy veszekednek és nem is akarja átölelni főleg, hogy mindjárt sír a kérdező. Hétről hétre elviselni ember legyen a talpán. A kérdező nem fog szakítani, megvárja amíg a párja megteszi. Kötődik betegesen még akkor is ha az "igényei" nincsenek kielégítve, semmit se okult, nem javult, ez van.
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
75%
Én csak most kapcsolódtam be ebbe a kérdésbe, nem vitázok senkivel, de megpróbálom röviden elmondani hogy látom. Nézd kérdező, lehetsz te bármennyire asszertív a pároddal, ha a valóság az hogy őt meg idegesíti ez az egész. Neked jogodban áll kifejezni felé ha valami rosszul esik, de neki is ugyanúgy jogában áll, hogy idegesítse ez. Szóval nem vagytok kompatibilisek, nem a megfelelő ember mellett vagy. Neked vagy olyan ember kéne aki empatikusabb, és képes rád jobban odafigyelni, vagy pedig ezeket a sérüléseket fel kéne dolgozd magadban és le kellene zárd, hogy már ne fájjon a jelenben. Vagy esetleg ezalapján a preferenciád alapján keresned partnert, hogy alapból se devalválja az igényeidet, hanem elfogadja és helyén kezelje őket. Nem azért mert te elvárnád vagy erre lenne szükséged, hanem mert ő alapból is ilyen jellemű. És így nem törne fel a múltból se a rossz érzés.
ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
64%

Szia Kérdező!


Az is fontos tényező, hogy mióta vagytok együtt.


Szerintem egy picit jó lenne helyretenni magadban, hogy mi is a párkapcsolat lényege. Mert, ha úgy közelíted meg akármilyen témát, hogy "jogos elvárás", akkor szerintem rossz mezőn állsz...

Nincs olyan, hogy jogos elvárás, senkinek sem kötelezettsége semmi sem (max ha a bíróság kiperli belőle, de lássuk be ez nem az a helyzet), hanem jó esetben azért teszünk meg valamit, hogy magunknak és a másiknak is örömöt, támaszt, vigasztalást adjunk és kapjunk.

Ebből, ha úgy érzed, hogy te minden tőled telhetőt megteszel és normális vagy, kedves, empatikus, de a barátod egy bunkó tapló, akkor érdemes lehet elgondolkodni, hogy miért vagy még vele egyáltalán?

Ilyenkor vagy eléred, hogy állítson magán, vagy otthagyod...


De másik oldal az, hogy megpróbálod reálisan szemlélni, hogy vajon mennyire vársz el olyan dolgot, ami nem a másik ember felelőssége. És mi az, amit te tudsz adni számára.


A saját történetemet tudom elmondani, amikor olyan pasim volt, akinek szintén lelki problémái voltak. Járt terápiára meg minden, és mindig abban reménykedtem, hogy a helyzet javulni fog. Kisebb-nagyobb kihagyásokkal 4 évig hallgattam a lelki maszlagokat, hogy neki ez a baja, amaz a baja. A kapcsolatunk végig arról szólt, hogy neki mik voltak a problémái aktuálisan. Én teljesen úgy éreztem magam, hogy minden ennek van alárendelődve, és kb mindenre tudott lenni kifogás.

Szóval az, hogy én is számítok, esetleg nekem is van néha problémám, az sose számított. Ez így nem volt egy egyenlő oldalú felállás, a végén már nagyon kimerített a felesleges várakozás abban, hogy majd alakulnak a dolgok, lesz biztos jobb is. A vége szerintem úgy záródott le, hogy neki az volt a baja, hogy én nem értem meg őt. Ami tényleg elég nonszensz, ahhoz képest, hogy mindig én alkalmazkodtam hozzá. Sajnáltam őt, de már örülök, hogy nem arról szól az életem, hogy másnak mi a baja.

Jó esetben tényleg azért van valaki, hogy örüljünk, boldogok legyünk, nem pedig azért, hogy a lelkibiszbaszokat tegyük egymásra. Nyilván vannak hullámvölgyek, meg nehezebb szituációk, amikor tudunk segíteni egymásnak. Folyamatosan ez rémes.

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Kérdező ideje lenne felnőni és nem mindig csak nyavajogni. Zárd le a múltad vagy keress olyan másik lelki nyomorékot akivel egymásnak panaszkodhattok reggeltől estig. Az emberek 90%-a utálja az olyanokat akik csak lehúzzák őket.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Jogos lenne. Ha az elején ez el lett mondva és ő mégsem támogat akkor ott kell hagyni.


Nem kötelezö egy ilyen embert támogatni de az elején el lehet dönteni hogy akarja-e.

ma 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!