Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan várhatnám el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várhatnám el, hogy a párom támogasson?

Figyelt kérdés

Sokat dolgozom magamon, hogy a múltamat feldolgozzam. (Terápiában is)


A barátomnak az első perctől mondtam, hogy min mentem keresztül, és igyekszem ezeken felülkerekedni, kilábalni lelkileg. Már egészen tudatos is vagyok a sérüléseimben, tehát észreveszem, ha éppen valami nagyon fáj, mert a múltamra emlékeztet, és jelzem, hogy épp mi történik. A barátom ilyenkor ahelyett, hogy megnyugtatna, átölelne, visszavenne, inkább folytatja, sőt még elkezd rám mindenfélét mondani, negatívan beszélni rólam.


Egyre több ilyen szituációba kerülünk, nem értem, miért nem támogat, miért nem tud támaszként fellépni, amikor elmondom, hogy valami fáj.


Szerintetek ez egy kapcsolattól jogos elvárás? Lehet, rosszul gondolom, és igazából nem kellene támogatnia ilyenkor senkinek.


ma 10:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
68%

8

Jaj utolso, fogalmad sincs, hogyan mukodnek ezek a dolgok, ez tisztan latszik. Ha senki nem randizna, akinek valmilyen serulese vagy problemaja van, nem lennenek kapcsolatok. Nem kell ahhoz 100 szazalekig rendbe jonni (nem is lehet, mert mindenkinek van egy csomagja, ami az eletben elszenvedett seruleseibol all, amik azta tettek az adott embert, aki).

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
45%
A legfőbb kérdés: miért egy ilyen bunkóval jársz?
ma 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
44%

11

Szerintem sem az, tamogatnia kellene. Nem a pszichologus helyett, hanem csak ugy, ahogyan a parok egymast. ♥️

ma 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
50%

"A barátomnak az első perctől mondtam, hogy min mentem keresztül, és igyekszem ezeken felülkerekedni, kilábalni lelkileg. Már egészen tudatos is vagyok a sérüléseimben, tehát észreveszem, ha éppen valami nagyon fáj, mert a múltamra emlékeztet, és jelzem, hogy épp mi történik."


Ki/micsoda emlékeztet a múltra? Egyáltalán jogos? Vagy tévképzeteid vannak? Teljesen mindegy igazából, semmi keresnivalójad nincs kapcsolatban mert ha ő téged szarba se néz akkor még mélyebb gödörben kötsz ki. Nem vele/általa kell kilábalni hanem egyedül a helyzetből!

ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

14, köszönöm 🫶🏻🫶🏻


15, nem általa akarok kilépni, hiszen mondom, hogy járok rég terápiába és alapvetően is van bennem tudatosság. Abszolút nem várom, hogy ő csináljon bármi munkát én a megértést hiányolom a támaszt, ha fáj valami akkor legyen támaszom nem pedig az aki tovább bántalmaz.

Egyébként ő sem egészséges, csak ő nem tudatos erre. De basszus, Magyarországon állítom, az emberek 80%-a nem az, és lövése sincs róla. Szóval amikor ezt mondjátok, hogy ne is menjen kapcsolatba, aki nem “egészséges”, hát szerintem kihalnánk. 😅

ma 11:34
 16/36 anonim ***** válasza:
59%

Szia.

Nekem olyan sz@r gyerekkorom volt, hogy azt le sem tudnam irni. Minden szornyuseg, amin egy gyerek atmehet, azon en atmentem.

A parom tudja, meseltem neki rola, de eszem agaban sincs ratolni a sajat lelki gondjaimat.

A multat nem tudom megvaltoztatni, igy a jelenre es a jovore koncentralok. Ha valaki folyton lehuzza a masik embert az allando depresszios nyavalygasaval, az bizony elobb utobb odaig vezet, hogy a masik ember is kikel magabol. A parod nem a terapeutad, nem varhatod el tole, hogy a multaddal foglalkozzon. Azt igen, hogy tamogasson abban, hogy szakemberhez jarj, de azt nem hogy a nap 24 orajaban lelkizzetek.

Egy baratnom szinte egy evig csak nyafogott es sirdogalt (nem is volt olyan hu de nagy a problemaja, csak nem tudta kezelni), es egy ido utan azt vettem eszre, hogy idegesit a vele valo beszelgetes, es minden alkalom utan egy oraig en is rosszul ereztem magam. Megertem, ha a parod is kezd besokalni.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
33%

15


De mar megint mirol beszelsz amugy? Miert lenne valakinek tevkepzete attol, hogy eszebe jut, ami a multban tortent vele?

Szerinted ha valaki pl eroszak aldozata volt a multban, annak a jovoben sosem fog eszebe jutni ez? Vagy addig ne legyen kapcsolata, amig el nem felejti?? Egy ilyen traumatikus esemennyel egyutt elni nem lehet csak ugy, hogy elfelejted, azt kesz. De az osszes kommentedbol latszik, hogy 0 erzelmi intelligenciad van.

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Ültél már le vele erről beszélgetni nyugodt körülmények között?

Kérdezted, hogy őt zavarja, hogy "panaszkodsz"? Szerinte sokat "panaszkodsz"? Miért viselkedik így?


Én nem gondolom, hogy mindenre a szakítás a megoldás. De ha egy kapcsolatban úgy érzed, hogy nem támogatnak téged és mondjuk többszöri beszélgetés után sem változik a viselkedés az sok jót nem jelent a jövőre nézve.


2. voltam.

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
71%
Akkor szenvedj mellette tovább, vagy ha szakít veled akkor légy megint valamilyen lelki sérülttel mint te vagy. Egy csomó ember javít magán és normális(abb) egyénnel van együtt. Egyáltalán nem lényegtelen, hogy bántalmaz téged, még jobban kicsinál, vagy megállás nélkül az érzéseid bolygatod neki és az agyán jössz ki neki és azért szólogat be. Amúgy nem meglepi, hogy ő sem normális(abb), az a bizonyos zsák megtalálta a foltját. Eléggé gáz, hogy elvárod a támogatást, nincs hozzá jogod, ő neki önkéntesen kéne, érzésből támogatni téged. Azzal nem éred el, hogy eroszakokodsz. Az is csak azt mutatja, hogy még egy kicsit sem vagy toppon. Normális(abb) ember már kidobta volna, de te vergődsz mellette...
ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

17

A felnott korod is nagyon szep lesz, ha az a mentalitas, hogy mindent magadban tartasz. Minimum infarktus, de talan rak is lesz az eredmenye ennek, csak mondom.

Miert nyafogas az, ha valaki elmondja a parjanak, hogy MIT EREZ? Milyen kapcsolatban eltek ti? Beszelgettek egyaltalan barmirol azon kivul, hogy kinek milyen napja volt es mi lesz a vacsora ?

Az, hogy valakik kolcsonosen megbeszelik a problemaikat egy kapcsolaton belul, teljesen normalis, es sajnalom azokat, akik szerint nem az. De nem is tudom, min csodalkozom, Magyarorszag nyilvan a traumakat megelt embereket is betegnek es irtandonak tekinti, itt mindenki lenez mindenkit oylan dolgok miatt, amikrol nem tehet…

ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!