Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan várhatnám el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várhatnám el, hogy a párom támogasson?

Figyelt kérdés

Sokat dolgozom magamon, hogy a múltamat feldolgozzam. (Terápiában is)


A barátomnak az első perctől mondtam, hogy min mentem keresztül, és igyekszem ezeken felülkerekedni, kilábalni lelkileg. Már egészen tudatos is vagyok a sérüléseimben, tehát észreveszem, ha éppen valami nagyon fáj, mert a múltamra emlékeztet, és jelzem, hogy épp mi történik. A barátom ilyenkor ahelyett, hogy megnyugtatna, átölelne, visszavenne, inkább folytatja, sőt még elkezd rám mindenfélét mondani, negatívan beszélni rólam.


Egyre több ilyen szituációba kerülünk, nem értem, miért nem támogat, miért nem tud támaszként fellépni, amikor elmondom, hogy valami fáj.


Szerintetek ez egy kapcsolattól jogos elvárás? Lehet, rosszul gondolom, és igazából nem kellene támogatnia ilyenkor senkinek.


ma 10:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
24%
Es ez nem azt jelenti, hogy az ember 0-24 a bajairol beszel, mert az tenyleg lehuzo es nem egeszseges, de nehogy mar ne lehessen megbeszelni az erzeseit a parjaval bsszameg.
ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
32%
Meglehet, de minek akarja olyannal megbeszelni aki szarik rá? Az első kettő beszologatasnál már repülni kellett volna, de a kérdező nem azt csinálta hanem erőszakos! Meg mi az, hogy emlékezteti a múltra és beszélni akar róla? Ott az a szakember rá és ha tényleg nem kíváncsi rá a párja tegye már ki az Isten szerelmére. Látni, hogy melléfogott és tehet róla, hogy lelkileg baromira nincs rendben. Magának köszönheti. Nem farkincát kell fogni amikor tele van traumakkal mert 100%, hogy nem jól választ!
ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
32%

Empatiabol megint jeles :)

Neked sem artana pszichologushoz menni, mert a kerdezo legalabb tudja, hogy nem okes erzelmileg, de te meg csak eszre sem veszed…

Igen, valoban jo lenne, ha otthagyna egy olyan embert, aki nem tamogatja.

Farkincat fogni? Te jo eg :D hat ehhez aztan mar tenyleg semmit nem fuzok hozza…

ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ éppen mikor mi bajod. Nem írsz le semmi konkrét példát így semmi olyat nem lehet rá válaszolni.

Támogassa az ember a párját ez így van de vannak azért határok. Egyik exem mikor vitára került a sor ő hirtelen rosszul van pánik beteg mentőt kellett hívni biztos szívrohamja van és én voltam a szar amiért a 3-4 ilyen alakom után azt mondtam neki hogy nem érdekel a hipochonder problémája és jó lenne a pszichológushoz járna nem az orvosok idejét rabolná feleslegesen. Szóval egy idő után nem álltam mellette mert untam az állandó nyavajgását minden egyes héten.

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

23

Mert hogyan másképp nevezek olyan emberi lényt aki nem férfi ha egyszer nem támogatja? Farkinca, ha nem tetszik a szó akkor ne vedd figyelembe, vagy hányd össze magad! Ja, és rohadtul nincs képben a kérdező mert itt kérdezi, hogy jogos-e amikor nincs olyasmi, hogy jogos. Nincs törvénybe foglalva, hogy kötelező támogatni! Nem tetszik a viselkedése? Oké, dobja ki! Magával foglalkozzon ne neki nyavalyogjon.

ma 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem normális hogy erre vágysz, a pasid valami vidéki paraszt lehet ahol mindenki keménykedik és nem tűrik a nyafogást akkor sem ha elég alapja van.
ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

19, ültem már le többször, de sosem marad nyugodt, hanem azonnal átkapcsol, hogy jaaa nekem is van ám problémám veled, ez meg az.(hiába asszertívan beszélek vele) Aztán teljesen elterelődik az egész. Tényleg mindig ez történik, hogy pont akkor jut eszébe mi baja van velem. (Magától viszont soha nem mondja, hogy bármi gondja lenne velem)


“Panaszkodás” nincs, valamiert majdnem mindenki félreérti itt. Nem panaszkodok. Egyik kommentben leírtam, hogy arról van szó pl: nekem nem engedték, hogy legyenek igényeim gyerekként. Ha valaki felnőttként devalválja az igényem akkor rosszul érzem magam/fáj jobban, mint egy egészséges embernek.

Ilyenkor, ha a barátom csinálja ezt, hogy érvényteleníti az igényem vagy kifejezi, hogy kb milyen rossz vagyok emiatt az igényem miatt akkor szólok neki, hogy ne csinálja, mert velem gyerekként is ezt csinálták, ez most nagyon fáj. Erre ő nem megáll és átölel, hanem folytatja tovább és durvul az egész. Ilyesmiről van szó..hogy vannak dolgok amiket még nem tudok 100%-an kezelni, de felismerem és szólok, hogy ezt ne vagy figyeljen és akkor inkabb tovabb folytatja és veszekszik velem.

ma 12:08
 28/35 anonim ***** válasza:
65%

16. Így kéne ezt mindenkinek.


Nekem is volt rossz gyerekkorú exem, tele volt lelkisérülésekkel és jó sokáig álltam mellette.

Na soha többet ilyen hülyeséget nem csinálok, ennél a depresszív hangulatnál akármi jobb.

Ha valaki mindig azzal jönne nekem, ha épp nem tetszik neki a reakcióm, hogy hú ezzel bekapcsolok nála valami gyerekkori problémát hát csak még idegesebb lennék.

Mindenki tegye kicsit helyre magát és utána kapcsolat.

ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
De mit keresel még mellette?
ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
44%

27, de nem akarja, nem is tudja minden igényed teljesíteni, azért, mert a szüleid ezt nem tették. Senki szülei nem tették amúgy mellékesen...

Mindannyiunknak mondták dolgokra, hogy hülyeség, ne kelljen nekünk, stb... Attól még nem várom a páromtól, hogy mindenre ugorjon, amit a számon kiejtek...

ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!