Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem depressziós? Masodik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem depressziós? Masodik gyerek.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden: 5 evig próbálkoztunk nen sikerült a terhesség. 2022-ben csoda folytán megszületett az első újszülött babánk (lany) . Már a feleségem akkor furán viselkedett. Külföldön élünk,es csak az én szüleim vannak itt,de segíteni sokat nen tudnak mivel dolgoznak. Szerintem hamar,de 2024 márciusában megszületett a masodik kislányunk. Azóta kataszrofa lett az életünk. Nem a baba miatt, őszintén nem tudom miert. A felegem agressziv lett, folyton ideges,stresszes. Folyton csak panaszkodik,h mar nen birja stb. En tudom h nehéz, belátom.De a mi kapcsolatunk is más lett,testileg es lelkileg is. Sokat veszekedtunk.Folyton ordibal, előfordul h a gyerekekkel is. Egyszeruen nem alszik az újszülött,nen tudja megnyugtatni a sír. Ha hétvégente a szuleimnel vannak a gyerekek,barmikor kerdezem azt a valaszt kapom h nagyon szepen viselkednek,az újszülött nem sír,alszik stb.


Valaki bármilyen tanacsot?

28/F



jún. 5. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
5%
#50 jó hát végülis valóban 3 lyukból is lehet választani :D
jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
27%

#48:


Létezik antibébi tabletta, sőt ha netán "besikerül" 72 órás tabi, akár még abortusz is.

Hogyha a nő nem akar több gyermeket akkor védekezzen(enek).


Persze most már mindegy, ott a két gyerek, de akkor se lehet, hogy a kérdező majd a munka mellett majd még beáll még jobban mint áll és a nő majd megy wellnessezni, barátnőzni.

Annak a babának legfőképpen az anyjára van szüksége. Lesznek olyan esetek, hogy hiába kel fel hozzá a kérdező az anyját akarja. Nem azt állítom, hogy akkor egyáltalán legalább egy napot hétvégente ne keljen fel hozzá, vagy a nagyobbal ne legyen el míg a nő a kisebbel van, de hogy már még a nagyszülők is segítenek öregen és még úgyse jó nem arra utal, hogy a nő bírja a terepet.

Más nők 2 gyermekkel elvannak segítség nélkül mert muszáj nekik. Ő vele mi lenne ha nem lenne egyáltalán segítsége? Depressziós... Akkor tegyen érte, hogy ne legyen az. Pl. kezdje el azzal, hogy lemond arról, hogy majd ő nyugodtan alukál mert a kisbaba felkel mindmeegyes éjszaka.

jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
70%

#52 igen tudom hogy létezik ilyesmi. Csak arra szerettem volna rávilágítani hogy azért egy gyerek összehozásához két ember kell.


Nálunk nem volt olyan hogy a gyerek anyát akarja. Max akkor mikor tej kellett. Amúgy apa is mindent meg tudott oldani. Elringatta stb. Így tudtam en is kicsit aludni a 3 órás időközökben. Elvből nem keltett fel. A cicin kívül apa teste bőre érintése hangja is ugyanolyan jó volt.

jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
55%

Ha képbe jön a szeparációs szorongás az anyját akarja. És még a 2 éves is előtte tart. Két műszakban dolgozni és még mellette nevelni a gyermeket megterhelő majdnem annyira mint egy nőnek 24/7 a babával foglalkozni. A baba még akkor is sír, nem tud elaludni hogyha érzi a szülőkön, hogy bizonytalanok. De van amelyik kólikás - hasfájós, zavarja a puki, nem megfelelő számára az anyatej - gyenge, a tápi erős/gyenge. És a legjobban az idegrendszer fejletlensége miatt sírnak ami fejlődik 3-4 hónapos korig. Lehet jobban elaludna mózeskosárban, babakocsiban ha már nagyobb, cumiva, "fehér zajra" - mosógép, ventilátor hangja stb.

Ki kell próbálni sok dolgot míg valamelyik beválik. Következtetes lépések legalább napközben, hogy a baba hozzászokjon ahhoz, hogy most eszik, alszik. De ami a legfontosabb nyugalom, biztonság és szeretetérzet kell a gyereknek! Anélkül nem fog menni. Minél idegesebb csak veled, csak magával szemben annál inkább stresszesebb a gyermek - ördögi kör. (Meditálhat is amúgy a feleséged, ad neki türelmet.)

jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
67%
Nincs gyermekem, de óvodás korú gyermekekkel foglalkozom. Van egy ismerősöm, aki szintén nagyon nehezen élte meg a második babánál a sok sírást. Én azt tanácsoltam neki, hogy énekeljen neki, lehet megnyugtatja. A pici babákkal nincs tapasztalatom, de nála szerencsére sokat javult a helyzet. Viszont ne ülj felette, hogy énekel-e neki, mert lehet érzékeny és zavarban lesz előtted. Hadd hogy maga megpróbálja meg ezt ha szeretné és elmesélheted, hogy hallottál arról hogy az anyuka énekhangja megnyugtatja a babákat, egy próbát megér. Nem biztos hogy nektek is segít, de hátha:-)
jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
54%

Munka, házasság, gyerek.. Ez az élet rendje.

Senki nem úgy tervez, hogy még évek múlva se fogok aludni úgyhogy felesleges a mit "kellett volna tenni" részén rágódni.

A baba ott van és sírós, anya fáradt, ezt kell megoldani.

Ki apa több részvételelével, ki szitterel, ki nagyszülővel.

jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
37%

56#

Inkább azt mondanám, hogy ez a triumvirátus ami tönkre teszi az embert.

jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
87%
Azon senki sem akad ki, hogy a kérdező azt írta, hogy neki még 1 nap is sok lenne a saját gyerekeivel?? Ide miért kellett gyerek, ráadásul egyből kettő? A nő is sáros, mert egy ilyennek szül, a férfi is, mert megcsinálta, majd a gyerek meg szív, igazi diszfunkcionális családi modell...
jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
95%
#58 de nekem feltűnt. Irtam is hogy ahhoz hogy anyuka pihizzen apukának kéne a srácokkal lenno de írta hogy nem bírja 🤣
jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
55 ne haragudj de gondolod nem jhtott eszébe? 🤔
jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!