Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem depressziós? Masodik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem depressziós? Masodik gyerek.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden: 5 evig próbálkoztunk nen sikerült a terhesség. 2022-ben csoda folytán megszületett az első újszülött babánk (lany) . Már a feleségem akkor furán viselkedett. Külföldön élünk,es csak az én szüleim vannak itt,de segíteni sokat nen tudnak mivel dolgoznak. Szerintem hamar,de 2024 márciusában megszületett a masodik kislányunk. Azóta kataszrofa lett az életünk. Nem a baba miatt, őszintén nem tudom miert. A felegem agressziv lett, folyton ideges,stresszes. Folyton csak panaszkodik,h mar nen birja stb. En tudom h nehéz, belátom.De a mi kapcsolatunk is más lett,testileg es lelkileg is. Sokat veszekedtunk.Folyton ordibal, előfordul h a gyerekekkel is. Egyszeruen nem alszik az újszülött,nen tudja megnyugtatni a sír. Ha hétvégente a szuleimnel vannak a gyerekek,barmikor kerdezem azt a valaszt kapom h nagyon szepen viselkednek,az újszülött nem sír,alszik stb.


Valaki bármilyen tanacsot?

28/F



jún. 5. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
#16 minden tiszteletem a tiéd!
jún. 5. 15:10
 22/72 anonim ***** válasza:
37%
Na ezért nem kell gyereket vállalni. Ha senki nem szülne pár évtizeden belűl kihalnánk és minden probléma megoldodna a földön! A természet újjáéledne, vadak legelnének a néhai városok romjai közt és pár száz éven belűl csak néhány rom emlékeztetne arra, hogy itt valaha egy értelmetlen létforma fertőzte meg a világot! De szép lenne...
jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

Duke


Ekkorra hülyeséget még nem hallottam. Kerjel tartsd meg magadnak az ilyen gondolatokat.

E

jún. 5. 15:12
 24/72 anonim ***** válasza:
86%

De nem tudsz neki biztosítani mindennap fél óra egyedüllétet, éndiőt?


Jól hangzik, hogy hétvégén szabad, de nekem jobban esett volna mindennap fél óra, mint hétvégén egy nap.


Vidd le a gyerekeket fél órára valahova, hadd legyen egyedül, igyon meg egy kávét, fesse ki a körmét vagy bármi.


A gyereket meg próbáld meg te is elaltatni néha.

jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
73%

#20 pedig akkor pontosan tudod miről van szó. hogy milyen állapotba tud kerülni az ember amikor csak 1-2 órákat alszik egybefüggően hónapokig.

Amúgy meg amit írtál hogy kéne hobbi az asszonynak heti kétszer okés, de ahhoz apukának kéne felügyelnie a két gyereket és írta hogy se ideje se nem bírná ki velük huzamosabb ideig.

de amúgy az kéne igen az már biztos segítene.

jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet mindent a szülés utáni depresszióra fogni. Nem csak ez az egy oka lehet annak, hogy valaki nem tud bánni a saját gyerekével. Van, aki egyszerűen nem szülőnek való. Itt is le van írva, hogy már az első gyerek után furcsán viselkedett anyuka, de azért bevállaltak még egyet.
jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
75%

Ez az oka, amiért én nem szeretnék egyelőre több gyereket. Nekünk 2022-ben született a lányunk. Nincsen azaz Isten, hogy én most gyereket vállaljak megint. Második gyerekkel minden hatványozottan nehezebb. Hiába van rutin. A lányom most próbálgatja a szárnyait (hiszti, akaratosság) és emellett ellátni egy csecsemőt... Áhh, nem mindenkinek való ez. Nekem sem. Nagyon nagyon szeretem a lányomat, de van hogy úgy érzem minden idegszálam az égnek áll tőle. Meggondolatlanul mentetek bele a második gyerekvállalásba. Szerintem ő rohadtul nem akart még egy gyereket és ennek a levét isszátok.


Első körben dadát felvenni és anyukát elzavarni vásárolni, barátnőzni, fizesd be egy masszázsra vagy egy wellnessre! Utána felvenni egy dadát, aki segít neki és utána elküldeni pszichológushoz! Egyértelműen szülés utáni depressziója van.

jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
67%

Először is menjen sürgősen pszichológushoz, te pedig olyan munkahelyet keress amely nem 10 órát jelent. Ne a pénz érdekeljen mert ha valami baj történne kitörölheted vele.

Pszichológus mellett segíts neki, igazából vedd ki a részed a háztartásból, gyermeknevelésből, anyós-após, tesó, bébiszitter is besegíthe (ha van rá keret).

Kellene neki "én-idő" egyedül, hobbik, olvasás, bármi. Meg persze kettesben eltöltött idő.

jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
76%

Próbáld te letenni aludni a babát.

Ha te nyugodtabb vagy, ő könnyebben és jobban alszik, ettől anya is erőre kap, és nem stresszel annyira a következő alkalom előtt.

jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam az osszes kommentet, de mindenkepp nagyon gyorsan talalhatok ki erre megoldast, mert epp most traumatizaljatok a gyerekeket egy eletre. Sok erot kivanok!
jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!