Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem depressziós? Masodik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem depressziós? Masodik gyerek.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden: 5 evig próbálkoztunk nen sikerült a terhesség. 2022-ben csoda folytán megszületett az első újszülött babánk (lany) . Már a feleségem akkor furán viselkedett. Külföldön élünk,es csak az én szüleim vannak itt,de segíteni sokat nen tudnak mivel dolgoznak. Szerintem hamar,de 2024 márciusában megszületett a masodik kislányunk. Azóta kataszrofa lett az életünk. Nem a baba miatt, őszintén nem tudom miert. A felegem agressziv lett, folyton ideges,stresszes. Folyton csak panaszkodik,h mar nen birja stb. En tudom h nehéz, belátom.De a mi kapcsolatunk is más lett,testileg es lelkileg is. Sokat veszekedtunk.Folyton ordibal, előfordul h a gyerekekkel is. Egyszeruen nem alszik az újszülött,nen tudja megnyugtatni a sír. Ha hétvégente a szuleimnel vannak a gyerekek,barmikor kerdezem azt a valaszt kapom h nagyon szepen viselkednek,az újszülött nem sír,alszik stb.


Valaki bármilyen tanacsot?

28/F



jún. 5. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek fel bébiszittert, néha mozduljatok ki kettesben és érdemes párterapeutát is keresni.

Nyilván sír nála a baba, hiszen nincs jól, ezt megérzi a baba.

jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:
Mindig rosz kedve van,folyton panaszkodik hogy nem kellet volna a masodik gyerek. Tegnap az újszülött nappal össz. Max 3 órát aludt. Sír,ha elalszik es berakja a kiságyba fel kel azonnal. Azt hittem a masodik gyerek utan lesz rutinja,de nagyon nehezen boldogul. Hozzáteszem en kb 1 napot nem tudnak lenni 2 kis gyerekkel. Szóval csak a félreértés kedvéért nem kritizálni szeretném a feleségem,tudom h nagyon nehéz 0-24h munka . De már nen tudom mit tegyek. A múlt héten voltunk otthon 4 napot az anyosnal,az újszülött olyan jol viselkedett nen sirt sokat ,ejszaka aludt . ( Anyossal külön szobaban). Szóval érdekes ha az en szuleimnel vannak,ha az anyossal vannak nincs baj. De ha itthon vannam velünk az egesz nap egy stressz,ideg, veszekedés. Napi10 órát dolgozom két műszakban. Szóval a nap kb 70% magaban van a felesege.
jún. 5. 14:45
 3/72 anonim ***** válasza:
0%
:((
jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim válasza:
82%
szülés utáni depresszió egy valós dolog.
jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
89%

Igen a gyerek attól nyugtalak hogy anyuka stresszes.

Lehet nem a feleséged tehet róla, azért ilyen mert depressziós. Keressetek neki egy pszichológust meg néha mozduljon ki akár csak egy órácskára is egyedül kicsit kikapcsolni, akár csak sétálni.

Tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű két kicsivel.

Nekem ezek a dolgok segítettek.

jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mind értem. De azt nem, hogy írtam megoldásokat, arra pedig semmi reakció. Ez így tényleg csak panasz.

Mi nem tudunk mit csinálni.

jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
jún. 5. 14:49
 8/72 anonim ***** válasza:
71%

Azt én se értem hogy mit kell egy segítő választ lepontozni, főleg ha írom hogy tapasztalatból beszélek!!

5ös voltam

jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim között is ilyen kis korkülönbség van, 2 év. Ennyire rosszul talán nem viseltem, de volt az a pár hónap, mikor igen, azt éreztem, nem bírom tovább, minek vállaltam be ezt így, elegem van. A kicsi nagyon sírós bana volt, egész nap ordított, ha nem volt kézben, és akkor ott volt a nagy, főznii kellett, mosni, a férjem intézte a házon kívüli dolgokat, így sokszor soká ért haza, nagyszülői segítség minimális.


Szóval ja, volt pár hónap, mikor kivoltam. És igen, kiabáltam a férjemmel, meg a gyerekekkel is, mondjuk szerintem kb. minden anyuka szokott ordítani a gyerekivel, ha 0-24-ben együtt vannak, mert nagyon kemény velük és kiborul a bili.


Aztán elmúlt ez az időszak. De a kicsi 2-3 hónapos korától 8-9 hós koráig tuti tartott, aztán ahogy elkezdett mászni, felfedezni, már nem sírt egész nap, sokkal jobb lett minden, megint türelmesebb vagyok.


De abban a 3-4-5 hónapban sokat sírtam. Azt tanácsolok, várd ki, legyél türelmes, próbálj neki fél óra énidőt biztosítani naponta, nekem ez hiányzott legjobban, hogy szó szerint fél órám sem volt egy nap magamban.

jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek megérzi az anyja lelkiállapotát. Próbáljon meg egy héten 1-1 napot magával foglalkozni (valami amit szeret és anyagilag megengedhettek magatoknak, pl masszázs, jóga, vagy egyszerűen kocogás), addig Te vigyázz a gyerekekre.
jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!