Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen körülmények között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen körülmények között tudnál megbocsátani egy érzelmi/testi megcsalást?

Figyelt kérdés

A kérdést csak azért teszem fel, mert nagyrészt aki hűtlenségre adja a fejét, az valamit vagy nem kap meg a párjától, vagy pedig egy gerinctelen, gyenge egyén.


A kérdésen belül gondolok itt a megcsalt félre. Pl te a megcsalt fél vagy, de ilyen vagy olyan okokból a párod hűtlen volt veled testileg/lelkileg.


De mi van akkor ha a megcsalt fél mondjuk lelkileg/fizikailag bántalmazta a párját, vagy pl a kommunikációja a megcsalt félnek mindig nyers, dühös és félvár volt?

Gondolok itt arra, hogy a megcsalt fél érzelmileg, testileg nem tudta megadni a hűtlen félnek azt, amiért végül a hűtlen fél hűtlen lett.


És gondolok itt arra is, hogy a hűtlen fél nem akarja a kapcsolatot dobni, mert olyat keresett amit a másik sajnos valamilyen oknál fogva nem tudott megadni neki, pl szeretetet, szerelem, együttérzés, támogatás stb.


De a hűtlenség, és a másik elvesztése eléggé sok dolgot átfest, mi van ha az igazán vétkes az, aki hűséges, és a szenvedő alany a hűtlen.


És amikor a megcsalt fel szembesül vele, hogy az amit adott, ahogyan bánt a másikkal, éveken keresztül hova vezetett, hova kergette a kapcsolatot?


Szerintem vannak esetek, amikor a hűtlenség valamilyen szinten érthető, vannak esetek amikor az élet olyan problémákat és akadályokat állít felénk, ami konkrétan egy tükör a megcsalt félnek.


Úgy érzem, hogy nem mindig a hűtlen fél a legnagyobb hibás, úgy érzem hogy a párkapcsolatok kis százaléka, ahol hűtlenség dobja fel a fejét, valahol érthető és valahol, valamilyen szinten megbocsátható, mert nem mindig a hűtlen az, aki az akar lenni.


máj. 30. 17:21
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem két verzió létezik:

Az egyik, amiben a megcsalt fél amúgy is tojik magasról a kapcsolatba, nem figyel oda a másikra, nem is érdekli, nem tesz sem a kapcsolatért, sem a társáért semmit. Ezt elégeli meg a hűtlen fél, és talál magának olyat, akitől megkapja a figyelmet, a szeretet, a törődést, a szexet vagy bármit, ami nincs meg a jelenlegijében.


A másik verzió pedig amikor lehet a megcsalt fél odaadó, hűséges, kedves, törődő, szívét-lelkét beleteszi a kapcsolatba, a társát még sokszor saját maga is helyezi, de hiába: a megcsaló, személyiségéből adódóan még a világ legtökéletesebb társát is megcsalná, mert "ő már csak ilyen".


Én eddig ezt a kettő csoportot láttam nagyon sokszor életem során, ez a véleményem.

máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
ha alapbol rossz volt a kapcsolat akkor a megcsalás nem sokatot rontott ezen a dolgon csak egyértelmuve tette a bejezést és megkönyitette azt.
máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
70%

31-esre válaszolva:


A harmadik típus akinek pedig tök mindegy, mindenkit megcsal. Szerintem az ilyen ember nem is változik meg soha, vagy hatalmas pofon kell neki hozzá.

máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
#31 nagyon jól leírtad, pont a 2. kategóriába tartozom. Exem ódákat zengett rólam, meg a kapcsolatunkról, ilyeneket mondott, hogy én vagyok a “legjobb társ a világon”, majd rá 2 napra szemrebbenés nélkül megcsalt volna.:D Mint utólag kiderült, az exei nagy részét is végigcsalta, a vérében van a gerinctelenség.
máj. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

És még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek aki az egyik kapcsolatában hűtlen volt, akkor az a következő kapcsolatában is az lesz? Azért a hűtlenség egy eléggé hétköznapi dolog, a nagy számok törvényei alapján, lehet jelenleg is olyan párkapcsolatban vagy, aki előzőleg a régi párjával hűtlen volt.

Nos, ezt vagy nem erálulja el neked, vagy bevallja, és általában ilyenkor jön az, hogy rossz volt a kapcsolat, nem törődött velem stb stb, ezért mentem félre.


Illetve számomra a legnagyobb kérdés, hogy azt vettem észre, hogy egyre több a lelkisérült ember. Ha azt nézzük a férfiak eléggé narcisztikus személyek lettek mára. Nem mindneki, de átlagban eléggé sok párkapcsolatban kiütközik a dolog, vagy pl más személyiségzavaros állapotok, bipoláris zavar, borderline, ha objektívan nézzük, hogy a megcsalt fél egy ilyen állapotban lévő személy, aki nincs tisztában azzal, hogy a súlyos és már-már lélekromboló szavai a másik felé, előbb utóbb megteszi a hatását, és a másik fél vagy szakít, vagy hűtlen lesz, de alapjáraton, pl teszem fel egy borderline, tudja biztosítani a hatalmas érzelmeket, amik már túlságosan is sok, és hihetetlen a másik félnek, aztán jön egy mély állapot, és a borderline ha a mély állapotban van, akkor a legkegyetlenebb legeltipróbb szavakkal képes atomjaira zúzni a másik félben az addig felépített érzelmeket. De ezek az állapotok váltakoznak, szeretlek, nem szeretlek, gyere ide, takarodj az életemből, mindent megtennék érted, bárcsak meghalnál, az egész egy skizofrén állapotot idéz elő, ahol a hűtlen fél már megkérdőjelezi a dolgokat, hogy most szeret, nem szeret, vagy mi ez az egész.

Persze a felek mit sem tudnak arról, hogy az állapot amiben vannak, egy pszichológiai betegség, állapot egyik tünete, de előbb, utóbb megtelik az ember, a hűtlen fél pedig nem tudja, hogy mit tegyen, mert nem tud a betegségről, nem tudja a másik fél sem, és megtörténik, hogy a hűtlen fél, megízleli milyen az, amikor befurakodik egy harmadik, és megtapasztalja, hogy nem az van, hogy milyen szexi vagy, kívánlak, másik nap meg olyan undorító vagy, hogy hányok tőled, hanem megtapasztalja azt, hogy milyen amikor a kapcsolat dinamikája egy szilárd és erős állapotban halad. De maga a szeretet még ott van a másik iránt, csak az amit épít, másnap lerombolja.


És számomra itt a lényeg, hogy a megcsalt fél, mikor döbben rá, hogy nála van a hiba, mert igaz, a hűtlenség nem megoldás, de itt a megcsalt fél idézte elő ezt, manipulálva, irányítva, érzelmi, és lelki bizonytalanságba kergette, hogy a másikat döntésképtelen állapotba helyezte.


És mi történik, a megcsalt fél szakít, megy tovább, ahol ugyanezt csinálja, ugyanúgy megcsalják, vagy szakítanak vele, de sosem jön el a pont, hogy önmagát, önmaga hibáit, az önmaga által előidézet állapotot megvizsgálja, hogy miért csalják meg, (mert van az az állapot, amikor a hűtlen fél nem akar szakítani, csupán azt a kiegyensúlyozottságot keresi, vágyva arra, hogy majd egyszer a párjával is eléri ezt,) és fejlessze magát, hogy a hibás működést, amiben már 10-20-30-40 éve él, megtörje.


És tipikus példák, hétköznapi példákkal lehet szerintem jellemezni ezt az állapotot fordított felállásokban is.


Én úgy érzem, hogy vannak esetek, ahol nagyon alattomos és mély pszichológiai állapotok, betegségek hozzák létre a hűtlen félben a hűtlenséget, és aki nem figyel fel ezekre a "betegségekre", "állapotokra", könnyen ott találja magát, hogy bekerült egy hűtlenségbe.


Szerintem itt nem a hűtlen fél a hibás, ugyanis nagyon könnyű az embereket manipulálni, minden bizonnyal sokunknak volt már ilyen kapcsolata, itt vagy felismerjük az állapotot és dolgozunk rajta, vagy kilépünk belőle, vagy pedig szenvedő alanyai leszünk.


És nem győzöm hangsúlyozni, hogy a kérdésem csak felvetés, gondolat.

máj. 31. 11:57
 36/55 anonim ***** válasza:

Diagnosztizáltak már borderline zavarral - vagy legalábbis tendenciával - és azért nem egészen így működnek a dolgok.

Pont a gyógyulás és az önbecsülés felé vezeti az embert az is, ha például nem tűri meg a hűtlenséget, nem vádolja magát, hanem önbecsülést próbál építeni.

Tudom, hogy nem vagyok könnyű eset, de eszem ágában nem lenne megértőnek lenni és megbocsátani, ha hűtlen lenne a párom.


Ha érzelmileg csapongó az egyik fél, akkor neki az a dolga, hogy dolgozzon, fejlesszen magán érzelmileg - ha máshogy nem megy, akkor terápia által-, a másik félnek meg az, hogy adjon teret erre.

Elhiszem, hogy ez nehéz, és kikészíti őt, de ha nem tud erre vállalkozni, akkor ne legyen ilyen emberrel kapcsolatban, az emberek nagyobbik részének nem való ez.

De ha valaki ezzel akarja kimagyarázni a hűtlenségét, az számomra megmosolyogtatóan szánalmas őszintén szólva.

máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ragadozó emberre támad, kilövik, mert egy olyan gátat tört át, ami miatt veszélyesnek minősül. Szerintem ilyen a nemierőszak, a fizikai bántalmazás és a magcsalás is. Sőt, ide sorolnám a trágárkodást, üvöltözést is a kapcsolaton belül. Ha valaki átlépi ezt a határt, leomlik a gát és okénak fog tűnni a dolog legközelebb is. Azt meg bármire rá tudom fogni, hogy engem mennyire bántottak. Kizárólag azon múlik, hogy akarom értelmezni a helyzetet, az elhangzottakat.

Nem hiszek abban, amiről te beszélsz. Ha valaki hűséges, mert a saját erkölcsi iránytűje ezt mutatja helyesnek, az egyetlen helyes útnak, az nem csal. Soha. Aki csal, annak az iránytűje erősen másképp működik. És ez az alap beállítás adott. Nem fog változni se Piri, se Mari, se Géza mellett. Az, hogy ki, milyen "hibánál" érzi magát feljogosítva a csalfák közül, az egyéni lehet. Van akinek már az elég, ha nincs mindennap szex, van, aki hónapokig szenved, majd nagy mártírkodva megdug valakit, vagy megdugatja magát, de a végeredmény és a valós kiváltó tényező (az erkölcsi határ hiánya) ugyanaz.

máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Jókat írtok, pl az érzelmi gát, amit pl az egyik fél átlép, teszem azt, hogy minél mélyebben, erősebben bántja az egyik fél a másikat, akkor a másik is mélyebben és erősebben bántja vissza, és én hiszek abban, hogy van az a toxikus, tarthatatlan állapot, amikor a felek már olyan szinten bantalmazzák egymást, hogy szavakkal, vagy erőszakkal már nem tudnak hova bántani, ártani, kontrázni és egy nagyobb lépcsőfokot lépve, a bántalmazás egy új formája, az érzelmi vagy testi hűtlenség, amikor a fél már ezt nem érzi gátnak, hanem a bántalmazás egy erősebb formája.


Tény, hogy ez az állapot, "párkapcsolat" amit vázolok, ez viszonylag nagyon ritka, hogy a felek ennyire mérgezőn és összeférhetetlenül vannak benne. De vannak már példák ilyenekre, látok több ilyet is.


A borderline személyiségzavarnak több tucat ága, fajtája van, mind-mind más és más reakciókkal és reflexekkel, szóval nagyon nagy szelet, sőt, a bipoláris zavarról sem tudják még, hogy bipo, vagy border, jelenleg ez stagnál az orvoslásban.


Plusz a fejlődés egy ilyen mélyen lévő egyénnél sajnos nem hetek, hónapok, hanem hosszú évek, evtizedek, rengeteg csoportban vagyok benne, ahol ilyen betegek küzdenek, és mind arról számol be, hogy kiegyensúlyozott párkapcsolatot nem tudnak kialakítani, mert egyszerűen a dinamikájuk más az ilyen embereknek, más síkon mozognak érzelmileg, SSRI blokkolók, benzodiazepinek, és még sok más gyógyszer, terápia, sémahordozás stb stb, 5 év, 10 év, és mindig ugyanaz, mindig ugyanaz a forgatókönyv jön, kialakítják a másik félben azt az állapotot, hogy sem szakítani nem akarnak, az állapotot meg nem ismerik fel. Viszont a hűtlen félnél azt látom, hogy lelkileg minden bizonnyal gyenge és befolyásolható, de itt jön a másik kérdés bennem, hogy bekerülni egy manipulátor kezei közé, aki itt a megcsalt fél, egy lelkileg erős és határozott egyén is nehezen szabadul meg tőle.


Remélem nem idegesítő ez a boncolgatás, csak tényleg érdekel a téma, szeretném a dinamikát megérteni a személyiszavaros szemszögéből, és a hűtlen fél szemszögéből.


A borderline kéz a kézben jár egyes eseteknél a nárcizmussal, az pedig a manipulálás egyik melegágya, a hűtlen félnek pedig a hűtlenség lehet tabu, de amikor a felek már kiapadnak a fegyvertárból, kénytelen újabb pusztító eszközökhöz nyúlni, és minél jobban, minél több határt lépnek át, annál jobban kopik a jellem és annál lazább lesz a morál, ami eredményezi, hogy a hűtlennek a hűtlenség már nem is olyan tabu, és a hűtlenség után mi lenne, tegyük fel visszacsalja a megcsalt fél, utána mihez nyúlnának már, mit tennének egymással, ha valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva, kötődnek egymáshoz, vagy az élet nehézségei kötik, vagy valamilyen érzelem, nevezzük szeretetnek, ami már nagyon mélyen van, és nem is emlékeznek már arra, hogy volt idő mikor szerették egymást, de mégis húznak egymáshoz. Mi jönne az oda vissza csalás után?

máj. 31. 13:34
 39/55 anonim ***** válasza:

"Jókat írtok, pl az érzelmi gát, amit pl az egyik fél átlép, teszem azt, hogy minél mélyebben, erősebben bántja az egyik fél a másikat, akkor a másik is mélyebben és erősebben bántja vissza, és én hiszek abban, hogy van az a toxikus, tarthatatlan állapot, amikor a felek már olyan szinten bantalmazzák egymást, hogy szavakkal, vagy erőszakkal már nem tudnak hova bántani, ártani, kontrázni és egy nagyobb lépcsőfokot lépve, a bántalmazás egy új formája, az érzelmi vagy testi hűtlenség, amikor a fél már ezt nem érzi gátnak, hanem a bántalmazás egy erősebb formája."

"a dinamikát megérteni a személyiszavaros szemszögéből, és a hűtlen fél szemszögéből"

Ha valaki benne marad a fent kimásolt jellegű kapcsolatban, az maga is súlyosan sérült. Nem áldozat, hanem szintén bántalmazó. Egy egészséges ember, mikor felismeri, hogy neki ez itt rossz, kilép. Aki marad szenvedni, sőt, részt vesz a játékban, egyre emelve a tétet, az pont olyan személyiségzavaros. Két beteg ember kapcsolatában el tudom képzelni, hogy kialakul, amiről írsz, de ott mindkét fél alkalmatlan egy normális kapcsolatra épp ezért egymást találták meg.

"Mi jönne az oda vissza csalás után?"

Semmi. Az ilyen kapcsolatok remekül működnek ezen a szinten a világ végéig, mert valójában egyik félnek sincs igénye változtatni. Akkor lesz változás, ha az egyik talál valakit mag!nak és kiliánozik a dologból, hogy valahol folytassa amit elkezdett.

máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy olyan távol áll a boldogságtól, fejlődéstől és egészségtől az, amit kifejtesz, hogy totál felesleges pocsékolni erre a szót.
máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!